Srdce potěšení

Kniha básní pro nejmenší.

https://www.databazeknih.cz/images_books/99_/99602/srdce-poteseni-99602.jpg 52
Pro děti a mládež
Vydáno, Československý spisovatel

Kniha Srdce potěšení

Petja
27.07.2018

Nádherné verše, nádherné ilustrace, to se nedá popsat, to se musí číst, a to stále dokola, jako to dělala moje maminka, já a teď i moje dcerka. Své nejoblíbenější básničky (Jiřička, Kolejnice, Vlásky, Motýli) recituji svým holčičkám od čtyř měsíců a milují je. Knížka je bohužel již odřená, potrhaná, rozpadá se a s údivem zjišťuji, že žádné nové vydání není k sehnání. Kdo vyrostl na Janu Čarkovi, těžko se bude smiřovat s novodobými "verši", jako jsou např. Divadélka od Romany Suché...

Jaruš7
20.12.2016

Tak láskyplně odřenou knihu jste asi ještě neviděli. Tak ta je mým pokladem. Rohy jsou až na surovinových papír pěkně oblé a stránky lehounce umatlané s čokoládovými šmouhami, Naše dětství , Dnes , když ji otevírám, slzám se neubráním. Tak dojemný pohled do dětství umí jen knížka , která vás v dětství okouzlila natolik, že vám zůstala schovaná v srdci, Název je ten nejvýstižnější. V každém verši je průzračná čistota na jedinečnost přírody a lidských vztahů - prostý pohled na svět co srdce potěší. Ilustrace od Adolfa Zábranského jsou něžné a verše o to víc podmanivé.
Citace - "Strýček rmen"
" Kvete milý heřmánek,
nebo je to rmen,
máš-li radost z hádanek
podívej se jen,
heřmánek má hlavičku,
jako zlatou kuličku,
ještě stojí za zmínku,
v té hlavičce v té kuličce,
že má vždycky dutinku,
vidíš strýčku rmene vidíš,
že mne tak hned neošidíš. "
Od té doby je rozeznàm., ;-).

boruvka12
19.05.2014

Zdravím, hledám tuto knihu ke koupi. Kdo by ji měl, prosím ozvěte se. Moc děkuji

kroketk007a
06.10.2012

Hledám tuto knihu. Kdo ji máte a jste ochoten mi ji prodat, prosím ozvěte se. Děkuji

poezie pro děti

Jan Čarek