Srdce hladová

Srdce hladová https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137003/bmid_srdce-hladova-f8R-137003.jpg 3 11 5

Půvabný milostný příběh oblíbené autorky nás zavede do malého městečka, kde začínající lékař Marek Štolba prožívá první citové okouzlení s mladičkou studentkou zdravotní školy Stáňou Kosárkovou...

Hanina61
29.04.2022 3 z 5

Z nedostatku jiné četby na místě mého přechodného výskytu jsem sáhla po Srdcích hladových, a vlastně to byla moje první - a možná i poslední - Vlasta Javořická. Nemůžu jí upřít spisovatelský um, některé popisy přírody až berou za srdce, a chápu, že leckomu (například mojí milé sestře), dokážou její příběhy učarovat, ostatně ani tento nebyl špatný a docela jsem chtěla vědět, jak to dopadne. Spíš mě docela zajímá autorčin vlastní život. Tak či tak jsem s potěšením zjistila, že si ji mohu zařadit do čtenářské výzvy jako příběh nešťastné lásky. :-)

knihomolka1197
04.01.2021 4 z 5

Příběh odehrávající se zřejmě v šedesátých letech 20. století stojí rozhodně za přečtení, nicméně raději mám od p. Javořické ty vesnické z dřívějších let.

Ester59
16.04.2019 3 z 5

Cekala jsem milostný příběh z červené knihovny, ale román byl ze života a život je někdy těžký a smutný. Líbil se mi i popis rodinné soudržnosti a obětavosti obou matek mladého páru.

helenkan
29.08.2017 2 z 5

Milostný příběh to byl. Jestli půvabný? O tom už by se dalo polemizovat. Doktor Štolba byl nafoukanej lhář. Ke Stáně se choval jak hulvát. A jak se říká boží mlýny melou,sice pomalu,ale jistě. Jen je mi líto,že to semlelo i nic netušící Jiřinu.
Nemůžu tvrdit,že se mi to nějak zvlášť líbilo.Ještě že konec byl dobrý.

kika 13
10.04.2014 2 z 5

Milostný příběh od známé autorky.

Vlasta Javořická
česká, 1890 - 1979