Srdcerváči. Kniha 4

Srdcerváči. Kniha 4 https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466588/bmid_srdcervaci-kniha-ctvrta-8WA-466588.jpg 4 600 78

Srdcerváči / Motýliky série

Čtvrtý díl úspěšné série komiksových románů o lásce, životě a o všem, co se stane mezi tím. Charlie si nikdy nemyslel, že by se Nickovi vůbec mohl líbit, ale teď spolu oficiálně chodí a Charlie pomalu začíná být připravený na to, aby vyslovil ta dvě slůvka: Miluju tě. Nick se cítí podobně, ale má toho v hlavě spoustu dalšího – třeba vyoutovat se před svým tátou a pak je tu taky ještě podezření, že Charlie možná trpí poruchou příjmu potravy. Z léta je podzim a začíná nový školní rok a Charlie s Nickem poznávají, co všechno může láska znamenat. Srdcerváči jsou příběhem o lásce, přátelství, věrnosti, ale také o duševní chorobě. Ve střípcích příběhu Nicka a Charlieho se najde každý z nás... celý text

Literatura světová , Komiksy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Heartstopper. Volume 4 , 2021

Štěpinambura
21.11.2022 5 z 5

Další nádherná kniha do série. Krásné zpracování a dojemný příběh.

Pedruska01
17.10.2022 5 z 5

I prozatímní "poslední" díl (dozvěděla jsem se, že má být nakonec ještě jeden - velmi dobrá zpráva) se většinou nesl v podobném duchu jako předchozí knihy. Krásné ilustrace a bohužel velmi rychle "přečteno". Musím jednoznačně říct, že komiks, který jsem neměla v ruce pěknou řádku let jsem si náramně užila. Rozhodně to je něco jiného než běžná kniha plná textu. Je to oddechové a člověk si to zase trochu jinak užije. Bez ohledu na věk.
Už v předchozí knize bylo avízo, že to nebude jen nevinné, romantické a milé (i když to stejnak místy bylo) a tady to vypuklo. Autorka do příběhu hlavních hrdinů Charlieho a Nicka vhodila trochu bombu a strašáka, což je obecně jako téma průšvih a vůbec žádná sranda. Jak se mi v třetím díle zdálo, že z Charlieho se stal až ubožák, který je tohle a má tamto a dělá tadyto, tak beru zpět. Bylo mi ho dost líto. Pokud to člověk nemá přímo před nosem, tak si to vůbec neuvědomuje, ale tohle je hodně špatně. I když to vhodilo do tak kouzelného příběhu o dvou klucích smutné a negační světlo, tak jsem ráda, že se na to nějakým způsobem zase někde upozornilo. Nikdy to nevymizí, pořád to tu mezi námi je. On problém nechodí s křikem a nebouchá za sebou dveřmi. Leckdy ty největší strašáci jsou až děsivě tišší.
Tohle je jasný běh na dlouhou trať, ale potěšilo mě, že se Charlie trošek zlepšil a pracoval na sobě. Vůči Nickovi mi bylo líto jeho vztah s tátou a hrozně mě štval jeho přitroublej brácha. Však kluci jsou jistě silní a jistě to zvládnou. Mají kolem sebe bezvadné přátelé a teď už i rodinu, na pár výjimek. Jsem za ně ráda a jednoznačně jim držím palce.
Celá tahle dosavadní série ode mě dostala doporučení a plný počet v rámci hodnocení - no co taky jiného. Tady tomu není jinak. Užila jsem si to, líbilo se mi to a bavilo. Nemám výhrady. Zabrousili jsme již do vážnějších vod a i když to už není tak "milé", spíš bezstarostné a nevinné, pořád si to drží svou úroveň a jistou kvalitu. Není to naivní, ba naopak mi to přijde, že čím víc dílů, tím se to celé zvedá, dozrává, přibližuje a ukazuje z dětské krásy, které nezná špatné věci, právě to ošklivé kolem nás. Každopádně uvidíme, jak to celé dopadne, jak skončí kluci a jejich příběh. Těším se na poslední, pátý díl. :)

Baru16
16.10.2022 4 z 5

Autorka upozorňuje na důležité společenské problémy, stále mile.

Davidin
22.09.2022 5 z 5

Hlavním motem tohoto dílu by mohlo být: Komunikuj a naslouchej. Podle mne jde o základní prvek pro spokojený rodinný i partnerský život a, ruku na srdce, spousta z nás něčeho takového není schopna, protože mnozí ani netuší, že je to možné. Právě díky tomu, co je odkryto v této části jsem se do série pustil a autorky si vážím, jak jednoduše poukazuje na věci, o kterých se přeci nemluví.

TomTomis
21.09.2022 3 z 5

Milé, něžné, ale i tak příliš zjednodušené. I v komiksu bych uvítal více textu, více obsahu. Knihu jsem si zakoupil jako e-knihy a měl je přečtené během chvíle. Jako papírové kusy mi to přijde skoro jako plýtvání papírem. Uznávám, že pro mládež je to přístupná forma, jak se seznamovat s některými věcmi... Hlavní postavy nejde nemilovat.

Zuzvil
15.09.2022 5 z 5

Tato komiksová série je moje srdcovka, úplně na začátku jsem byla kapánek skeptická, ale velmi záhy jsem se do série zamilovala a díl od dílu se moje zamilování prohlubuje ;-) Také musím říct, že seriál je skvěle zpracován a výběr herců je za mě absolutně dokonalý. I tento díl má jistý přesah a čtenáři dá nahlédnout zase hlouběji do vztahu těchto roztomilých mladíků. Za mě můžu jen a jen doporučit a těším se už teď na další díl.

Kuxka
28.08.2022 5 z 5

Přečteno za jedno odpoledne. Zase krásný, ale tentokrát i temný. Řeší se tu spíše mentální zdraví, než vztah, takže už to není všechno vanilkové, ale i smutné a trochu děsivé. Každopádně doporučuji stejně jako předešlé díly!

kimChristopher
16.08.2022 5 z 5

[Četla jsem online vezi komiksu, takže nevím jaké kapitoly tento příběh zahrnuje, ale stejně mám stejný názor pro všechny díly...]

Perfektní, úžasné, nádherné. Je to opravdu milý příběh o lásce a je to hodně emocionální. Všichni bychom potřebovali Nickovu lásku a Charlieho roztomilost. Doporučuji!!

Lka
13.08.2022 4 z 5

Další skvělý díl. Tentokrát se tu řeší závažné psychické problémy Charlieho. Opět krásné ilustrace.

pavla9879
03.08.2022 5 z 5

Já tuhle sérii tak miluju!!! Nemůžu se dočkat, až vyjde poslední díl, ale zároveň nechci, aby vyšel, protože nechci, aby tahle série někdy skončila. Chtěla bych, aby měla milion dílů... nebo dva.

Petkona
02.08.2022 4 z 5

Velice milé pokračování, oceňuji zapojení i vážnějšího tématu, určitě to komiks ozvláštnilo a moc mě to bavilo a všechny postavy jsme si zamilovala. Grafická stránka nádherná jako u předchozích dílů a myslím, že dám šanci i seriálu.

Makůvka
21.06.2022 5 z 5

Vím, že jsem o třetím dílu psala, že je nejlepší, ale tenhle byl ještě o něco lepší. Opět krásná romantika mezi Charliem a Nickem, kamarádství a rodinné problémy. Ale i vážná témata, která se nám autorka snaží přiblížit a říct, že láska a přátelství hodně při těchto nemocech pomáhá, ale nejdůležitější je, že s tím chce daný jedinec bojovat a léčit se.
Bylo to krásné, čtivé, dojemné a vážné. Bylo to moc fajn.

knihomolkaMist
28.05.2022 5 z 5

Jde tento roztomilý komiks nemilovat? Tady už zabředáváme do vážnějších témat, ale plyne to tak nenuceně, že vám autorka předá spoustu informací, aniž byste si toho vlastně všimli :D Celou sérii mohu jedině doporučit!

Bajbojka
23.05.2022 5 z 5

Nádherná kniha o lásce dvou kluků na střední skole. Ve čtvrtém díle se dozvídáme o Charlieho psychických problémech a hlavně anorexií. Jeho přítel Nick se mu snaží za každou cenu pomoci a drží ho nad vodou.
Asi nejosobnejsi a nejneznejsi díl z cele série. Plánují si ho koupit neboť mě dojal a pohladil na duši.
Povinnost pro všechny kdo mají rádi něžně romantické linky

Karola050716
11.05.2022 4 z 5

To máte tak..četla jsem jedničku - láska veliká, dvojku - láska pokračuje, trojku - asi sedmiletá krize a pak pauza..a pak přišel seriál OMGbflm láska dostává úplně jiný rozměr a tak tedy znovu jedna, dva, tři....a pak čtyři poprvé. Pro mě nejkrásnější první část, deníková druhá a třetí už méně, ale asi si ještě dám znovu seriál, protože prostě Nick a já ho miluju ️

janyska13
10.05.2022 5 z 5

Důležitý témata, důležité knihy od autorky a věřím, že i seriál pomůže mnoha lidem.

Miborrow
08.05.2022 4 z 5

Vše nemusí být tak růžové, jak se na první pohled může zdát. Charlie zažívá jedno ze svých nejhorších období a Nick se stává jeho největší oporou, kterou by jen těžko hledal někde jinde... Krásný a čtivý komiks. Závažnější téma, které by bylo vhodnější více rozepsat než shrnout do zápisků z deníků.

andulka1406
24.04.2022 5 z 5

Přečteno během chvíle. Řeší se tady už poměrně vážná témata a je to dobře zpracované. Pořád je to takové miloučké a to se mi na této sérii líbí. Knížku jsem četla v angličtině a byla super.

BetyN.
27.02.2022 4 z 5

Tento komiks byl pro mě velmi příjemnou jednohubkou na jeden večer. Nad knížkou jsem se culila, a tentokrát si i poplakala, protože tento díl byl vážnější, zabýval se tématikou duševního zdraví a šel do hloubky. Ale sladká byla kniha stále až až, což je přesně to, co od Srdcerváčů chci. Tento díl mě neučaroval tak jako třetí, ten byl za mě nejlepší, ale užila jsem si to a těším se na pokračování.

kedlis
27.02.2022 3 z 5

Oproti předchozím dílům to už není tolik "klišé" a "sladké", ale řeší se dost mentální zdraví, vztahy s rodinou apod. I na postavách je vidno, jak dospívají.