Srdce potěšení

Srdce potěšení https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99602/srdce-poteseni-99602.jpg 4 5 4

Petja
27.07.2018 5 z 5

Nádherné verše, nádherné ilustrace, to se nedá popsat, to se musí číst, a to stále dokola, jako to dělala moje maminka, já a teď i moje dcerka. Své nejoblíbenější básničky (Jiřička, Kolejnice, Vlásky, Motýli) recituji svým holčičkám od čtyř měsíců a milují je. Knížka je bohužel již odřená, potrhaná, rozpadá se a s údivem zjišťuji, že žádné nové vydání není k sehnání. Kdo vyrostl na Janu Čarkovi, těžko se bude smiřovat s novodobými "verši", jako jsou např. Divadélka od Romany Suché...

Jaruš7
20.12.2016 5 z 5

Tak láskyplně odřenou knihu jste asi ještě neviděli. Tak ta je mým pokladem. Rohy jsou až na surovinových papír pěkně oblé a stránky lehounce umatlané s čokoládovými šmouhami, Naše dětství , Dnes , když ji otevírám, slzám se neubráním. Tak dojemný pohled do dětství umí jen knížka , která vás v dětství okouzlila natolik, že vám zůstala schovaná v srdci, Název je ten nejvýstižnější. V každém verši je průzračná čistota na jedinečnost přírody a lidských vztahů - prostý pohled na svět co srdce potěší. Ilustrace od Adolfa Zábranského jsou něžné a verše o to víc podmanivé.
Citace - "Strýček rmen"
" Kvete milý heřmánek,
nebo je to rmen,
máš-li radost z hádanek
podívej se jen,
heřmánek má hlavičku,
jako zlatou kuličku,
ještě stojí za zmínku,
v té hlavičce v té kuličce,
že má vždycky dutinku,
vidíš strýčku rmene vidíš,
že mne tak hned neošidíš. "
Od té doby je rozeznàm., ;-).

boruvka12
19.05.2014

Zdravím, hledám tuto knihu ke koupi. Kdo by ji měl, prosím ozvěte se. Moc děkuji

kroketk007a
06.10.2012

Hledám tuto knihu. Kdo ji máte a jste ochoten mi ji prodat, prosím ozvěte se. Děkuji

poezie pro děti

Jan Čarek