Operace Irák

Operace Irák https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13277/bmid_operace-irak-Jaz-13277.jpg 4 32 4

SS Wotan série

Z historie pluku SS Wotan Další z mnoha válečných příběhů odehrávajících se během druhé světové války. Tentokrát se děj válečného románu odehrává v Iráku. Ocelový spolek - jak se nazývalo Německo, Japonsko a Itálie, si více než přeje převzít vládu nad světem. První společnou akcí spolku má být boj německých a japonských vojáků v roce 1941 na území Iráku, ovládaného Brity. Po jejich porážce plánují spojenci proniknout do britského impéria, které zničí, potom zlikvidují Spojené státy a v neposlední řadě Sovětské Rusko.... celý text

Literatura světová , Romány , Válečné

Vydáno: , Baronet

Operation Iraq , 2004

čef
11.06.2018 5 z 5

Pro mne dosud neznámá epizoda 2.světové války, kdy německá armáda poskytla podporu povstání v Iráku proti Britům. Samozřejmě kesslerovsky upraveno, plné chlapácké mluvy a napínavých scén. Velmi čtivé a poutavé - samozřejmě hlavně pro historií postižené čtenáře.

technik1965
19.07.2014 3 z 5

Oddychovka na letné dni.

Donatello
13.06.2013 4 z 5

V tomto díle jsem vyloženě fandil Wotanu, škoda že měl tak slabého spojence a tak mnoho ztrát

Wolf_1
29.12.2011 5 z 5

Jako vždy velmi čtivá kniha s napínavým dějem, vtáhla mě do děje hned od začátku.

Leo Kessler (p)
britská, 1926 - 2007
2006  82%Obrněný prapor SS
2002  82%Ardeny: Operace Lítice
2002  83%Charkov: Pochod smrti
2005  88%Wotan: Odvážná mise
2001  86%Směr Moskva: Pal!

Kniha Operace Irák je v