Srdcerváči. Kniha 1

Srdcerváči. Kniha 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413599/bmid_srdcervaci-kniha-1-lj0-413599.png 4 1166 221

Srdcerváči / Motýliky série

Grafický román o životě, lásce, a o všem, co se stane mezi tím. Charlie je nervák, přiznaný gay a přemýšlivý kluk, někdy možná až moc. Nick je zase veselý, měkkosrdcatý hráč ragby. Tihle dva se potkají na stejné škole a okamžitě se stanou přáteli, ale mohlo by z toho být i něco víc…? Minulý rok nebyl pro Charlieho Springa dvakrát dobrý, ale aspoň ho už nikdo nešikanuje a má tak trochu přítele, i když je to občas protiva a chce se scházet jen tajně. Nick Nelson o Charliem něco slyšel – o jeho coming outu minulý rok a o pár měsících šikany. Ale nikdy neměl příležitost si s ním promluvit. Až do začátku ledna, kdy se Nick a Charlie potkají na jedné společné hodině. Rychle se z nich stanou přátelé a Charlie se do Nicka brzo hodně zakouká, i když ani nepomyslí na to, že by u něj snad mohl mít šanci. Ale láska dovede překvapit a občas na vás ty dobré věci čekají přímo za rohem…... celý text

Literatura světová , Komiksy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Heartstopper. Volume One , 2018

Komaeda
22.04.2022 5 z 5

So adorable UwU!

Davidin
27.03.2022 5 z 5

Dostalo se mi, čeho jsem očekával: něžného příběhu o dvou klucích, mezi nimiž vzniká TO něco víc. Sice podáno velmi jednoduše, ale roztomilá naivita mi přišla téměř pohádková... Po komiksu sahám opakovaně, zanechává ve mně hřejivý pocit harmonie.

Cením si provedení českého překladu a snahy zachovat v něm rukopis autorky.

Prske
24.03.2022 5 z 5

Perfektní komiks o homosexuálech, který se nedrží zajetých stereotypů. Doporučuji každému, kdo v této oblasti tápe, nerozumí lidem s jinou orientací nebo se chce jen odreagovat u roztomilého a krásného příběhu mladé lásky :)

kedlis
27.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Milý komiks, četlo se to pěkně. Neřeší se zde jen vztah hlavních postav, ale i jejich vnitřní pocity a problémy kterým čelí např. coming out, šikana.

Američanka510
04.02.2022 3 z 5

Komiks nebyl špatný je to roztomilý vývoj vztahu. Dalšími díly já pokračovat nebudu nezaujalo mě to natolik. Očekávala jsem více než jsem dostala. Není to špatný ale aspoň jsem nepromarnila tolik času. Četlo se to rychle za chviličku přečteno.

Karoley
04.01.2022 5 z 5

Srdcerváči vás zahřejí u srdce! Roztomilý LGBT komix. Příběh o dvou dospívajících chlapcích, Charliem a Nickovi, a jejich mladé lásce. Nic tak sladkého jsem asi ještě nečetla.. nikdy :))

Josefie
01.01.2022 5 z 5

O Charliem všichni ví že je gay, a o Nickovi se zas ví že je to typ po kterém letí každá holka. Tihle dva nemají spolu nic společného, až jednou si na hodině sednou do stejné lavice a stanou se z nich nejlepší kamarádi. Jenže Charliemu se Nick vážně líbí ikdyž ví že skončí se zlomeným srdcem, protože Nick je hetero - nebo snad?!

Od Srdcerváčů jsem neměla velké očekávání. Čekala jsem klišé příběh, ale byla jsem mile překvapena! Ano, příběh není zrovna originální ale to vynahrazuje nádherné grafické zpracování.
Můj problém s komiksy je, že jsou většinou nepřehledné je v nich hodně dynamiky, a ve stránkách se ztrácím. Jenže Srdcerváči jsou graficky poklidně a zábavně podaným příběhem. Skvěle se hodí jako oddechovka po náročném dni.

nela3812
01.01.2022 5 z 5

Krásné ilustrace a milý příběh.

Lenka2533
01.01.2022 5 z 5

Miluju gay knihy, takže když jsem objevila Srdcerváče, musela jsem si je hned koupit :D A bylo to boží! Kluky jsem si hned zamilovala. Rozhodně doporučuju!

Berulidemknihy
29.12.2021 4 z 5

Krásná a velmi chytlavě napsaná kniha. Určitě nějakým způsobem vyvrací stereotypy. Musím říct, že ač těmto ilustracím moc nefandím, v komiksu mi nevadily. Kniha nás krásně naladila na další díl, na který se moc těším.
Za mě moc fajn komiks:)

czeliza
28.11.2021 4 z 5

Drtivá většina knihy by se dala nazvat "Kterak Charliemu nefungoval gaydar".
Ale ne - bylo to strašně milé, příjemné, hezky napsané i nakreslené. Nic vás víceméně nepřekvapí, ale zároveň, kdo čte Srdcerváče pro překvapující zvraty? Je to feel-good a můžu potvrdit, that I'm feeling good. Jediné, co bych mohla vytknout je, že přeci jen je to vážně trochu "basic". Ale jsem zvědavá na pokračování.

EvikU.
21.11.2021 4 z 5

Tak k tomuhle komiksu jsem se dostala nějak omylem, ale musím říct, že se čte skvěle. Za půl hodiny je člověk na konci ani neví jak. Problematika zajímavá, tak nějak není život nalinkovaný a naše chování a orientace ovlivňují nejen dědičnost ale lidé okolo nás. Doporučuji.

Tilte
19.10.2021

presny format pro dulezite tema
verim, ze tohle je serie, ktera realne pomuze a zachrani zivot

Niamh15
25.09.2021 5 z 5

Jedna z těch věcí, u kterých si člověk říká "pomalu!" a pak hlt hlt a nazdar. Ale ten úžasnej pocit z toho trvá...

Fani
03.09.2021 5 z 5

Taková skvělá jednohubečka a těším se na další díly ktere me již čekají doma

Libris_Na_Ex
20.08.2021 4 z 5

Tohle bylo totálně ňuňu a sladký, ale povedený.
Při čtení Solitairu mě nejvíc zaujala právě postava Charlieho a střípky z jeho života, které nám tam autorka zanechala. Takže i přes to, že příběh Tori mě úplně nenadchl, rozhodla jsem se Srdcerváčům dát šanci jsem spoko. Ještě víc se ale těším na další díly, které by měli směřovat trošku víc k vážnějším tématům.
Navíc jsem knihu zvládla i v angličtině, což je pro mě dost velký úspěch, protože na jazyky mám antitalent a i malé vítězství (v podobě komiksu) se mají oslavovat.

Fortuna7
03.08.2021 5 z 5

Tohle je tak moc slaďoučký, ňuňu a prostě boží! Já se do Srdcerváčů původně vůbec nechtěla pouštět, a to bych teda udělala fakt velkou chybu. Je to skvělý a já vám to strašně moc doporučuju

TeriLin1111
31.07.2021 4 z 5

Trochu jsem se toho bála aby to nebyla až moc velká slaďárna... a samozřejmě to slaďárna byla, ale takovým tím dobrým způsobem. Perfektní odpočinková kniha a ještě vás zahřeje u srdce. Pro mě trochu guilty pleasure ale fakt se mi to líbilo :D

Lea_41
31.07.2021 5 z 5

Nuny.. Takhle bych shrnula tuhle knížku. Autorčin styl mi vyloženě sedl. Od prvních dvou stránek jsem si Nicka a Charieho zamilovala. Těším se až si přečtu ostatní díly.

Hellothere
08.07.2021 4 z 5

Tohle bylo neskutečně slaďoučké a miloučké. Na Srdcerváče jsem se chtěla už dlouho vrhnout. Na jednu stranu jsem ráda, že mám knihu v e-knize, protože za to hodinové čtení by se mi 300,- dávat moc nechtělo. Každopádně to bylo rozhodně moc povedené a navnadilo mě to jak na další díl, tak na román Solitaire ze kterého postavy původně pochází. Řešila se zde nějaká vážná témata jako šikana, nebo nesnášenlivost jiné sexuální orientace. Myslím si, že podat tato témata v komiksové formě byl dobrý nápad, protože to pochopí i mladší generace, což je pro budoucí růst velmi důležité.