Srdcerváči. Kniha 1

Srdcerváči. Kniha 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413599/bmid_srdcervaci-kniha-1-lj0-413599.png 4 1167 222

Srdcerváči / Motýliky série

Grafický román o životě, lásce, a o všem, co se stane mezi tím. Charlie je nervák, přiznaný gay a přemýšlivý kluk, někdy možná až moc. Nick je zase veselý, měkkosrdcatý hráč ragby. Tihle dva se potkají na stejné škole a okamžitě se stanou přáteli, ale mohlo by z toho být i něco víc…? Minulý rok nebyl pro Charlieho Springa dvakrát dobrý, ale aspoň ho už nikdo nešikanuje a má tak trochu přítele, i když je to občas protiva a chce se scházet jen tajně. Nick Nelson o Charliem něco slyšel – o jeho coming outu minulý rok a o pár měsících šikany. Ale nikdy neměl příležitost si s ním promluvit. Až do začátku ledna, kdy se Nick a Charlie potkají na jedné společné hodině. Rychle se z nich stanou přátelé a Charlie se do Nicka brzo hodně zakouká, i když ani nepomyslí na to, že by u něj snad mohl mít šanci. Ale láska dovede překvapit a občas na vás ty dobré věci čekají přímo za rohem…... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Heartstopper. Volume One , 2018

Edona
09.08.2023 5 z 5

Čteno v angličtině. Ať už hledáte téma LGBT+ nebo ne, tak Srdcerváče doporučuji k přečtení. Tento černobílý komiks vás chytí za srdce. Je to nádherný, upřímný, něžný romantický příběh. Ilustrace jsou naprosto skvělé, vyjadřují tolik emocí.. tento příběh si zkrátka nejde nezamilovat. Doporučuji přečíst v originále.

pani_ari
29.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Rozkošné čtení, nádherné grafické zpracování. Za pár dní jsem vesele zhltla všechny Knihy. V celém příběhu je vidět obrovský přerod z roztomilé YA romantiky v temnou tematiku psychických onemocnění (mentální anorexie, obsedantně-kompulzivní porucha)
Netvrdím, že je to špatně, jen mě to překvapilo.

knidopel
28.07.2023 5 z 5

Hezké kresby, velice milý příběh. Skvělé odpočinkové čtení. Knížky jsem si přečetla po zhlédnutí seriálu a jsem překvapená, jak moc seriál vycházel z knižní předlohy.

elisa9688
21.07.2023 5 z 5

Měla jsem to velmi rychle přečtené. Za mě super:)

uzivatel1250
19.07.2023 5 z 5

Velmi rychle přečtené, hezké kresby, má to děj a zápletku:)

Týna24
30.06.2023 5 z 5

Příběh je moc krásný, je to pozvolné a nikam se nepospíchá. Přečtete dost rychle je to dost oddechové. A velice ťuňuňu.

Zruza
05.06.2023 3 z 5

Srdcerváči je roztomilá grafická novela, ale tím to u mě končí. Bohužel mě moc nechytl vztah mezi Charliem a Nickem. Citlivá témata jsou tu podle mě hezky ztvárněná, ale nějak extra se mě to nedotklo.

ReziEngli
11.05.2023 5 z 5

Poprvé jsem to četla v roce 2019 na čtečce. Nesedlo mi to, asi protože jsem to četla elektronicky. Tak jsem si to půjčila v roce 2021 z knihovny. To už bylo lepší, ale nesedly mi kresby komiksu :D Nicméně loni jsem si koupila komiksy v angličtině domů, po tom co jsem viděla seriál, a musím říct, že to že jsem to četla teď v angličtině na mě zapůsobilo daleko více, než v češtině :-) Je to super, úžasný, sladký a já nevím co ještě! :-)

Vlci.Sestra
30.04.2023 4 z 5

Srdcerváči si mě víc než pro celý příběh získali pro zpracování komiksu. Ty obrázky prostě obdivuji a myslím, že obálka je snad ještě hezčí. Příběh Nicka a Charlieho se mi líbil. Už se těším na další díl.

adevis
29.04.2023 3 z 5

Miloučké :) Ráda si prolistuji i další díly.

Karolína18
27.04.2023 5 z 5

Příběh je podaný dříve a zaujme určitě i méně zdatné čtenáře. Téma otevírá mnohá tabu, ale zároveň nezachází do přílišných detailů.nozstvi vulgarismů bych zredukovala, ale nejedná se o nic, co by dnešní děti už stejně neznaly. Docela bych si přečetla i další díl.

SimonaA.
25.04.2023 4 z 5

(SPOILER) První díl mě nadchl, ve druhém nadšení pokračovalo a pak to už šlo jen dolů, kdy do třetího dílu jsem se už nutila a čtvrtý jsem ani nedočetla. Pochopitelně že queer lidí je mnohem více než si myslíme, ale zas každý? To už je trochu nereálné. Na výletě v Paříži už se projevila celá třída včetně učitelů, což byl hodně naivní i na mě.

Eliška063
23.03.2023 5 z 5

Milá kniha, téma přínosné, ilustrace jsou velmi pěkné. Celkově je kniha velmi čtivá.

AlčaH
17.03.2023 5 z 5

Moje cesta k Srdcerváčům byla taková, že jsem čistě náhodou zapnula na Netflixu seriál - a úplně se do něj zamilovala. Načež jsem vyrazila do knihkupectví, pořídila všechny čtyři komiksy a zhltla je na posezení. A moje nadšení v tu chvíli bylo nekonečné - komiks je ještě o kus lepší než seriál (a ten je skvělý). :)

Příběh Nicka a Charlieho je pro mě hodně výjimečný. A to hlavně tím, jak je citlivý, čistý a že ukazuje lásku v té nejkrásnější podobě. Samozřejmě, že obsahuje i dramata - ale zároveň nabízí řadu nástrojů, jak je vyřešit. Ukazuje, že komunikace a upřímnost je základem zdravého vztahu. Věnuje se tématu objevování sama sebe, tomu, že to někdy vyžaduje čas a že je to naprosto v pořádku. Je v něm skvělá reprezentace queer lidí - a jak víme, na reprezentaci záleží. :)

Někdo by mohl namítnout, že je to celé trochu kýčovité a přeslazené - a ať si třeba je. Ale já už mám těch dramatických a toxických vztahů celkem dost - je osvěžující si přečíst něco tak optimistického, ale zároveň ne patetického. :)

První díl je takovým úvodem do celého příběhu - kluk potkal kluka, začali se kamarádit a pak... z toho bylo tak trochu něco víc. :) Máme zde hlavně možnost se seznámit s hlavními postavami Nickem a Charliem - které prostě nejde nemilovat. Jsou ten typ knižních postav, které si okamžitě získají všechny vaše sympatie. Otevírají se tu ale i témata jako je šikana, coming out, hledání svojí identity... Celkově příběh rychle utíká a skončí takřka v tom nejlepším...

Kresba je skvělá - já osobně miluju hlavně výrazy obličeje kluků, které většinou řeknou více, než tisíc slov. :)

Alice Oseman se podařilo vytvořit něco opravdu výjimečného a v mém případě to byla opravdu láska na první pohled/přečtení.

lucia0482
15.03.2023 5 z 5

Keď som prvýkrát videla netflixovský počin Heartstopper, netušila som o tejto knihe. Seriál sa mi zapáčil napriek tomu,že je úplne iný ako tie, čo sledujem. Nie raz som bola dojatá,šťastná, smutná, prekvapená spolu s hlavnými hrdinami. Najkrajšie bolo sledovať lásku, krehkú, nežnú, takú,po ktorej každý túži. A každý má na ňu právo. Nick a Charlie sú sympatickí, prežívate s nimi všetky ich pocity, radosti,starosti. Komiks je krásne nakreslený,príbeh správny pre túto dobu. Možno je to až príliš idealistické, no nie je to práve to,čo občas potrebujeme?

Knedlik12
21.02.2023 5 z 5

Knihu jsem objevila nedávno. Nejdříve jsem se podívala na seriál od Netflixu a musela jsem se na něho kouknout aspoň pětkrát než jsem si řekla ,, Aničko je čas číst a ne jenom koukat na seriály" a tak jsem ten komiks přečetla rovnou dvakrát. Nebylo to lehké, protože u nás v rodině nikdo kromě mě tolik LGBT+ nepodporuje a tak mi trvalo než jsem přesvědčila rodiče aby knihy koupili. Rozhodně doporučuji. Nej příběh EVER!!️‍

kačuleee29
12.02.2023 5 z 5

!Četla jsem online, v angličtině!
Jako někdo, kdo miluje gay knihy, filmy či seriály byla pro mě tohle samozřejmost :D Nejdřív jsem viděla seriál, který se mi líbil, ale něco mi tam asi chybělo? Byl moc hezky zpracovaný a já si ho užila, ale ta kniha! Ta je naprosto boží! Další moje srdcovka :d. Grafické zpracování je naprosto úžasné. Nemohla jsem se ho vůbec nabažit. Nechápu, jak to autorka udělala tak dokonale, ale to jak vykreslila postavy (v obou smyslech) je pro mě úplně dechberoucí. Ty emoce jsou všechno. Taky bubliny na text jsou úžasné. Chápejte, když chtěla aby se Charlie nervózně zasmál, zdůraznila to dokonale. Bublina na text není kulatá, ale nakrabatělá a po "haha" je pár teček.. Snad chápete co tím chci říct :D Možná to tak je i u dalších grafických románů, já nevím. Tohle je můj první, takže nedokážu porovnat :)
Hlavní postavy jsou sympatické a hned jsem si je oba zamilovala. Bylo hezké a roztomilé pozorovat jak se hledají. Nemohla jsem se přestat usmívat :d. Kniha mi celkově prostě zvedla náladu. I když se tu řeší mnoho dalších, důležitých, vážných témat (šikana, coming-out, etc.). Což z toho nedělá obyčejnou love story. Potřebovala jsem ji, teď se už pár měsíců táhnu s fantasy a distopií, že se mi taková oddechovka moc hodila. Textu tu moc není a nemusí se tu tak přemýšlet jako u YA fantasy, chápejte :d. S klasickými knihami těžko srovnatelné, to ano, ale já si to moc užila. Velké doporučuji!
A plánuji koupi, mít tohle doma v knihovně je splněný sen :D
Také nutno dodat, že casting u seriálu je fakt supr.

Kája041
10.02.2023 1 z 5

I přesto,že jsem cílová skupina,tak mi to přišlo chvílemi dost trapné a kdyby mi někdo řekl,ať mu povím,co se v knize stalo,asi by to bylo povídání na minutu.Knihu jsem měla půjčenou z knihovny a další díly si asi půjčovat nebudu,tohle úplně nebyl můj šálek kávy,ale když člověk hledá nějakou lehkou knížku,kterou má přečtenou za hodinu a zrelaxuje u ní tohle je to pravé. :-)

_Tess_
08.02.2023 4 z 5

Heartstopper (Srdcerváči) pro mě představují růžový obláček cukrové vaty, do kterého se při čtení zaboříte. Je to lehké a extrémně sladké. Sledujeme tu vyvíjející se vztah mezi Charlie a Nickem a jejich cestu od obyčejných spolužáků k velmi dobrým kamarádům a poté i k něčemu víc. Řeší se tu také i spousta dalších témat, která se točí kolem šikany, coming outu, obtěžování a to z komiksu dělá daleko více, než jen obyčejnou love story. A já to naprosto zbožňuju. Jak příběh, tak postavy a je to pro mě takové to relax čtení po dlouhém dni, kdy nemám náladu na něco extrémně složitého.
Ještě musím dodat, že jsem četla v angličtině, která je tu opravdu hodně jednoduchá, takže perfektní pokud chcete začít číst anglicky, nebo si ve čtení v angličtině ještě nejste tak jistí.

Knihotyna
19.01.2023 5 z 5

Knížka/komiks je krásně zpracovaný, upřímně i v této knižní verzi mi přišlo, jako bych nečetla, ale koukala na seriál. Charaktery Charlieho i Nicka jsou nádherně vykreslené právě díky ilustrace! Ty emoce!
Musím říct, že jsem si oba hned oblíbila. Culila jsem se od začátku do konce :). A těším se na další díly.
Pokud hledáte něco, co vám bude připadat jako pohádka, byť z reálného světa a okořeněná troškou peripetií, první díl mohu vřele doporučit! :)