Srdce Impéria aneb Odkaz Luthera Arkwrighta

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pokračování prvního grafického románu pro dospělé Dobrodružství Luthera Arkwrighta. Vrcholí bitva o Londýn, uprostřed bitevního pole se královně Anně narodí dvojčata – princ Jindřich a princezna Viktorie. Jejich otec, hrdina Mnohovesmíru, spasitel světa, vyvolený, Luther Arkwright mizí beze stop, aniž by své potomky spatřil. Uplynulo 23 let. Královna Anna je císařovnou obrovského impéria, nad kterým opravdu slunce nezapadá. Jejího syna Jindřicha zabili puritánští teroristé a princezna Viktorie vyrostla do krásy a moudrosti. Za sedm dní bude slavit své dvacáté třetí narozeniny a celé Britské impérium se chystá na velkolepé oslavy Dne vítězství. Naprostá idylka, nebýt té neuvěřitelné bolesti hlavy, která Viktorii sužuje. A navíc se vynořuje neuvěřitelná spousta nezodpovězených otázek. Kdo je tajemný Gabriel Shelly, který prý Viktorii jako z oka vypadl? Opravdu se ztrácejí lidé z ulic? Jak si VOTAN vytvořil vlastní inteligenci? Co je zvláštního na Kapli svatého Jiří? A hlavně kam se ztratil hrdina minulé revoluce a Viktoriin otec Luther Arkwright?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/69_/6992/srdce-imperia-aneb-odkaz-luthera-arkwrighta-6992.jpg 4.428
Žánr:
Komiksy, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Comics Centrum
Orig. název:

Heart of Empire (1999)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Srdce Impéria aneb Odkaz Luthera Arkwrighta

Přidat komentář
Terva
31. května

Já nejsem hlupák!
Já jsem básník!
…............?
A jaký je v tom rozdíl?


PARA 00-72-87 ŘÍM, VIA BOTTONI, SEDM SNÍ DO KATAKLYZMATU
Kniha druhá: Upozornění! Vstupujete do světa barev! Srdce Impéria je druhá kniha z Dobrodružství Luthera Arkwrighta. Do očí vás okamžitě bouchne změna. Černobílý svět je nahrazen světem barevným, dojde ke změně kresby a to dosti radikálně a i styl barev je trochu jiný, než je čtenář zvyklí z jiných příběhů. Hned je poznat změna. Příběh je přehlednější a čtivější.

Malá ochutnávka:
PARA 00-72-87 LONDÝN, KENSIMGTONSKÉ ZAHRADY, PĚT DNÍ DO KATAKLYZMATU
Vskutku pobrals málo rozumu. Vláda lůzy? Vláda chtějící se zalíbit všem?
Jinými slovy: PRŮMĚRNOST!

PARA 00-00-00, LONDÝN, ČTYŘI DNY DO KATAKLYZMATU
Kresba není tak hektická a zmatená, jak tomu bylo v černobílém dobrodružství v knize první. Tohle se dobře čte a osobně si myslím, ne nemyslím, já to vím: Tohle je o hvězdu lepší než kniha první. Je tu spousty barev, detailů, které vyniknout víc ve světě barevném a i obličeje samotných postav jsou milejší. V pozadí je spousty detailů, jak živoucích, tak uměleckých a nejsou rušivé na základní příběh. Prostě se kochejte a užívejte.

Citát: Chci-li zůstat nepovšimnuta, nikdo si mě nevšimne.

Kapis
30.10.2013

Úžasné pokračování skvělého prvního dílu. Už to není tolik hipisácko-metafyzické, podle všeho se už asi tolik nefetovalo a čte se to samo, děj je mnohem přímočařejší, napětí však drží snad ještě lépe než “Dobrodružství LA“. Talbotova kresba se vyvinula, ta hrubá linka mě nejdřív odrazovala, ale rychle mi sedla a zalíbila se. Když k tomu připočtu jemné detaily – a to především Londýna - v pozadí a výrazné barvy, brzy jsem si nad kresbou jen pomlaskával. Mnohem radši bych měl knihu ve velkém formátu, to by teprve byly orgie – a těm dvěma knihám by to vedle sebe tolik slušelo, i když mi je jasné kolik by to asi stálo a když i v tomhle formátu to skončilo v LK..... Pax Britanica, drancující svět, psiožíznivá nymfomanská královna matka a celý ten alternativní mnohosvět se Talbotovi opět moc vyvedl. Odpustím mu i ten kýčovitý happy-end. Horší trochu překlad, kdy každý druhý, vyjma královské rodiny, mluvil tou strašnou obecnou češtinou – v hospodě v chudinské čtvrti to sedí, ale u šéfů královských služeb?

Obrovská spokojenost 98 %


Autor a jeho další knihy

Bryan Talbot

Bryan Talbot
britská, 1952

všechny knihy autora

Kniha Srdce Impéria aneb Odkaz Luthera Arkwrighta je:

v Přečtených40x
v Doporučených1x
v Knihotéce26x
v Chystám se číst1x
v Chci si koupit1x