Srdceryvné dílo ohromujícího génia

Srdceryvné dílo ohromujícího génia https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21691/bmid_srdceryvne-dilo-ohromujiciho-genia-JVn-21691.jpg 4 18 1

Sugestivní kniha mladého amerického autora, který se v ní originálním způsobem vyrovnává se smrtí svých rodičů. Autentické vyprávění zachycuje zážitky a hlavně pocity jedenadvacetiletého mladíka zaskočeného po smrti rodičů nutností pečovat spolu se sourozenci o osmiletého bratra. Hluboce lidská knížka líčí samozřejmou a neokázalou lásku, která mezi rodiči a dětmi panovala, drastickou matčinu chorobu a nakonec tíhu zodpovědnosti, jež na hrdinu a zároveň vypravěče s péčí o malého bratra dolehla a která načas utlumila i palčivou touhu po vlastním uplatnění. Lehce postmoderní vyprávění, psané bez jakékoliv sentimentality, s velkou citovou hloubkou a výrazným sebeironizujícím pohledem, je bezprostřední osobní zpovědí a zároveň i vynikající literární sondou do nitra mladého člověka.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

A Heartbreaking Work of Staggering Genius , 2000

walin
04.03.2013 5 z 5

Skvělá knížka, určená převážně dvaceti a něco-letým, která si mě našla v době, kdy jsem to měl trochu podobně jako autor a ne jen proto dávám pět hvězd.

naděje americká literatura rodina sourozenci rodinné vztahy psychologické romány San Francisco ztráta blízkých

Dave Eggers
americká, 1970
2015  77%Kruh
2014  70%Hologram pro krále
2002  76%Srdceryvné dílo ohromujícího génia

Kniha Srdceryvné dílo ohromujícího génia je v