Cesta za svobodou

Cesta za svobodou https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105313/srdicko-3-cesta-za-svobodou-105313.jpg 5 51 5

Srdíčko (Lauren Brooke) série

Srdíčko je útulkem pro koně, schoulený na svazích Virginie. Ve skutečnosti je však mnohem víc než jen obyčejný útulek, jakých je mnoho – Srdíčko je místem, které má schopnost léčit rány minulosti, místem, kde vyděšení a týraní koně mohou opět najít ztracenou důvěru k člověku. Pegas, který je pro Amy vším, co jí zbylo z minulého života, najednou začíná churavět a slábnout. Amy se snaží postarat se o něj a udržet Srdíčko pohromadě. Usilovně se namáhá dělat všechno tak, jak by to dělala její maminka, ale navzdory jejímu úsilí se věci začínají hatit. Musí odvažně čelit skutečnostem a odpoutat se od maminčina odkazu, protože je to jediný způsob, jak se osvobodit a najít si vlastní cestu.... celý text

Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Stabenfeldt

Breaking Free , 2000

Katri
13.01.2023 5 z 5

Po předchozích dvou dílech, u kterých jsem prolila potoky slz, jsem si myslela, že u této knihy nastane zlom a další emocionální vodopád si - alespoň prozatím - ušetřím. Nestalo se tak. Přesto však knížku hodnotím pěti hvězdičkami, neboť je zkrátka překrásná. Jedná se o dojemné, romantické čtení obohacené o realitu, která s námi drží krok, aby svět nebyl příliš dokonalý. Autorka se nezaměřuje jen na světlé stránky života na farmě, ale nebojí se pojímat i ty stinné (což je dobře!), čímž se její knihy stávají skutečnějšími. Živějšími. Dokážeme se s nimi na základě toho snáze ztotožnit. Obdivuji Lauren Brooke za její talent, neboť pravidelně odkládám jednotlivé díly z rukou až tehdy, když je mám celé přečtené. Zřídkakdy se donutím od nějaké její knihy odejít dříve. Takže bych opět chtěla velice doporučit sérii Srdíčko nejen milovníkům koní, ale i lidem, kteří mají dobrý vztah ke zvířatům a alternativním technikám. A samožřejmě snílkům, protože od doby, kdy se mi Srdíčko dostalo do rukou, jsem si nejednou přála, abych právě zde mohla strávit prázdniny. :)

rarášek
10.09.2018 5 z 5

Smutný díl, u kterého jsem brečela, ale přesto plný naděje pro Srdíčko. :)

Always a reader
18.09.2017 4 z 5

Pěkné, oddechové čtení.

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Krásný, romantický a zároveň i napínavý příběh, co víc si přát. Vřele doporučuji!

Zuzka_B
19.08.2012

Nejsmutnější díl z celé série.

koně příběhy o koních

Lauren Brooke (p)
anglická, 1969
2006  90%Návrat domů
2011  85%Jezdecká akademie
2020  91%Kouzlo měsíční záře
2006  87%Po bouři
2006  91%Cesta za svobodou

Kniha Cesta za svobodou je v