Srdcový erb 1 & 2

Srdcový erb 1 & 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401096/bmid_srdcovy-erb-1-a-2-DJl-401096.jpg 4 3 2

Srdcový erb série

Malé lázeňské městečko Kalwar je mnohem méně ospalé, než se na první pohled může zdát. V úzkých uličkách starobylé čtvrti Hemlík a ve starém klášteře, kam chodí dvanáctiletá Anima na výtvarné kurzy, se dějí podivuhodné věci. Anima a její přátelé se vydávají po stopách prasklin a přerušeného elektrického proudu tajemným podzemím i starodávnou knihou zpátky do minulosti a pokusí se odhalit tajemství záhadného majitele kalwarských lázní. Co se skrývá pod tajemným náhrobkem? Jak luštit šifru starodávné kroniky? Co je to nanopír? A podaří se zachránit klášter? Nebo ho koupí tajemný kupec? Jaká záhadná síla se v klášteře skrývá? Je léčivá, nebo i nebezpečná? A proč je kolem všeho tolik tajemství? Svou roli v nečekaném dobrodružství hrají Výzkumný ústav papíru, ploutvové plavání, léčivé prameny, ředitel Lampička, učitelka Gealová, tajemný dr. Janota, podivuhodný drak a samozřejmě především děti… Souborné vydání úspěšné magickorealistické detektivky ze současnosti. Pro děti od 9 let.... celý text

PanTydlitát
04.04.2020 5 z 5

Čtivá, napínavá kniha z obyčejného městského prostředí. Těch 611 stránek jsem mela zmáknutých poměrně rychle, jen konec 1. knihy mi přišel jaksi, no... Jak to jen říct? Nechci říkat odfláknutý, divný... Asi jako by autorce došly nápady nebo slova. Ale jinak hezké.

Doryt
23.01.2020 4 z 5

Velmi čtivá a kvalitní kniha, přečteno jedním dechem. Potěšilo Mé vydání obou dvou dílů v jednom svazku. Kniha tak nabírá dojem mnohem delšího příběhu. Trochu Mé zklamal konec. Celý příběh je velmi propracovaný, ale konec zni odfláknutě. Asi jako by ho dopsal kouzelný nanopapír. Kniha je čtivá, ale konec by mohl byt lepší.

2014  79%Srdcový erb
2019  80%Srdcový erb 1 & 2