Jatka na řece Odon

Spojenci se před několika dny vylodili v Normandii a v okolí města Caen, dosud drženého Němci, zuří krvavé boje. Oslabený pluk SS Wotan spolu s jednotkou fanatických dobrovolníků Hitlerjugend má za úkol bránit plochý kopec nad městem. Když se však situace stane neúnosnou, rozhodne se velitel pluku Kuno von Dodenburg v zájmu záchrany životů mladých mužů pod jeho velením pro ústup. Tím však poruší Hitlerův rozkaz bojovat do poslední kulky a posledního muže, za což je "pro zbabělost tváří v tvář nepříteli" postaven před vojenský soud. Před trestem smrti jej může zachránit jediné - vybojovat ztracenou pozici zpět....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/93_/93339/jatka-na-rece-odon-bqH-93339.jpg 4.422

SS Wotan 13.

Literatura naučná, Vojenství
Vydáno, Baronet

Slaughter Ground, 1980

Kniha Jatka na řece Odon

dearkiki
31.12.2018

Další super Kesslerovka, která mi tentokrát krátila dlouhou chvíli v nemocnici. Já tyhle knížky fakt miluju. I když tenhle příběh byl nějak podobně zpracován už v jiném dílu, můžu za sebe říct, že mi to vůbec nevadilo. Ráda se k příběhům Wotanu vždycky vrátím.

Filipek99
26.04.2013

Tutto knihu jsem vždycky chtěl a nakonec jsem si ji koupil. Musím ale říct, že mě tato kniha zklamala. Upřímně jsem od ní očekával určitě víc.