Srdcerváči. Kniha 1

Srdcerváči. Kniha 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413599/bmid_srdcervaci-kniha-1-lj0-413599.png 4 1166 222

Srdcerváči / Motýliky série

Grafický román o životě, lásce, a o všem, co se stane mezi tím. Charlie je nervák, přiznaný gay a přemýšlivý kluk, někdy možná až moc. Nick je zase veselý, měkkosrdcatý hráč ragby. Tihle dva se potkají na stejné škole a okamžitě se stanou přáteli, ale mohlo by z toho být i něco víc…? Minulý rok nebyl pro Charlieho Springa dvakrát dobrý, ale aspoň ho už nikdo nešikanuje a má tak trochu přítele, i když je to občas protiva a chce se scházet jen tajně. Nick Nelson o Charliem něco slyšel – o jeho coming outu minulý rok a o pár měsících šikany. Ale nikdy neměl příležitost si s ním promluvit. Až do začátku ledna, kdy se Nick a Charlie potkají na jedné společné hodině. Rychle se z nich stanou přátelé a Charlie se do Nicka brzo hodně zakouká, i když ani nepomyslí na to, že by u něj snad mohl mít šanci. Ale láska dovede překvapit a občas na vás ty dobré věci čekají přímo za rohem…... celý text

Literatura světová , Komiksy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Heartstopper. Volume One , 2018

Becca_books
20.07.2022

Jelikož se mi doma objevil třetí a čtvrtý díl a já nesnáším začít sérii jiným než prvním dílem, musela jsem si první a druhý díl pořídit elektronicky
Přestože žánr YA romantika, komiks ani literatura pro dívky nejsou mé oblíbené ani vyhledávané a nejsem ani cílovka, začetla jsem se velmi snadno a všechny strany jsem přeletěla rychlostí blesku.
Líbí se mi LGBT tématika. Myslím, že komiks může být super nejen pro mnoho mladých lidí v podobné situaci ale také pro ostatní aby se mohli na chvíli vcítit do druhé strany.
Nejsem úplně fanda komiksu, jediné co jsem četla jsou asi Čtyřlístky ale u Srdcerváčů se mi líbí i grafika. Jednoduchá, vtipná.

petrarka72
16.07.2022 5 z 5

Prousmívala jsem se od začátku do konce. Důležité téma a výborně vy-/ nakreslené.

hradil
08.07.2022 4 z 5

Vzhledem k tomu, že se mi seriál moc líbil, rozhodl jsem se zkusit i komiksovou předlohu.

Komiks je opravdu nádherně nakreslený a odpovídá 1. sérii seriálu.

Přesto musím uznat, že seriál (což dává smysl) je mnohem více charakterově propracovaný a líbilo se mi více dějových linek.

Druhou část číst nebudu, možná až po druhé sérii seriálu.

Štěpinambura
08.07.2022 5 z 5

Přečteno jedním deche. A pak přečteno ještě po několikrát v jeden den. Ten příběh chytí za srce. Přenádherné ilustrace a co k tomu ještě dodat? Asi je to vše - přečtěte si ji!

knizni.taurus
29.06.2022 4 z 5

Po (až moc) dlouhé době jsem se pustila do čtení komiksu a za večer jsem přečetla Srdcerváče. Jedná se tedy o grafický román, který je nádherně zpracovaný. Velké plus pro mě bylo, že rozhovory jsou psány “ručně” a nebyl použit jen obyčejný (klasický) font písma. Co se týká samotné ilustrace, tak za mě byly perfektní a působí roztomilým dojmem, jako celá ta kniha. Tyhle “jednodušší” černobílé ilustrace mi zkrátka sedly. Pokud ale máte rádi propracované precizní kresby, tak tohle nejspíš nebude nic pro vás.

Samotný příběh je milý, svým způsobem kouzelný a je zde i pěkně zakomponován prvek o hledání sám sebe. Oba kluci jsou neskutečně sympatičtí a i když je děj jednoduchý a ničím příliš nepřekvapí, tak je to milá oddechovka, která vám zlepší náladu. :)

Retketka
22.06.2022 5 z 5

Já jsem tento komix četla anglicky, takže nevím jaké to je v češtině. Děj je ale naprosto skvělý a knihu vřele foporučuji i méně zdatným angličtinářům, protoře se dá děj dobře pochopit i pochopení kařdého slova.

MakiMel
21.06.2022 3 z 5

Celkem předvídatelný děj plný klišé, ale zase na druhou stranu proč ne, tato tematika bývá v literatuře opomíjená, takže asi je zapotřebí ji stále ještě detabuizovat.

kimChristopher
16.06.2022 5 z 5

Knížka se četla opravdu hodně rychle. Během asi půlhodiny byla přečtená. Možná je to tím, že je formou komiksu. Jediné co mi opravdu vadilo byli sprostá slova, které mi v do té knížky úplně nepasovala a klidně bych se bez nich obešla. Občas je tam něco trošičku jinak než v seriálu, ale to se dá taky přehlédnout. Obě formy Srdcerváčů m-i-l-u-j-i :3

tessiesulcova
14.06.2022 3 z 5

Kniha formou komiksu se mi líbila a přečtená do půl hodiny. Další díly nemám v plánu si kupovat, protože mi to přijde ztráta peněz. Kdybych je našla v knihovně, tak neváhám a čtu.
Seriálové zpracování mám skoro dokoukané a podle mě to stačí.

andulka767
02.06.2022 5 z 5

Četla jsem po zhlédnutí nového seriálu na netflixu a musím říct, že ani komiks mě nezklamal. Rozhodně to není kniha pro lidi, které očekávají hluboké myšlenky a že jim kniha zásadně změní život. Příběh je hezký, milý, sladký a kniha celkově neobsahuje příliš slov, takže je možné ji přečíst během krátké pauzy, když si chce člověk udělat hezčí den.

nikolma254
29.05.2022 4 z 5

Takové milounké. Je to vlastně plné klišé, ale v tomhle případě mi to ani nijak neva. Rozhodně se vrhnu i na další díly :)

pedroK
25.05.2022

Nehodnotím hvězdami, nejsem úplně cílová skupina. Ten komixový model není úplně moje gusto, místy jsem obrázky nechápala. Co hodnotím kladně, je námět a umím si příběh představit i jako román YA.

jana4084
25.05.2022 5 z 5

To je tak milý komiks z pohledů dvou kluků, kteří se do sebe zamilují. Naprosto skvělý :-)

Terez9119
19.05.2022 4 z 5

Je to milé a nenáročné. Přečíst to trvá tak půl hodinky, možná hodinku. Nejisté, zamilované...Prostě ideální na krátký relax.

Kuxka
14.05.2022 5 z 5

Už asi dva týdny jsem se na to těšila a konečně jsem si to přečetla a prostě potřebuju pokračování. Moc se mi to líbilo, ale forma komiksu mi osobně moc nesedí. Každopádně se už těším, až se podívám na seriál. Doporučuji

Miborrow
06.05.2022 4 z 5

Videohry, bicí a ani škola není Charliemu cizí. Ve všem vyniká. Teprve až potká Nicka, objevuje svět sportu a stává se z něj hráč ragby. Vše má svůj důvod a svůj smysl. Jejich svět se pomalu spojuje a vzniká něco, o čem ani jeden z nich snad nikdy nesnil... Komiks je krásně čtivý, má rychlý děj a svižný spád. Je pěkné si vzpomenou na své začátky v barvách duhy.

Makii
06.05.2022 3 z 5

Komiksy běžně nečtu, ale tento jsem zkusmo otevřela a za hodinu bylo hotovo :) A jako.. Proč ne? Je to milé, zamilované, něžné. Člověk si na chvíli vzpomene, jak sám prožíval lásku ve 14.

Makůvka
03.05.2022 4 z 5

Přiznávám, že komiksy skoro vůbec nečtu, ale tohle byla taková půlhodinová jednohubka příjemného čtení s pěknými ilustracemi.

SynD
02.05.2022 3 z 5

za lgbt... tematiku * navíc, jinak mi ale příběh svou jednoduchostí připomínal fotoromány z Bravíčka.

Elion
25.04.2022 5 z 5

Velmi milý komiks, který se četl krásně a hlavně rychle.
Toto dílko v sobě ukrývá víc než by se na první pohled mohlo zdát. Řeší se tu nejen problémy LGBT komunity, které jsou na první pohled vidět, ale i to, co si prožívají uvnitř sebe.
Příběh o začátcích vztahu Charlieho a Nicka mě velmi oslovil.
Komiks je plný romantiky a text plyne klidně, není chaotický a vše na sebe krásné navazuje.
Po grafické stránce je to jeden z nejlepších komiksů co se mi zatím dostal do rukou. Nikde nic nechybí ani nepřebývá, vše je tam, kde má být.
Tento komiks rozhodně doporučuji jako oddechovku po náročném dni, kdy chcete úplně vypnout a jen se nechat nést stránkami.