Srdce je osamělý lovec

Podle tohoto psychologického románu natočil režisér R. E. Miller v roce 1968 světově proslulý film s dvojnásobnou nominací na cenu Americké filmové akademie Oscar. Ospalé americké městečko se stává dějištěm mozaiky osudů několika na první pohled zcela nesourodých hrdinů. Ohraničený svět, kam jen vzdáleně pronikají vnější dramatické události rozbouřené doby, vnímáme dychtivýma očima dospívající dívky Mick, hledající svou první lásku a sexuální zkušenost, či zrakem hluchoněmého Johna, který vinou nemoci přišel o jediného přítele. Svůj pohled má i stárnoucí a zkušenostmi oplývající Biff, jehož hospoda je ideálním prostředím, kde se spřádají nitky příběhů malých i osudových....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87776/big_srdce-je-osamely-lovec-Q7I-87776.jpg 3.947

Vydáno: , Melantrich

The Heart Is a Lonely Hunter, 1940

Kniha Srdce je osamělý lovec

Camri

Román o iluzích i o kruté realitě amerického Jihu na sklonku 30. let. Zajímavé, nikoli však dechberoucí. Psychologie postav i děj jsou celkem kvalitní, cením pár skutečně nečekaných cliffhangerů.

daniel7842
02.04.2020

Jedinečný nádherný lidský příběh, naprosto dementní ostudná obálka.

PetrCepek
08.01.2020

Nádherná knížka a výjimečně snad dokonce ještě lepší černobílý film.

helenkan
25.10.2018

Tak trochu jsem čekala něco jiného. O to víc mě knížka mile překvapila a pěkně jsem si v ní početla. Líbila se mi.

krasekr
05.02.2015

Tuto knihu jsem četla již několikrát a stejně se k ní pořád vracím. Patří mezi mé nejoblíbenější, díky své osobité vnitřní atmosféře. Na první pohled se zdá těžkopádná, ale kdo se zamyslí nad obsahem a vžije se do přemýšlení postav, které se ztrácí ve svých vlastních životech, najde v tom kouzelný příběh, který člověka donutí přemýšlet.

Lili
02.10.2011

Doporučuji projít si 100 oblíbených knih 20. stol. na NY Times:

Já jsem si jich vybrala několik, které by se mi mohly líbit a McCullers nezklamala.

Žanet
10.09.2011

Já se k této knize zas dostala prostřednictvím filmu Love Song for Bobby Long, a i když jsem od ní moc neočekávala (u nás v knihovně byla zařazena v četbě pro ženy), udělala na mě obrovský dojem. Pravda, že jsem při čtení občas cítila takovou ,,nejistotu“ - třeba až moc velký počet hlavních hrdinů a vyhrocených situací na jedno malé městečko a taky velebení socialismu … ale vzhledem k té době, kdy knížku autorka psala a taky, že jí bylo 22 let! - to je obdivuhodné a dost vyzrálé dílo. Krásný jazyk, působivě vykreslené postavy a jejich touhy, sny, bolesti ... nemůžu dát míň bodů. Mě to prostě uchvátilo.

lolina
19.02.2011

K téhle knize mě přivedl můj velký oblíbenec Bukowski, v jedné ze svých knih ji zmiňuje jako svojí nejoblíbenější, přiznám se, překvapilo mě to, ale zároveň utvrdilo v tom, co si myslim o jeho duši, stal se mi tím ještě bližším.