Kaleidoskop srdcí

Kaleidoskop srdcí https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274207/bmid_kaleidoskop-srdci-8r9-274207.jpg 4 315 63

Srdce série

Estelle se zvolna vynořuje z kalných vod tragédie, kterou pro ni byla předčasná smrt snoubence. Vrací se k práci ve své umělecké galerii, prodává dům, kde jí Wyatta všechno připomíná, znovu navazuje společenské styky… a vtom se po letech setká s Oliverem, nejlepším přítelem svého bratra, jenž byl její první velkou láskou. Před časem jí zlomil srdce, když ji bez vysvětlení opustil; podlehne Estelle chemii, která mezi nimi zjevně stále funguje? A zklame ji Oliver podruhé?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

Kaleidoscope Hearts , 2015

sofie92
sofie92
16.01.2019 4 z 5

Za me super knížka. Klasická sladarna. Jednu hvězdu jsem ukradla za to, že to bylo zbytečně natahovane.

Lofda
Lofda
30.12.2018 4 z 5

Dlouho jsem měla tuhle knížku na seznamu, že si ji chci přečíst (už jen pro ten krásný obal) a když se mi dostala konečně do ruky, byla jsem mile, opravdu mile překvapena. Styl autorky mi naprosto sedl! Chvílemi jsem si říkala, že na tak krásně napsanou knížku už jsem dlouho nenarazila. Líbily se mi poměrně krátké kapitoly a pak skok v ději dál, líbily se mi vzpomínky z pohledu Olivera, které lecos vysvětlily.. Tolik emocí.. Ale nevím, ke konci už autorce docházel dech? Vůbec mi nevadilo to romantické klišé, proto tyhle knížky čtu, ale.. celou dobu děj utíkal a někam směřoval, ale ke konci jakoby ti dva vůbec nevěděli co se sebou? Vždyť se pak už jen "plácali" v tom samém.. Takže budu kritická, nedám plný počet, ale i tak považuji autorku za jednu z těch nej v tomhle žánru a těším se na další její knihy..

Ivanka83
Ivanka83
04.10.2018 5 z 5

Přesto jedním dechem. Doporučuji :-)

inuska6280
inuska6280
20.09.2018 5 z 5

Uzasna kniha ♥️

Suin
Suin
25.08.2018 3 z 5

Příjemná odpočinková romance, které ale dávám tři hviezdičky, protože jsem moc nerozuměla proč je hlavná hrdinka dotčena chováním hlavního hrdiny. V podstatě si nic špatné neudělali = tak nějak se celkově více osob v průběhu knihy, chovalo místama divně. I když v realním svetě se lidstvo chová možná ještě divnej, takže beru jako polehčující okolnost. Také tam dle mého vkusu bylo moc naříkání a spomínání nad bývalim přítelem, které ve finále neznělo úpřimně. Vzpomínky na něj jen otravovali a k tomu působil nesympatickým dojmem, ale to byl možná i účel. :)

LenysekC
LenysekC
02.07.2018 2 z 5

Já jsem asi nepochopila, co že si to vlastně udělali, krom toho, že si to mockrát udělali...

Mark2000
Mark2000
28.04.2018 5 z 5

Upřímně, záleží na tom, jakou knihu hledáte... Za mě splnila všechna má očekávání - nenáročná a oddechová knížka.

kacaaba
kacaaba
19.02.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, taková klasická romanťárna. Jen mě chvílema štvalo, jak sebou nechává tak mávat, mám raději hlavní hrdinky, které mají trochu ostřejší lokty. :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka
21.01.2018 3 z 5

MUŽE OBSAHOVAT SPOILER
Začnu tím, že vlastně nevím, proč jsem knihu četla. Proč jsem ji vůbec číst chtěla. Příběh je jednoduchý a stejný jako x jiných titulů na podobné téma. A upřímně, ani to není napsané tak poutavě a s drivem, jako ty všechny podobné knihy. Doufala jsem, že se Estelle bude trochu cukat. Sice jako už to je rok, co se stalo s Wiattem. Ale taky se stalo něco s Olivem, takže tam je to velký tajemství, který znají jenom ona a on. O tom, proč to před lety skončilo. Což je vtipný, protože ona mu to nezvládla odpustit. Ale on jako kdyby ani nevnímal, že se něco stalo, a hned je ona zase nejkrásnější a nejraději by ji ojel hned na třicátý stránce. Kniha obsahuje skoky do minulosti vyprávěné Oliverem. Ty v podstatě tvoří vyprávění o tom, jak jednou v létě Oliver zjistí, že sestřička jeho kámoše je vlastně kost. A pár let kolem sebe tancujou, než ji dostane. Což pro čtenáře fakt není žádné překvapení. Ale pochopitelně se dozvíme to tajemství, které bylo tak hloupé, a jasné už od začátku, že jsem protáčela oči. Jako Estelle. Což Oliverovi samozřejmě přišlo mega sexy.
Od stránky, kdy na sex přijde i v přítomnosti, šla kniha do kopru. Prostě jedno trapný klišé střídá druhý, který vyústí v epilog, kde nosorožec bleje duhu, a kdybych si pamatovala děj podobných knih, vyjmenuju, kde všechno z toho bylo. Ale jsem si jistá, že to bylo určitě lépe napsané (s poslední třetinou podobných knih mám vždy problém).

Ale nemohu opomenout jednu věc, která mě naštve pokaždé. Holka, ty jsi toho kluka neviděla hodně dlouho, že jo? Moc dobře víš, že obtáhne všechno, co vypadá jako ženská. A i kdyby se změnil, jistota je jistota. Ale ne, ty mu v podstatě řekneš: "To nevadí, že jsi děvkař. Sice mi jako první doma řekli, ať používám ochranu, ale to neva. Sice beru prášky. Sice nevím, na koho jsi skákal minulý týden. Ale jsi tak sexy a já naržená, tak na to jdeme. Hlavně nedávej svýmu Supermanovi pláštěnku, jo? A kde si?! Skoč na mě!!! Já si to potom kdyžtak vyléčim u doktora, protože víš, že z mojí strany to bude cajk, takže ty budeš v pohodě."

Co mi vadilo bylo to dokola opakované slovo šu@&t (nějak se mi ty znaky ve sprostých slovech zalíbily). To bylo furt já bych tě oš@?&l, vyšu@&m ti mozek z hlavy. Ale je ironií, že když konečně dojde na to š@?&ní, je to napsáno tak nějak trapně. Buď sex jenom naznačím, protože my víme, nebo nepíšu knihy v žánru, které odlišuje právě to, jak jsou ony scény napsané. Jeden (nebo ten, komu se kniha líbila, a nechápe, co mám za problém) by mohl říct: "Co má za problém? Jestli se ji to nelíbí, ať to nečte." Nebo ať jenom hodnotí a nepíše nelichotivý komentáře. Proto jsem knihu dočetla. Stále jsem čekala, jestli se to zlepší. Nezlepšilo. Přesto jsem zvědavá na druhý díl. Podle komentářů je lepší (a nechce se mi rušit rezervaci v knihovně), tak uvidím. Jednička průměr, ale četla jsem lepší.
Update: díky palci jsem si na knihu vzpomněla. Jo, tu rezervaci jsem zrušila už davno. Půjčila jsem si ujetý SF.

Evka3814
Evka3814
28.12.2017 4 z 5

Připomínalo mi to jak jizda na horské dráze

Clarissa.D
Clarissa.D
12.12.2017

Právě jsem dočetla, no a ... jak to napsat? Příběh to byl hezký, ideální na tyhle dlouhé zimní večery, ale český překlad mi přišel trošku kostrbatý. Překladatelka neváhala používat slovo š**at, ale pak když Oliver mluvil při sexu s Elle, tak použila výraz pipinka, takhle tomu říkají děti ve školce :) Určitě si přečtu i druhý díl ...

Lucik87
Lucik87
11.11.2017 4 z 5

Není to asi žádný zázrak pod sluncem, ale ten příběh mi dal přesně to, co jsem zrovna potřebovala. I když ta občasná přesládlost byla do očí bijící.

lucie2952
lucie2952
07.11.2017 2 z 5

Na 50 stránce jsem knihu odložila. Dějově se nic nedělo a nesedl mi styl psaní.

Lenkakolar
Lenkakolar
01.11.2017 4 z 5

Šmankoté! To bylo jak poutní pendrek, ještě tu sladkou chuť cítím na jazyku. Asi jsem už na tyto příběhy stará :D Knížku jsem musela v tramvaji i zavřít, jak mi bylo při čtení někdy studno :D Nicméně věřím v to, že opravdová láska může vypadat podobně, ne-li stejně :-)

dominishka
dominishka
19.10.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Zajímavý příběh, který je proložený vzpomínkami hlavního hrdiny. Autorka předvedla, že opravdu umí psát. Bohužel překlad do češtiny se moc nepovedl, i přesto hodnotím knihu velmi dobře.

luciefeix
luciefeix
07.10.2017

Klasická romantárna . Mělo to příběh . Točilo se to kolem obnovení důvěry mezi dvouma hrdinama .

kika 13
kika 13
29.07.2017 3 z 5

Sladké a miloučké akorát sednout do stínu a číst.

AnetV
AnetV
11.06.2017 3 z 5

Průměr v tomto žánru, ze začátku mi byla Estelle sympatická, ale postupem času mě pěkně vytáčela.

Jaruce
Jaruce
14.05.2017 5 z 5

Pořád jsem odkládala tuto knihu, pořád jsem přemýšlela co budu číst a pak už nebylo co tak jsem sáhla po téhle jen asi prvních deset stran jsem ještě váhala, ale pak už mě od knihy nešlo odejít :-D, takového jako byl Oliver aby jste hledali po celém světe. Velmi milé čtení.

Anka.
Anka.
22.03.2017 5 z 5

No páni :D pokud já si někdy najdu manžela, bude to zázrak. Jak se mám soustředit na kluky v okolí, když vím, jak má vypadat ten dokonalý? :D Chci reálného Olivera, prosím

přátelství láska smrt první láska strach galerie vyrovnání se s minulostí

2016  83%Papírová srdce
2016  80%Kaleidoskop srdcí