SS: peklo na východní frontě - Waffen-SS v Rusku 1941-1945

SS: peklo na východní frontě - Waffen-SS v Rusku 1941-1945 https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318909/bmid_ss-peklo-na-vychodni-fronte-waffen--ZFB-318909.jpg 4 18 4

Nasazení jednotek Waffen SS na východní frontě v letech 1941-1945. Historie formování Waffen-SS a přeměna na bojové součásti německých branných sil. Úspěchy i temné stránky Waffen-SS na východním bojišti: o jejich bitvách, organizaci, taktice a výzbroji. Bojové akce i zločiny proslulých divizí Leibstandarte Adolf Hitler, Das Reich, Totenkopf a Wiking. Více než 100 fotografií o činnosti Waffen-SS na východním válčišti.... celý text

Literatura naučná , Historie , Vojenství

Vydáno: , Svojtka & Co

SS: Hell on the Eastern Front , 1998

xulij01
12.04.2024 4 z 5

Jak už název napovídá, tak je knížka primárně zaměřená na východní frontu. Každopádně se na začátku autor věnuje i důvodům vzniku SS, kdo za nimi stál, jak probíhal výcvik (a ideologické školení), jakou měly výbavu, jak se vyvíjely jejich početní stavy atd. Boje SS na východní frontě jsou popsány vcelku podrobně. Je tam i kapitola „Špinavá válka“, která se věnuje cílenému vyhlazování ruského obyvatelstva jednotkami SS. Celkově jsem měl z knížky dojem, že autor je svým způsobem kvůli jejich bojovým schopnostem obdivuje. Víceméně je prezentuje jako ty jednotky, které východní frontu zachraňovaly a byly posílány na úseky, které se bortily. Po jazykové stránce mi některé pasáže trochu skřípaly, ale informací se tam čtenář dozví opravdu dost, knížka obsahuje i celou řadu dobových fotografií.

bubka
07.06.2019

nejen, že si to peklo plně zasloužili, ale kniha je prodchnuta obdivem s vojskům SS,, což je podle mne poněkud podivné, rozhodně se nerozepisuje o tom, co tato vojska prováděla (ale wehrmacht také), dostatečně ve srovnání s projeveným nadšením. proto ji považuji za povrchní

heavy66
27.04.2019 4 z 5

Dobře napsaná kniha, zajímavé informace, zajímavé fotografie. Jen se mi zdá, že autor není úplně nezaujatý historik, že tak trochu Waffen SS fandí a obdivuje!

coquus
29.07.2016 4 z 5

Výborná kniha pro každého, kdo se zblízka zajímá o tuto problematiku. Detailně a zároveň přehledně je zde popsán vznik a působení jednotek SS. Kniha, jak je z názvu patrné, se zaměřuje zejména na jejich boje na východě po celé období 2. sv. války. Text je bohatě prokládán nejen dobovými fotografiemi, ale sem tam i zajímavostmi z průběhu bojových operací. Co mi však docela chybělo, byly mapky. Při podrobném líčení postupu (či ústupu) jednotek, nebo při popisu velkých vojenských operací by bylo dobré vidět tuto situaci alespoň rámcově na mapě. Bohužel, v knize není ani jediná. Každopádně zájemcům o vojenskou historii můžu doporučit.