Štvanci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zbytek úderného pluku SS Wotan pod velením Kuna von Dodenburg se na svém pochodu z jihu Francie do Říše dostal do pohoří Vogézy. Jednoho dne se na místě objeví záhadné letadlo s pobočníkem vrchního velitele SS, přinášející rozkaz, aby se Wotan hlásil u plukovníka von Falkenstein na jednom z místních hradů. Hitler totiž plánuje troufalou ofenzívu proti spojencům v Ardenách a pro zdecimovanou von Dodenburgovu jednotku má ambiciózní úkol, jak s pomocí místních proněmecky laděných obyvatel vyvolat zmatek v nepřátelském týlu. Americká 7. armáda se mezitím dozví o přítomnosti jednotky SS. Jelikož je však rozmístěna podél celé německé hranice na dlouhém toku Rýna, jediná jednotka, která je volná a k dispozici, aby se s „drobnou nepříjemností“ ve formě Wotanu vypořádala, je opovrhovaný černošský prapor. Z cyklu Wotan...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/74_/74638/stvanci-Btd-74638.jpg 4.322
Série

SS Wotan 22.

Žánr
Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno, Baronet
Orig. název

The Outcasts, 1986

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Štvanci

Přidat komentář
Dany58
06.10.2018

Knihu jsem četla do výzvy jako žánr, který běžně nečtu. Válečné knihy z 2. světové války mě opravdu nelákají. Ale tato kniha mě docela překvapila. Četla se dobře, byla zajímavá.

MacIntosh
17.01.2014

Silny putavy príbeh.wotanu,a bojovych uzenaču black jacka petersena,v zasneženych kopcoch vysokych vogéz..štastie je vrtkave ako rozmarna žena.

Doporučujeme

Most přes řeku Kwai
Most přes řeku Kwai
Stíny v ráji
Stíny v ráji
Nazí a mrtví
Nazí a mrtví
Tatér z Osvětimi
Tatér z Osvětimi