Srdcerváči. Kniha 1

Srdcerváči. Kniha 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/437298/bmid_srdcervaci-kniha-1-8UM-437298.png 4 1167 222

Srdcerváči / Motýliky série

Grafický román o životě, lásce, a o všem, co se stane mezi tím. Charlie je nervák, přiznaný gay a přemýšlivý kluk, někdy možná až moc. Nick je zase veselý, měkkosrdcatý hráč ragby. Tihle dva se potkají na stejné škole a okamžitě se stanou přáteli, ale mohlo by z toho být i něco víc…? Minulý rok nebyl pro Charlieho Springa dvakrát dobrý, ale aspoň ho už nikdo nešikanuje a má tak trochu přítele, i když je to občas protiva a chce se scházet jen tajně. Nick Nelson o Charliem něco slyšel – o jeho coming outu minulý rok a o pár měsících šikany. Ale nikdy neměl příležitost si s ním promluvit. Až do začátku ledna, kdy se Nick a Charlie potkají na jedné společné hodině. Rychle se z nich stanou přátelé a Charlie se do Nicka brzo hodně zakouká, i když ani nepomyslí na to, že by u něj snad mohl mít šanci. Ale láska dovede překvapit a občas na vás ty dobré věci čekají přímo za rohem…... celý text

Literatura světová , Komiksy , Pro děti a mládež

Vydáno: ekniha , CooBoo

Heartstopper. Volume One , 2018

Hellothere
08.07.2021 4 z 5

Tohle bylo neskutečně slaďoučké a miloučké. Na Srdcerváče jsem se chtěla už dlouho vrhnout. Na jednu stranu jsem ráda, že mám knihu v e-knize, protože za to hodinové čtení by se mi 300,- dávat moc nechtělo. Každopádně to bylo rozhodně moc povedené a navnadilo mě to jak na další díl, tak na román Solitaire ze kterého postavy původně pochází. Řešila se zde nějaká vážná témata jako šikana, nebo nesnášenlivost jiné sexuální orientace. Myslím si, že podat tato témata v komiksové formě byl dobrý nápad, protože to pochopí i mladší generace, což je pro budoucí růst velmi důležité.

Grohlinka
20.05.2021 3 z 5

Rovnou říkám, že komiksy skoro nečtu, vlastně spíš vůbec, ale tohle bylo milé první setkání. Milé rozmilé. rozhodně zkouknu všechny díly, které vyjdou.

Paja7
14.05.2021 3 z 5

Krasné, miloučké a zblajznuto během půl hoďky :)

jsemknihomolka
11.05.2021 5 z 5

Todle je ta nejlepší komiksová serie co jsem kdy četla , tento díl jsem přečetla zhruba za pul hodiny , a dokazala bych to číst furt dokola . Naprosto doporučuji.

Horselen
19.04.2021 5 z 5

Vůbec nejsem zvyklá číst komiksy a nevěřila bych, jak skvělý příběh dokážou předat. Jak rychle se do něj vžijete, jak skvěle se to čte. Během jedné hodiny jsem knížku přečetla a okamžitě jsem chtěla víc.
Obrázky toho dokážou říct hodně, někdy víc než slova. Neskutečně jsem se při čtení uculovala. Mrzí mě, že jsem si v knihovně nemohla hned půjčit druhý díl, protože mě to opravdu pohltilo

Julia284
07.04.2021 5 z 5

Kniha byla skvěle napsaná. Díky komixovému zpracování se četla rychle. Celý příběh byl sladký. Na to, že to byla má první LGBT kniha, se mi velice líbila.

Kupcovka
17.03.2021 5 z 5

Kniha přečtená jedním dechem. nádhera :) těším se až se dostanu k dalším dílům :)

Malíček
09.03.2021 4 z 5

Čtivý, milý, krásný, roztomilý! Za mě doporučení. :)

leanechvilova
09.03.2021 5 z 5

Tak tohle bylo naprosto dokonalé!! Extrémně roztomilý a sladký příběh. Kresba je opravdu velice povedená, úžasně zpracované emoce - naprosto neuvěřitelné a silné. Celou dobu jsem se u příběhu culila jak měsíček. Dávka roztomilosti, která vás zaručeně zahřeje na duši. Vřele doporučuji!!

Ivet_V
04.03.2021 4 z 5

Překvapilo mě, jak snadno se mi to v angličtině četlo. Bylo tam jisté kouzlo, které mi v překladu chybělo.

Gabux
04.03.2021 5 z 5

První anglická kniha, co jsem kdy přečetla. Je to sice “jenom” komiks, ale pro mě to znamená hodně.
Takže moje hodnocení je možná o hvězdičku výš než by bylo normálně, ale věřím, že to chápete!

Navíc si tento příběh opravdu zaslouží dobré hodnocení. Komiks je krásně ilustrován a popisuje příběh dvou obyčejných kluků. Postavy jsou úžasné. Stanou se vašimi přáteli. Tak reálně jsou vykreslení. Příběh hezky odsýpá, ale nikam nespěchá. Pro mě velmi příjemné pohlazení po duši.

Doporučuji tuto knihu všem lidem, co si v angličtině nevěří. Věřte mi, že to zvládnete. Já to zvládla taky. Dokonce jsem knihu reálně četla pouhé 3 dny :)

verka5083
02.03.2021 5 z 5

Skvělá oddychova kniha pro dlouhé chvíle.

Ivka14
22.02.2021 5 z 5

Tohle bylo roztomilý od začátku až dokonce. Já komiksy vůbec nečtu, ale řekla jsem si, že tomuto komiksu dám šanci a jsem ráda, že jsem tak udělala. Měla jsem to přečtené za chvilku a už se hned vrhám na další díl.

roman9276
16.02.2021 5 z 5

Po dlouhý době jsem vzal do ruky komiks a byl nadšenej. Ilustrace za mě super, chvílema to bylo i napínavý, příběh mě zaujal na první dobrou. Takový milý, sladký a úplně ňuňatý.

ElikaS
11.02.2021 4 z 5

Mně se komixy hrozně těžko hodnotí. Ono když celý příběh přečtete za 20 minut, tak v něm těžko můžete hledat nějakou větší myšlenku nebo nějaký rozvinutý příběh. Anotace krásně shrnuje a vystihuje celou knížku, nic moc navíc už v ní není.
Každopádně příběh je sladký a opravdu milý a grafické zpracování hezké. Určitě dočtu i zbývají dvě knihy.

Nevimooo
10.02.2021 5 z 5

Dobře dobře dobře, na chviličku se pozastavme nad tímto krásným komentářem :D
Je to úplně mega supr čupr knížka! Mě se teda hrozně moc líbí, jen mám jednu rychlou otázečku... asi menší spoiler--------v

Proč tam jsou napsané koleje z Harryho Pottera? Já jen... Prostě to nechápu ????️? Dá mi někdo vysvětlení??

LucySmile
04.02.2021 4 z 5

Ze začátku mi to připadalo trochu přihlouplé, ale pak jsem se do toho začetla. Není to špatný, ale četla jsem lepší komiksy. Každopádně je to hezky zpracované :)

Cress
02.02.2021 3 z 5

K tomuhle komiksu se toho nedá moc napsat, neskutečně sladký a zahřeje vás u srdce. Přečtete ho ani ne za hodinu, ale stojí za to.

Kika28
29.01.2021

Knížka se mi celkem líbila, ale nebyla jsem z ní odvařená jako ostatní. Četla se rychle, ale čekala jsem že se mi bude líbit víc. Musím pochválit grafické zpracování, které je opravdu krásné, ale příběh samotný je průměrný. Hodnocení 3,5*/5*

Medasek
16.01.2021 3 z 5

Tak to bylo takový strašně cukrkandlový. Hezké a rychle přečtené.