Srdcerváči. Kniha 1

Srdcerváči. Kniha 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/437298/bmid_srdcervaci-kniha-1-8UM-437298.png 4 1167 222

Srdcerváči / Motýliky série

Grafický román o životě, lásce, a o všem, co se stane mezi tím. Charlie je nervák, přiznaný gay a přemýšlivý kluk, někdy možná až moc. Nick je zase veselý, měkkosrdcatý hráč ragby. Tihle dva se potkají na stejné škole a okamžitě se stanou přáteli, ale mohlo by z toho být i něco víc…? Minulý rok nebyl pro Charlieho Springa dvakrát dobrý, ale aspoň ho už nikdo nešikanuje a má tak trochu přítele, i když je to občas protiva a chce se scházet jen tajně. Nick Nelson o Charliem něco slyšel – o jeho coming outu minulý rok a o pár měsících šikany. Ale nikdy neměl příležitost si s ním promluvit. Až do začátku ledna, kdy se Nick a Charlie potkají na jedné společné hodině. Rychle se z nich stanou přátelé a Charlie se do Nicka brzo hodně zakouká, i když ani nepomyslí na to, že by u něj snad mohl mít šanci. Ale láska dovede překvapit a občas na vás ty dobré věci čekají přímo za rohem…... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Heartstopper. Volume One , 2018

Tereza035
17.08.2020 4 z 5

Tento LGBT komiks se mi moc líbil. Byla to spíš jednohubka, kterou máte za hodinku přečtenou, ale i přes to tam autorka řešila vážná témata. Hlavní postavy Nicka a Charlieho si zamilujete. Celé je to milé, roztomilé, předvídatelné a hrozně sladké. Co bych chtěla vyzdvihnout je především grafické zpracování knížky a úplně nádherné ilustrace! Knížku hodnotím 4* , pět dát nemohu, přece jenom je to furt komiks a četla jsem lepší knihy. Doporučuji všem, kteří by se rádi dozvěděli něco víc o tomto tématu, a chtějí si odpočinout u rychlé romanťárny :)

ja.knihomolka__
09.08.2020 2 z 5

2⭐️/5⭐️
Tohle je můj první komiks a zároveň první lgbt knížka, kterou jsem přečetla (Dávala jsem si rereading).
A musím napsat, že to pro mě nebylo ,,miloučké”, jako pro většinu. Je to super komiks, který přečtete za necelou hodinku, to ano, ale mně to nic nedalo. Přišlo mi to zdlouhavé, autorka mohla příběh zkrátit, ztrácela jsem se ve jménech. A ani to není nic, co bych si koupila domů.
Ale má krásnou obálku a ilustrace!

Jass
08.08.2020 5 z 5

Dobře, takže v jakémsi knižním horoskopu jsem četla, že pro moje znamení bude tenhle rok tato kniha ideální... pěkná blbost, co? Ale víte co? Ono to tentokrát vyšlo.
Bylo to přesně to pravé, co jsem si při ukrutné bolesti hlavy mohla přečíst. Krásná a jednoduchá kresba. Některé panely se skutečně povedly a naprosto přesně vyjadřovali, jak se člověk v takové situaci cítí (viz např. psaní zpráv). Další plusové body za akurátní zobrazení LGBT+ tématiky a mužský bisexuální charakter, protože ty jsou v literatuře vážně vzácné. Celkově krásně strávená hodinka (bych tak řekla). Rozhodně jsem si to užila víc než Solitaire.

FejKýý
07.08.2020 4 z 5

Krásný, roztomilý příběh, určitě si přečtu další díly. :)

anetka.repova
04.08.2020 5 z 5

To bylo tak roztomilé a to grafické zpracování bylo nádherné.

Těším se na další díly.

Zuzvil
04.08.2020 4 z 5

Jedu si teď na vlně komiksů a do ruky se mi dostal první díl Srdcerváčů, první bylo malé rozčarování, nevěděla jsem, že je komiks černobílý, ale po chvilce mi to ani nepřišlo. Knížka jde hodně po povrchu coming-outu a gayů, ale i tak ten krátký čas strávený s komiksem byl úžasný, úplně jsem se jakoby vyklidnila, pousmála, užila si tu jejich milost, příjemné ilustrace a ničím náročný příběh. Už teď se těším na druhý díl a za mě můžu určitě doporučit.

uarda
02.08.2020 5 z 5

Parádní kniha, úžasné zpracování a krásný příběh. Úžasná kniha všem vřele doporučuji.

DracoMalfoy
20.07.2020 4 z 5

Rozkošné. Už předtím jsem byla zvědavá na Solitaire, a ještě víc se těším teď, když vím, že hlavní hrdinka je sestrou Charlieho.

chaera
14.07.2020 5 z 5

(čteno v originále) Jednoduché ilustrace, které vykreslují jednoduchý a neuvěřitelně sladký příběh dvou chlapců, kteří si k sobě hledají cestu. V některých situacích jsem se dokázala s hlavními hrdiny ztotožnit, v jiných mi srdíčko plesalo nad vykreslením jejich vztahu. Začetla jsem se opravdu rychle a než jsem se nadála, už jsem smutnila z toho, že je konec. Je to taková milá jednohubka, když si chce člověk odpočinout od reality. 5/5

lena.o.knihach
01.07.2020 5 z 5

Původně jsem si říkala, že tento komiks číst nemusím. Že mě stejně ničím nepřekvapí a bude to ztráta času.

Omyl! Tohle bylo tak milé a sladké čtení. Moc se mi to líbilo. Dokonce tak moc, že mi nestačilo mít jen e-knihu, ale musela jsem si je objednat i normálně. A v tištěné formě jsem si Srdcerváče užila ještě víc.

Kdyby to nebyl komiks, nejspíš by mě nic nepřesvědčilo, abych do toho šla. Od autorky už jsem četla Solitaire a to mě moc nezaujalo, ale přiznám se, že jsem si Nicka a Charlieho zamilovala.

Shashlick
20.06.2020 2 z 5

Nejsem cílová skupina, knihu jsem vyhrál a občas je třeba si přečíst i mimo svůj hlavní proud. Tato kniha mi ale nic moc nedala. Nejde ani tak o téma, ale o to, jak je to celé strašně roztahané. A to i přes to, že jedna stránka zabere maximálně deset vteřin. Není důvod se na ní zdržovat déle. Textu je pomálu, kresba ani rozložení zrovna nelákají k podrobnějšímu prozkoumání.
Celkem nenadchne, neurazí, půjde dál.

milan.krimsky
19.06.2020 5 z 5

První díl o dvou chlapcích, kteří se teprve začínají seznamovat a z kamarádského vztahu se vyvíjí něco blíž; na konci knihy je seznam hudebních interpretů, které lze najít na youtube

SknihouVrukách
19.06.2020 4 z 5

Konečne vám môžem oznámiť, že som dočítala môj historicky prvý komiks. Sú dva žánre, ktoré nečítam, a to Lgbt a komiksy. Teraz som spravila nejakú výnimočnú výnimku. Bolo to fajn, ale nie je to nič, čo by už tu nebolo. Príbeh bol až veľmi predvídateľný a je veľmi naivný. Ale ja som si čítanie pomerne užila a komiks som veľmi rýchlo prečítala. Ilustrácie bolo krásne a tie som si na knihe užila najviac. Angličtiny sa nebojte. Tá je až príliš jednoduchá a myslím si, že sa nenašlo žiadne slovo, ktorému by som nerozumela. Pokiaľ si chcete oddýchnuť tak odporúčam. 3,75⭐/5⭐

andulka1406
21.05.2020 5 z 5

Nevyhledavám žánr LGBT, ale komiks mě opravdu bavil. Je strašně milý a kresby jsou jednoduché ale krásné. Taky jsem se od srdce parkrát zasmála. Potřebuji další díl, abych věděla, jak to bude dál.

ImGinny
19.05.2020 4 z 5

Tak tohle bylo hrozně sladké. Fajn oddechovka, čtivá a roztomilá. Uuuu!

Pitbullka
18.05.2020 5 z 5

Komiks jsem četla v angličtině a velká spokojenost. Je to taková feel good gay romance, která je hodně čtivá. Těším se na další díly.

blackoutzuzi
18.05.2020 5 z 5

Komiks, který přečtete na jeden zátah a zanechá ve vás veskrze pozitivní emoce! Já jsem nadšená - krásná obálka, sympatičtí hrdinové, neskutečně milý a laskavý příběh LGBT tématiky. Prostě ideální čtení na pochmurné dny a nálady :)

Knihomolka10942
11.05.2020 4 z 5

Trošičku mi to přišlo bez děje, ale to jsem i čekala, že to nebude nic převratného a bude to jen příběh na rozptýlení. Bylo to krásně slaďoučké. Pořád jsem se u toho culila jak blázen. Grafické zpracování bylo super, tomu nemám co vytknout, celkově je to povedený komiks.

LilianaFalcon
09.05.2020 3 z 5

Takové roztomiloučké.

betule3
02.05.2020 2 z 5

Po přečtení spousty pozitivních recenzí jsem se na srdcerváče moc těšila. Bohužel se má očekávání úpně nenaplnila. Příběh je hodně jednoduchý a povrchní, skoro by se dalo říct, že bez pořádného děje. Styl psaní mi docela připomíná wattpadové fanfikce psané třináctiletými slečnami.
Musím ovšem pochválit grafické zpracování, které je dle mého názoru velmi povedené a moc mi sedlo. Ten zbytek bohužel už tolik ne. Ale na druhou stranu, jako lehké rozptýlení v karanténě to bylo fajn. :)