Srdce Impéria aneb Odkaz Luthera Arkwrighta

Pokračování prvního grafického románu pro dospělé Dobrodružství Luthera Arkwrighta. Vrcholí bitva o Londýn, uprostřed bitevního pole se královně Anně narodí dvojčata – princ Jindřich a princezna Viktorie. Jejich otec, hrdina Mnohovesmíru, spasitel světa, vyvolený, Luther Arkwright mizí beze stop, aniž by své potomky spatřil. Uplynulo 23 let. Královna Anna je císařovnou obrovského impéria, nad kterým opravdu slunce nezapadá. Jejího syna Jindřicha zabili puritánští teroristé a princezna Viktorie vyrostla do krásy a moudrosti. Za sedm dní bude slavit své dvacáté třetí narozeniny a celé Britské impérium se chystá na velkolepé oslavy Dne vítězství. Naprostá idylka, nebýt té neuvěřitelné bolesti hlavy, která Viktorii sužuje. A navíc se vynořuje neuvěřitelná spousta nezodpovězených otázek. Kdo je tajemný Gabriel Shelly, který prý Viktorii jako z oka vypadl? Opravdu se ztrácejí lidé z ulic? Jak si VOTAN vytvořil vlastní inteligenci? Co je zvláštního na Kapli svatého Jiří? A hlavně kam se ztratil hrdina minulé revoluce a Viktoriin otec Luther Arkwright?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/69_/6992/srdce-imperia-aneb-odkaz-luthera-arkwrighta-6992.jpg 4.428
Komiksy, Sci-fi, Fantasy

Já jsem básník!
…............?
A jaký je v tom rozdíl?

PARA 00-72-87 ŘÍM, VIA BOTTONI, SEDM SNÍ DO KATAKLYZMATU
Kniha druhá: Upozornění! Vstupujete do světa barev! Srdce Impéria je druhá kniha z Dobrodružství Luthera Arkwrighta. Do očí vás okamžitě bouchne změna. Černobílý svět je nahrazen světem barevným, dojde ke změně kresby a to dosti radikálně a i styl barev je trochu jiný, než je čtenář zvyklí z jiných příběhů. Hned je poznat změna. Příběh je přehlednější a čtivější.

Malá ochutnávka:
PARA 00-72-87 LONDÝN, KENSIMGTONSKÉ ZAHRADY, PĚT DNÍ DO KATAKLYZMATU
Vskutku pobrals málo rozumu. Vláda lůzy? Vláda chtějící se zalíbit všem?
Jinými slovy: PRŮMĚRNOST!

PARA 00-00-00, LONDÝN, ČTYŘI DNY DO KATAKLYZMATU
Kresba není tak hektická a zmatená, jak tomu bylo v černobílém dobrodružství v knize první. Tohle se dobře čte a osobně si myslím, ne nemyslím, já to vím: Tohle je o hvězdu lepší než kniha první. Je tu spousty barev, detailů, které vyniknout víc ve světě barevném a i obličeje samotných postav jsou milejší. V pozadí je spousty detailů, jak živoucích, tak uměleckých a nejsou rušivé na základní příběh. Prostě se kochejte a užívejte.

Citát: Chci-li zůstat nepovšimnuta, nikdo si mě nevšimne.

Kapis
30.10.2013

Úžasné pokračování skvělého prvního dílu. Už to není tolik hipisácko-metafyzické, podle všeho se už asi tolik nefetovalo a čte se to samo, děj je mnohem přímočařejší, napětí však drží snad ještě lépe než “Dobrodružství LA“. Talbotova kresba se vyvinula, ta hrubá linka mě nejdřív odrazovala, ale rychle mi sedla a zalíbila se. Když k tomu připočtu jemné detaily – a to především Londýna - v pozadí a výrazné barvy, brzy jsem si nad kresbou jen pomlaskával. Mnohem radši bych měl knihu ve velkém formátu, to by teprve byly orgie – a těm dvěma knihám by to vedle sebe tolik slušelo, i když mi je jasné kolik by to asi stálo a když i v tomhle formátu to skončilo v LK..... Pax Britanica, drancující svět, psiožíznivá nymfomanská královna matka a celý ten alternativní mnohosvět se Talbotovi opět moc vyvedl. Odpustím mu i ten kýčovitý happy-end. Horší trochu překlad, kdy každý druhý, vyjma královské rodiny, mluvil tou strašnou obecnou češtinou – v hospodě v chudinské čtvrti to sedí, ale u šéfů královských služeb?

Obrovská spokojenost 98 %

Bryan Talbot