Kaleidoskop srdcí

Kaleidoskop srdcí https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274207/bmid_kaleidoskop-srdci-8r9-274207.jpg 4 315 63

Srdce série

Estelle se zvolna vynořuje z kalných vod tragédie, kterou pro ni byla předčasná smrt snoubence. Vrací se k práci ve své umělecké galerii, prodává dům, kde jí Wyatta všechno připomíná, znovu navazuje společenské styky… a vtom se po letech setká s Oliverem, nejlepším přítelem svého bratra, jenž byl její první velkou láskou. Před časem jí zlomil srdce, když ji bez vysvětlení opustil; podlehne Estelle chemii, která mezi nimi zjevně stále funguje? A zklame ji Oliver podruhé?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Kaleidoscope Hearts , 2015

mmmisulka.r
04.03.2017 5 z 5

Nádherný příběh, pro někoho to možná bude klišé a možná v tom neuvidí nic nového, ale pro mě to tak nebylo. Moc pěkně zpracovaný příběh, který chytne a nepustí. Rozhodně doporučuji k přečtení.
Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček

Meridea
02.02.2017 5 z 5

Moc krásný příběh, který jsem přečetla "jedním dechem" :-)

Adush09
08.11.2016 4 z 5

Knížka mě velmi bavila, byl to hezký příběh prostě takový ze života. Myslím, že každý z nás se s tímto příběhem dokáže ztotožnit...bohužel bych řekla, že v reálném světě jde prostě život dál...bývalé lásky odchází a nové přichází....

ajla5
06.11.2016 4 z 5

Velice pěkný příběh. A ano zase jednorožci a duha:)

jitka7
24.10.2016 3 z 5

Ztráta velké lásky, ztráta lásky a objevení znovu velké lásky. Kniha se mi líbila rozmanitostí, dějem... nebylo to jen samý happy end. Samo, jsou tam pasáže, nad kterýma jsem koulela očima. Ale hlavní postavy mě neštvaly. Vedelejší se mi moc líbily. Je to oddechové čtení, které neurazí, ale nic náročného na děj to také není. Hezky zpracované.

JanaDor
30.08.2016 4 z 5

Bylo fajn, že o současnosti vyprávěla Estelle a do minulosti se ve svém vyprávění vracel Oliver. Smutek a bolest ze ztráty snoubence byl popsán přirozeně. I to, jak a co pojilo Estelle k Oliverovi. Uvědomění, že můžeme milovat několik mužů opravdově, ale jinak. Pro vášeň nebo pro jeho vědomosti. Pro mládí nebo pro jeho zkušenosti.
Líbil se mi popis rodiny, kdy rodiče brali kamarády svých dětí se samozřejmostí a Oliver byl pro ně skoro jako další syn.
Román se četl lehce a rychle. Také zde hezky byla popsána láska k výtvarnému umění a jak zaujmout mladé lidí. Jakým způsobem jim ukázat, že vyjádřit své city prostřednictvím obrazu může pomoci vyrovnat se s obtížnou životní situací jako je např. nemoc. Prostě v knize je obsaženo mnoho různých druhů lásek. Je fajn si číst o životních láskách a ještě větší fajn je ji doopravdy sdílet.

Etule
15.08.2016 4 z 5

Myslím si, že každý kdo prožil velkou lásku a ztratil ji, tak nějak koutkem srdce doufá, ačkoliv tvrdí opak, že se ta osoba jednoho dne vrátí. I já to tak mám, ačkoliv nahlas to přiznám jen pár lidem. Proto mě tahle kniha hodně oslovila. Nešlo jinak než jim fandit, aby k sobě tu cestu zase našli. Aby se přenesli přes tu hromadu nedorozumění a strachu, který je vázal jak v minulosti tak v současnosti. Strašně moc mě zaujala skleněná srdce, která Elle vyráběla. Tak moc bych chtěla nějaké opravdu vidět. Musí to být nádhera.
Jak zmiňuje Pedruska01 Victor a Oliver, ta jména jsou prostě... Uáááááá! :D
A Mia! Ta holka teda byla číslo! Moc se těším na její příběh. :)
Jediné, co mě opravdu velice rozčilovalo a doufám, že je to jen překladem, bylo neustále tetelivé otevírání či zavírání očí. Grrrr...

Pedruska01
03.07.2016 5 z 5

Kniha mě zaujala již svou anotací, a tak jsem se na ní těšila. A upřímně, velmi mile mě nejen překvapila, ale i potěšila. Příběh mě dokázal pohltit od první stránky a jen nerada jsem se s něj musela vymanit, když to bylo nezbytně nutné. Styl knihy mi naprosto sedl, líbilo se mi, že tam jsou i kapitoly, které patří výhradně Oliverovi (- úžasné jméno). Četlo se to samo, a bohužel až moc rychle, jak jsem zjistila, když jsem otočila poslední stránku, která v tom svazku zbyla.
Hlavní hrdince, musím se přiznat, jsem záviděla. Každý si to může vybavit jinak, ale prostě ano. Mít takového bratra je skvělé. Ten jejich vztah byl jedinečný. Victor (- úžasné jméno) je super brácha. :) A Oliver? Ach. Jo. (Ano, byla jsem v sedmém nebi z těch dvou mužských jmen :D)
Snad nikdy jsem se nesetkala s dvěma různými póli, které by zformovali tak úžasnou osobu. Oliver byl složený jak z toho špatného, tak z toho nejlepšího. Ten chlap, doktor, si mě získal nahned, lusknutím prstů. Zamilovala jsem si ho - každá si ho musí zamilovat, protože jinak to nejde.
Hrozně se mi líbilo, což se v podobných knihách taky často nesetkávám, že Elle Olivera dlouho odmítala, vzdorovala mu a až pak podlehla. Ale nebylo to tak, že by podlehla a pak až do konce jejich příběhu mu ležela u nohou, naopak. Ačkoliv jí to stálo hodně sil, snažila se od něj držet dál. Zkoušela to nespočetněkrát - snažila se být silná. A i tak se mi to jejich kočkování líbilo. Byly jako dva magnety, které se i přes tu vzdálenost nedokážou od sebe odtrhnout, stále ta síla mezi nimi byla. Patřili jednoduše k sobě a já jim fandila.
Skončilo to klišé prvkem, co si budeme povídat, ale i tak, vůbec mi to nevadilo, dokonce mi to vyloudilo na tváři úsměv. Když si to tak přebírám zpětně... myslím, že tahle kniha ve mě zůstane dlouho. Byla milá, silná, úsměvná, plná emocí, které, ani nedokážu definovat a přitom ve mě hodně zanechaly. Proto nemůžu hodnotit jinak než plným počtem a přiložit jedno a zároveň tunu doporučení pro další, kteří by tento příběh zvažovali. :)

cukrovka
28.06.2016 4 z 5

Romantická oddechovka, která se dobře četla. Některé výrazy ale byly opravdu perly. Doufám, že další díl bude mít lepší překlad.

PetraBery
23.05.2016 4 z 5

Romantická oddechovka se sympatickými hlavními postavami. Některé překladatelské výrazy stály opravdu za to... :-). Na vypnutí a nepřemýšlení ideální.

Aires
15.05.2016 4 z 5

Příjemně čtivá oddechová knížka, patří mezi lepší v tomto žánru, ale na pět hvězdiček to není :) Za pár dní zapomenete o čem byla :) Hlavní hrdinka navíc po ostatních vyžaduje schopnost telepatie a protože její milý Oliver telepatii vážně neovládá, hádají se kvůli hloupostem :D A ten sladký závěr je možná až přehnaný, ale jinak to je čistá romantika :)

alzbeta4340
07.05.2016 5 z 5

Krásný milostný příběh, takový boj o lásku. Čistý romantický žánr. Moc se mi to líbilo. Fakt je, že slabou stránkou románu jsou erotické scény, kterých přitom v knize není příliš a ani by být nutně nemusely. Něco mi přišlo spíš úsměvné, ale opakované "zvedání očí v sloup" hrdinky v intimních chvílích, ve mě bohužel neevokuje myšlenky na vášeň, nýbrž na nervový záchvat. Ale přesto chci všem Kaleidoskop srdcí doporučit, určitě stojí za přečtení. Osobně se těším na další pokračování série.

Leniiis
26.04.2016 3 z 5

Za mě žádná extra sláva. V podstatě se tam nic moc nedělo, pořád se řešila jedna jediná věc a tak nějak mě to prostě nenadchlo no.

Charmedka
10.04.2016 5 z 5

Kniha Vás vtáhne do děje již od první stránky, je neuvěřitelně čtivě napsaná. Četla se tak dobře, že se mi ji nechtělo ani odkládat a rozhodně jsem neměla problém, že bych se nemohla kdykoliv začíst. Vlastně se v ní neobjevila jediná kapitola či část, která by mě nudila.

Kaleidoskop srdcí je nádherný romantický příběh, který Vás zahřeje u srdce. Je to kniha plná lásky, vášně a naděje. Dalším plusem jsou sympatické postavy, ať už ty hlavní jako je Estelle a Oliver, tak i vedlejší. Nechybí ani špetka humoru, prostě kniha nabízí vše, co od podobné knihy lze očekávat.

Samira
09.04.2016 4 z 5

Moc pěkná kniha s krásným příběhem. Přesto jsem v hodnocení celku trošku rozpačitá. Na jednu stranu obsahuje jiskrnou romantiku obohacenou uměním, velmi sympatickými postavami a také pasáže, které jsou výborně napsané.
Bohužel však i takové, kdy si autorka protiřečí a také ty, kdy fatálně selhal překlad. Myslím, že každý, kdo knihu přečte si bude do smrti pamatovat "chci si udělat domeček v tvojí pipince". Kniha obsahuje i pár dalších perel, které jsou v kontrastu k jinak krásnému vyprávění o lásce.
Na další díl jsem, ale zvědavá.

Ditules
05.04.2016 3 z 5

Tak vidím, že hláška o domečku a pipince už padla... :D To mě porazilo. Čekala jsem více.

LilianaFalcon
04.04.2016 4 z 5

4 hvězdičky, ale i tak zklamání. Po první erotické scéně jsem všechny zbylé radši přeskakovala (dávám přednost vlastní fantazii ;-) ).
O knize jsem se dozvěděla dávno před tím, než byla vydaná v Čj. Na román typu- zamilovaná do bratrova nejlepšího kamaráda- je to nadprůměrné... proto ty 4 hvězdičky.
Od začátku mi vadilo, že Wayette, není vnímaný pozitivně, všechno s ním spojené bylo ve výsledku negativní a tím pádem i okaté...

jluky
28.03.2016 5 z 5

Skvelá romantika - niet nad to užiť si takýto vydarený kúsok počas veľkonočných sviatkov pri kávičke, s vyloženými nohami.....Doporučujem! ...a dúfam, že sa dočkáme vydania celej série....

Chladnetka
16.03.2016 4 z 5

"Láska je krásná, tříštivá, dojemná, uhrančivá. Láska je všechno."

Jak už bylo napsáno, je to krásná, milá a romantická knížka.

Nuttelka
25.02.2016 5 z 5

Krásné, milé, romantické :-) Příjemná změna, kdy ani jeden si nenese nějaké trauma z dětství, prostě jen čistá láska, která se konečně naplňuje...

přátelství láska smrt první láska strach galerie vyrovnání se s minulostí

2016  83%Papírová srdce
2016  80%Kaleidoskop srdcí