Srdcerváči: kniha první

Grafický román o životě, lásce, a o všem, co se stane mezi tím. Charlie je nervák, přiznaný gay a přemýšlivý kluk, někdy možná až moc. Nick je zase veselý, měkkosrdcatý hráč ragby. Tihle dva se potkají na stejné škole a okamžitě se stanou přáteli, ale mohlo by z toho být i něco víc…? Minulý rok nebyl pro Charlieho Springa dvakrát dobrý, ale aspoň ho už nikdo nešikanuje a má tak trochu přítele, i když je to občas protiva a chce se scházet jen tajně. Nick Nelson o Charliem něco slyšel – o jeho coming outu minulý rok a o pár měsících šikany. Ale nikdy neměl příležitost si s ním promluvit. Až do začátku ledna, kdy se Nick a Charlie potkají na jedné společné hodině. Rychle se z nich stanou přátelé a Charlie se do Nicka brzo hodně zakouká, i když ani nepomyslí na to, že by u něj snad mohl mít šanci. Ale láska dovede překvapit a občas na vás ty dobré věci čekají přímo za rohem…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413599/srdcervaci-qu6-413599.jpg 4.2360

Srdcerváči / Motýliky 1.

Literatura světová, Komiksy, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

Heartstopper: Volume One, 2018

Kniha Srdcerváči: kniha první

_Brunetka_
03. prosince

K téhle knížce jsem se fakt dlouho neměla, protože komiksy zase tak úplně nevyhledávám a říkala jsem si, že z toho stejně nebudu tak paf jako ostatní – opak se stal pravdou. Můžu celý příběh popsat v pár slovech – roztomilý, nádherný, potěšující srdíčko a sladký. Oba dva kluci, Nick i Charlie, jsou zlatíčka a člověk si je zamilujete. Kresba je jednoduše dokonalá a před autorkou smekám pomyslný klobouk. Romantika mě bavila, protože je naprosto ňuňatá. Mezi jednu z nejkrásnějších věcí na knize patří nepochybně také to, že nám připomíná, že ať milujeme kohokoliv, je to v pořádku a určitě bychom v tomhle směru neměli hledět na pohledy či názory druhých. Důležité je, jak to cítí naše srdce. Závěrem chci říct, že si myslím, že název knihy je naprosto vystihující, protože tihle kluci mi opravdu vyrvali a ukradli srdce.

KatieWolfLover
23. listopadu

Srdcerváči se mi do srdce rozhodně dostali. Tato komiksová knížka splnila má očekávání a poprvé se mi u ní stalo, že jsem při knize vydávala zvuky (brečení se nepočítá) takového toho awww. Miluju autorčin styl kreslení a zajímavé bylo i písmo, které bylo taky jakoby "kreslené", i když jsem občas některá písmenka musela luštit. Od srdcerváčů nečekejte nějaký román, kniha je jednoduchá a doslova vás překvapí, za jakou chvilku jí zvládnete přečíst. Oba kluky jsem si zamilovala a těším se na další díly, ve kterých se doufám setkáme více s Charlieho sestrou a bývalou crush Nicka (nevzpomíná si na jejich jména :D)

lily_maleckova
18. listopadu

Tahle knížka byla skvělá! ❤️ Taková ta slaďoučka romanťárna, která člověka zahřeje na duši :)
Určitě to není nic překvapujícího a plného zvratů, díru do světa to neudělá, ale za mě fakt super, moc se mi to líbilo a určitě se vrhnu na další díly ❤️
Přečteno v angličtině, opravdu nic těžkého (+ vzhledem k tomu, že je to komiks, tam moc textu ani není ????)

Maara320
09. listopadu

Nejsem úplně zvyklý na "knihy" tohoto typu. Tedy spíše komiks. Ale četlo se to hezky, příjemně. Tedy spíše prohlíželo. Nebylo to vtíravé a moc se mi líbí, jak se příběh rozvíjí (myslím tím, že jsem již přečetl všechny tři díly). Vždy je konec otevřený a v každém dalším díle se více a více příběh ponořuje hlouběji a hlouběji. Od šikany, po coming-out a třetí díl končí googlením o poruchách příjmů potravy.
Tudíž jsem na čtvrtý díl zvědavý.

iliska
07. listopadu

Kniha pěkná. Četla se sama. Komiks moc nemusím, ale bavila mě. Pokud se dostanu k dalším dílům, přečtu si je.

Sušenka.reader
03. listopadu

Dobře lidi k tomuto se nedá říct že to nebylo roztomilé! Bylo to jako kdyby jste si přesladili čaj, skvěle čitelná a oddechová romantika nad kterou se budete culit každou stránku víc a víc. Nemohu tomu nic víc vytknout, ti co mají rádi romantiku si to můžou přečíst a podle mého je to bude bavit stejně jako mě.

vlkove

Super jednoduchá a rychle přečtená/prohlídnutá kniha/komiks. Nic objevného. Myslím, že ani za koupi papírové knihy to úplně nestojí. Spíše doporučuji koupit e-knihu, případně přečíst si volně dostupnou anglickou verzi. Další díly nepotřebuji. Prostě jednoduché, úsměvné a roztomilé čtení.

Veronikados

Kniha mě nadchla. Nejen že jsem ji do hodiny měla přečtenou, ale vůbec mě nenudila, naopak, byla jsem z ní unešená. Je to komiks, takže se to čte opravdu jedna báseň a s úžasnými obrázky je to ještě mnohem lepší. Musím jen doporučit, nikdy jsem ještě nečetla nic s LGBT komunitou a proto mě to velmi nadchlo. Doporučuji, knize dávám 88% (4.4 hvězdičky)

Ubulená hromádka štěstí
Ubulená hromádka štěstí