Srdceboly

Srdceboly https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79247/bmid_srdceboly-zc2-79247.jpg 4 731 158

„Svatební pochod mi vždy připomíná hudbu, která se hraje, když vojáci táhnou do boje,“ řekl lyrický básník Heinrich Heine a nevědomky tak s předstihem naprosto dokonale vystihl obsah knihy Srdceboly. Je to příběh o manželství, které začíná okázale se vší parádou a končí na bojišti, je to příběh plný vášně, intrik, touhy, žárlivosti, sexu, paniky ze stárnutí, osobní nezralosti, lží a pomstychtivosti. Je to příběh pro všechny z Vás, kteří už vědí, že manželství není souboj. V souboji se totiž dá vyhrát.... celý text

Allla9
02.04.2018 5 z 5

Zamilovaná žena je velice snadnou kořistí pro manipulátora a sobce.

Lejdus
01.04.2018 5 z 5

Uzasny pribeh. Kniha ukazuje, jak i samostatne, uspesne zeny dokazi byt zavisle na zlych muzich. Kniha pusobi biograficky, ale i presto doufam v happy end hlavni postavy, nebot konec je otevreny. Pro hrdinku knihy vidim stastny zivot se synkem a spokojeny vztah s biologickym synem. Skoda, ze i autorka nemela pro sebe stastny zivot nachystany..

cukrovka
30.03.2018 4 z 5

Při čtení mi bylo smutno pro autorku. V této knize bylo hodně autobiografie a mě bylo smutno pro ženu, která sebou nechala vláčet, manipulovat a ubližovat si. Když se konečně rozhodla vzít život opět do svých rukou, byl její život zmařen. I když ne všechny knihy se mi od ní líbí, své čtenáře dokázala získat.

Mruskulka
22.03.2018 5 z 5

Od autorky jsem četla pár knih. Patří mezi mé oblíbené. Tahle kniha opět ukazuje, jak některé ženy nechávají po sobě šlapat a snášejí všechno možné jen pro lásku muže.

munka
13.03.2018 4 z 5

Smutný príbeh o jednostrannej láske. Škoda, že od tejto autorky už posledný...

luciefeix
11.03.2018 4 z 5

Kniha působí dost autobiograficky ikdyž je plná fikce . Byla vydána rok kdy byla spisovatelka svím manželem zavražděna . Přišlo mi to jako velké volání o pomoc . Ze života a tak jak to opravdu chodí .

Ishir
10.03.2018 5 z 5

První kniha od této autorky a rozhodně nebude poslední.

dagsvob
12.02.2018 5 z 5

Velmi čtivé, ale smutné. Obzvlášť když vím, co se stalo autorce. Přečetla jsem za jediný den, nemohla jsem přestat a teď je mi tak nějak smutno.

4xbabča
07.02.2018 4 z 5

Od autorky jsem četla několik knih. Tato byla její poslední a bohužel i nahlédnutím i do jejího těžkého života. Moc smutný příběh.

Palele
28.01.2018 3 z 5

Knihu jsem četla v rámci knižní výzvy a měla jsem velký problém ji dočíst. Ne proto, že by autorka neuměla psát, ale dělalo mi velký problém emočně jakkoliv soucítit s ženou, která po sobě nechá takhle šlapat a chová se jako loutka bez mozku. Tohle byla první kniha, kterou jsem od Monyové četla a jsem nepříjemně překvapená, protože filmy, které jsem viděla a byly natočené podle jejich knížek se mi líbily, byly vtipné, takové příjemně ironické a ne sebelítostivé a ukňourané.

Peslik
17.01.2018 2 z 5

Depresivní, pravdivý a bohužel velmi reálný příběh. Nemůžu říct, že je to pohodové čtené, čte se dobře, ale pohodově člověku z toho rozhodně není.

hrachover
09.01.2018 3 z 5

Zkrátka a dobře, knížka je strašná. Je upřímná, pravdivá, smutná. Je o naivitě, o slibech a rozhodně ne o jejich plnění, je o žárlivosti, o zoufalství skoro padesátileté ženy, která se tak moc chce líbit manželovi, že si nechá plasticky hyzdit tělo (což on samozřejmě neoceňuje). O strachu, o probrečených večerech a falešných úsměvech ráno u snídaně – aby to dítě, nic nepoznalo. Ale děti to moc dobře cejtí a vědí a trpí. To je taková superschopnost všech dětí víte? Asi nevíte, když zůstáváte v manželstvích, kde se nemilujete (nemáte rádi, nesnášíte), ale jste spolu „kvůli dětem“. To je prosimvás ta nejhorší věc, kterou můžete dětem udělat...

Michaela91
08.01.2018 4 z 5

Hrozně depresivní ale i čtivá kniha. Kolikrát jsem si říkala, že bych se zachovala úplně jinak než hlavní hrdinka, jenže zamilovanost dokáže hodně. Možná tato kniha svědčí i o tragickém osudu spisovatelky.

Aleh
09.12.2017 4 z 5

Vrátila jsem se ještě jednou ke knize Srdceboly. Je ze života, který byl tentokrát setsakramentsky reálný, tvrdý, smutný a nešťastný. Dnes knihu vnímám jako zoufalé volání o pomoc, které tehdy nikdo nevyslyšel a ani netušil. A dnes chápu, proč asi v knize nebylo ani jednou uvedeno jméno hlavní hrdinky. Kniha má krásnou obálku a příznačný název. Stále však v sobě mám spoustu nezodpovězených otázek....

ecila13
15.11.2017 3 z 5

Velmi dobře vystižená atmosféra vztahu. Připadala jsem si jako u hlavních hrdinů v obýváku.

laura
31.10.2017 3 z 5

Knížka, ze které jde mráz. Vyšla dva měsíce před autorčinou smrtí. Já ji četla až později. A docházely mi jisté souvislosti s osudem Simony Monyové - jako by věděla, co ji čeká. Jako by si sama předpověděla vlastní smrt. Měla jsem husí kůži, a musela se přemáhat, abych knihu dočetla. Ne proto, že by příběh nebyl dobrý. Ale proto, že jsem měla pocit, jako by na mě sahala smrt...

aktijnov
05.08.2017 4 z 5

Trochu depresivní, ale velmi čtivá kniha. Zvládnuto prakticky za jediný večer.

Nunynka
19.07.2017 4 z 5

Jedna z knížek,kdy musíte i po přečtení neustále nad dějem přemýšlet. Na mě byla až moc pochmurná. Ale čtivá byla. Přečetla jsem ji za dvě odpoledne.

melien
29.06.2017 4 z 5

Velmi čtivá kniha, ale smutná a velmi reálná bohužel. Co vše jsou ženy schopny vydržet a udělat, až jsem si říkala,že to ani není možné. . . Bohužel je!

EvikU.
07.04.2017 4 z 5

Čtivá, ale smutná. Skoro jako tip na deprese ze stárnutí, které napadnou někdy každého.