Srdce netvora

Srdce netvora https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24346/bmid_srdce-netvora-A3L-24346.jpg 4 118 29

Román vypráví příběh muže, který byl po autonehodě převezen do nemocnice s rozsáhlými popáleninami. Z bohatého pornoherce, jenž svůj úspěch postavil na dokonalém vzhledu, se najednou stává netvor. Uvědomuje si, že život, který před nehodou vedl, je nenávratně pryč a veškeré léčebné procedury podstupuje s jediným úmyslem: až se uzdraví, spáchá sebevraždu. Jeho plán však zpochybní pacientka pro duševně choré, Marianne Engelová, která ho začne navštěvovat. Vypráví mu příběh jejich lásky, který se měl odehrát ve 14 stol. a postupně přidává i milostné příběhy svých přátel z různých koutů světa. Hrdina postupně zjistí, že se do bláznivé umělkyně zamiloval...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Gargoyle , 2008

Lensiiee
20.04.2013 5 z 5

Úžasný román, který poukazuje na to, že vzhled není vše. Příběhy z minulosti, které Marianne vypráví jsou nádherné a jejich podstata pronikne do srdce každého čtenáře

Jaymay
04.03.2013 2 z 5

Veliké zklamání, proč? Trochu to rozvedu. Z pohledu hlavního hrdiny - Netvora to bylo dobré, vtipné (ten hovorový jazyk a ironické pocity) ale jakmile začala mluvit Marianne tak to se opravdu nedalo. Do první půlky knihy jsem to hltala ale po jeho návratu z nemocnice se příběh stával čím dál více otravnější. Snažím se pochopit, že autor se pokoušel bláznivost Marianne nějak nejpodrobněji vystihnout ale její vyprávění ze 14. století, a o životě v klášteře a ty divné až přihlouplé (i pro blázna) řeči o kamenech a srdcích a já nevím o čem všem ještě....to bylo k nevydržení. Marianne mě zkrátka neskutečně iritovala. Bohužel....asi nejsem na tyhle filosofické úvahové romány, které se snaží....vlastně ani nevím o co.....zůstanu u klasiky...tohle na mně nezapůsobilo....nevím, jestli jsem tak náročná nebo ta kniha tak složitá....

evasamankova
28.02.2013 4 z 5

Nádherná kniha se silným příběhem, který ve vás po přečtení zanechá hluboký dojem. Láska nikdy nekončí smrtí.. Pro všechny, kteří mají rádi příběhy k zamyšlení.

Lucy
26.02.2013 4 z 5

velmi zvláštní kniha,na začátku si říkáte co je to to za nesmysl,ale pak se kniha pěkně rozvine a začala mě vtahovat do děje ,musela jsem knihu dočíst,určitě to chce u knihy vydržet,pak už ji dočtete až do konce jedním dechem,je velmi zajímavá .

MelanieSt
04.02.2013 2 z 5

Hrozně mě to mrzí, ale já jsem vůbec nebyla schopná tuhle knížku číst. Hned na začátku mě neskutečně vytáčela tím, že se snažila vypadat, jako by ji psal úplný amatér. Přiznávám, že mě v jednu chvíli zajímala "bláznivá" žena a její vyprávění v nemocnici, ale jen do chvíle, než začala mluvit o tom, jak mluví s kameny. Miluju fantasy, ale tohle mi moc fantasy nepřišlo. Vlastně ani nevím, kam tu knížku zařadit. Přišla mi zmatená. A bohužel mě vůbec nezaujala jako jiné hodnotitele.

Lenny33
01.01.2013 5 z 5

Pro mě je tato kniha... zvláštní. Jiné slovo pro ní prostě nemám. Prvních cca 20 stran jsem četla a hlavou mi stále dokola vířila myšlenka "jak tohle se může někomu líbit", dalších několik desítek stran jsem se už začetla, ale stále byla na pochybách,... pak přišel zlom, z ničeho nic jsem si knihu neskutečně oblíbila, hltala stránku za stránkou a věděla, že ať na dalších stránkách bude cokoliv, tato kniha se už navždy zapíše mezi ty nejlepší.

Freedyn
23.12.2012 5 z 5

Tuto knihu jsem četla tak jako Lee7 jedním dechem, hltala jsem ji, četla doma, v autobuse, ve škole..Je to opravdu smyslná kniha, kdy opravdu věříte, že nemožné se stává možným.

Lee7
03.11.2012 4 z 5

Moc pěkná kniha, přečetla jsem si ji jedním dechem a stojí za to. Velmi skvělé a procítěně napsaná.

gfdsa123
18.10.2011 5 z 5

Skvěle napsaná kniha o utrpení popáleného člověka a jeho sžívání se sebou a okolím. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Vřele doporučuji.

Autorovy knížky

Andrew Davidson