Srdcerváči. Kniha 2

Srdcerváči. Kniha 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420221/bmid_srdcervaci-kniha-druha-epB-420221.jpg 4 871 115

Srdcerváči / Motýliky série

Nick a Charlie jsou nejlepší kamarádi. Nick ví, že je Charlie gay, a Charlie si je jistý, že Nick není. Ale láska dovede překvapit a Nick tak přijde na spoustu věcí o svých přátelích, o své rodině a i o sobě samotném…

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Heartstoppers. Volume Two , 2019

Pedruska01
15.10.2022 5 z 5

Po nějaké době se mi dostalo do rukou pokračování Srdcerváčů, komiksu, který mě celkem dokázal překvapit. Byla to otázka chvilky, než člověk přelistoval na konec knihy, a to vlastně byla na jednu stranu škoda. Krásné a zdařilé ilustrace - ty se mi moc líbily.
Celý příběh si stále ponechával takovou tu jemnost až nevinnost. Nic mě tam nedokázalo iritovat. Bylo to milé, i přes jisté narážky určitých postav - ale to se dalo čekat. Vždycky se najde někdo takový.
Charlie měl zcela jasno, kdo je, spíš měl jen menší obavy, jak to vidí a jak si stojí u protistrany. Zdál se mi jako větší snílek, co prostě nikdy nestojí nohama na zemi. Ze všeho byl neskutečně nadšený a ta pozitivita a štěstí z něho jen prýštilo. Za mě rozhodně velmi roztomilá postava. Měla jsem ho ráda.
Nick byl trochu opakem Charlieho. Byl zmatený z toho co cítil, neměl ponětí, kam zapadá a proto byl opatrnější - nohama pevně na zemi. Je mi jasné, že když je pro někoho něco nové, chvíli trvá, než si vše uvědomí a především se s tím smíří nebo si dovolí to opětovat. Nickovi se to povedlo a byla jsem za něj opravdu ráda. Dohromady se mi líbí, jak dva tak rozdílní - tintítko a ramenatý sportovec - k sobě vlastně dobře pasují. Vypadají hezky.
V té knize ale nešlo striktně o jejich vztah mezi sebou, ale i o oznámení to a přijetí rodinou, společnosti obecně. Co si budeme, ačkoliv se to v dnešní době protlačuje co to jde, někdy až na sílu, a víc lidí o tom mají povědomí, tak pořád pro drtivou většinu je standard standardem a jen těžko budou přijímat netradiční vztahy a chování.
Komiks se mi líbil, a to opravdu po všech stránkách. Nemám co vytknout. Bylo to velmi mile prezentováno a to udělalo hodně. Těším se na třetí knihu, ke které se snad dostanu brzy. Mohu doporučit a hodnotím opět plným počtem. :)

TomTomis
21.09.2022 3 z 5

Milé, něžné, ale i tak příliš zjednodušené. I v komiksu bych uvítal více textu, více obsahu. Knihu jsem si zakoupil jako e-knihy a měl je přečtené během chvíle. Jako papírové kusy mi to přijde skoro jako plýtvání papírem. Uznávám, že pro mládež je to přístupná forma, jak se seznamovat s některými věcmi... Hlavní postavy nejde nemilovat.

Majka1979
02.09.2022 4 z 5

Po prvotnom šoku, že ide o komiks, som si veľmi rada prečítala aj druhú časť a tú som doslova hltala. Vývoj vzťahu medzi Charliem a Nickom je veľmi zaujímavý a za mňa to stálo za prečítanie :)
Určite si nenechám ujsť ďalšie knihy (vlastne komiksy).
A nebudem sa brániť ani tomuto štýlu kníh, niekedy keď si človek prečíta komiks, tie obrázky proste sú úžasné :)

kimChristopher
16.08.2022 5 z 5

[Četla jsem online vezi komiksu, takže nevím jaké kapitoly tento příběh zahrnuje, ale stejně mám stejný názor pro všechny díly...]

Perfektní, úžasné, nádherné. Je to opravdu milý příběh o lásce a je to hodně emocionální. Všichni bychom potřebovali Nickovu lásku a Charlieho roztomilost. Doporučuji!!

Lka
13.08.2022 4 z 5

Pokračování příběhu Nicka a Charlieho. Opět krásné, milé i hezké ilustrace.

Štěpinambura
12.08.2022 5 z 5

Opět pecka! Je to tak krásně nakresleno (i napsáno), že prostě nejde s chlapci nesoucítit. První díl se mi možná líbil víc, ale i tak - super pokračování!

petrarka72
06.08.2022 4 z 5

Vyoutovat se je fakt peklo... nebo pecka? :-)

pavla9879
03.08.2022 5 z 5

Po prvním díle jsem se hned musela vrhnout na druhý, nešlo to jinak. Od první do poslední stránky jsem se nemohla odtrhnout. Absolutně jsem téhle sérii propadla. Hned po dočtení jsem si pustila seriál a propadla i jemu. Málokdy se mi líbí filmy a seriály podle knih, vždy mám výhrady a vždy tvrdím, že knihy jsou lepší, ALE v tohle případně je obojí stejně úžasný.

Kuxka
01.08.2022 5 z 5

Líbilo se mi to, je to sice takový vanilkový, ale hezký. Druhý až čtvrtý díl mám v angličtině, ale není na to potřeba nijak květnatá slovní zásoba.
Takže můžu jen doporučit.

Aivinka
28.07.2022 4 z 5

Srdcerváči jsou opravdu moc hezký komiks, ale i tak mi někdy chování Nicka a Charlieho přijde iracionální. Všechno se točí jen okolo vztahů. Na druhou stranu, je to střední škola a ta se asi okolo vztahů točí. Ale já si to moc užila, nebudu lhát. Je to milé a odpočinkové.

Retketka
22.06.2022 5 z 5

Já jsem tento komix četla anglicky, takže nevím jaké to je v češtině. Děj je ale naprosto skvělý a knihu vřele foporučuji i méně zdatným angličtinářům, protoře se dá děj dobře pochopit i pochopení kařdého slova.

Makůvka
08.05.2022 5 z 5

Opět rychlé a pěkné čtení. Tento díl se mi líbil o trošku víc, než první. Až tady v tomto komiksu mi dochází, jak musí být těžké pro teenagery si uvědomit sebe sama a hlavně se poprat s reakcí svého okolí.

Miborrow
06.05.2022 4 z 5

Hledání sebe sama je pro Nicka jedno z nejtěžších období v jeho životě. Přátelé ukazují svou pravou tvář a svět už není tím čím býval. Jediné co zůstává stejné, je Charlie a jeho láska k Nickovi... Komiks je čtivý s rychlý dějem. Krásný vývoj postav.

Erika017
25.04.2022 4 z 5

No pořád to nemá na normální knížky, ale i tak se mi to líbilo. Bylo to milé a rychle se to četlo. Rozhodně se mi to líbilo víc, než předchozí díl. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.

Davidin
28.03.2022 5 z 5

Druhý díl pokračuje ve vytyčených kolejích a laťku mírně zvedá v podobě závažnějšího tématu. Řeší se spíše otázka vhodných přátel a komu by se s odlišnou orientací dalo svěřit, či opačně. Už se nejedná jen o ryze roztomilý příběh.

Přibylo stránek a musím uznat, že se kniha hůře rozevírá, nedovedu si představit, jak se musí číst další díly s ještě více stranami...

Alethea_k
29.01.2022 5 z 5

Na odpočinek skvělé. Moc mě to bavilo, uteklo jako voda.

Berulidemknihy
12.01.2022 4 z 5

Krásná kniha, která potěší, zahřeje u srdce a můžete si u ní při náročnějším období plném stresu i odpočinout:)

Karoley
04.01.2022 4 z 5

Srdcerváči vás zahřejí u srdce! Roztomilý LGBT komix. Příběh o dvou dospívajících chlapcích, Charliem a Nickovi, a jejich mladé lásce. Nic tak sladkého jsem asi ještě nečetla.. nikdy :))

Lenka2533
01.01.2022 5 z 5

I druhý díl byl naprosto skvělý! Strašně mě to bavilo. Kluci jsou úžasní.

DomenicaRisa
29.12.2021 2 z 5

Ne... Tohle prostě ne. Ne proto, že by to bylo až tak špatné - příběh je chodící klišé a míru originality mu dodává jen forma komiksu. Co mi příšerně lezlo na nervy, byly "citoslovce" které nebyly citoslovci. Chápu, že komiksová forma dává jistou míru volnosti, ale toto už bylo přespříliš. A na slovo vyoutovat jsem po přečtení dvou dílů alergická. To samé platí pro třetí díl.

homosexualita romantika bisexualita gayové grafické romány LGBT, queer, LGBT+

Alice Oseman