Srdce a koruna

Srdce a koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31563/mid_srdce-a-koruna-Onj-31563.jpg 4 58 8

Sissi série

Třetí část románového cyklu o životě rakouské císařovny Alžběty zahrnuje období od roku 1874 až do roku 1881. Císařovna v této době jako zralá žena a matka čtyř dětí okouzluje vídeňský dvůr svou krásou stejně, jako udivuje okolí svou svobodomyslnou povahou. Z dětí jí působí největší problémy korunní princ Rudolf, který právě po ní zdědil nespoutanost a touhu po dobrodružství. Po smrti arcivévodkyně Žofie se plně věnuje cestování, často ve společnosti nejmladší dcery. Několikrát je její život v nebezpečí, ale přesto může okázale oslavit stříbrnou svatbu. Osobní příběh je zasazen do rámce historických událostí v Rakousku i ve světě.... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Ein Herz und eine Krone , 1995

Booky84
Booky84
08.03.2023 5 z 5

Opět čtivý díl, autorka umí zaujmout. Sissi mi přijde klidnější a určitým pohledem i vyspělejší, ale stále nestálá a má prostě tu svoji toulavou povahu.

georginaa
georginaa
13.07.2022 3 z 5

Další poutavý díl o císařovně Sisi. Po prosazování svých cílů je cesta trnitá, ale vždy vítězná. Naučila se svým milovaným kompromisům, už je vyzrálejší a její rozhodování je více promyšlené, i když taková divokost v ní stále třímá. Hodně se ji podobá syn korunní princ Rudollf, který se nedá jen tak zkrotit. Rakouský lid ji miluje jako i její manžel s kterým bude slavit stříbrnou svatbu.

Martina291086
Martina291086
13.01.2022 5 z 5

Jak už tu bylo řečeno, celá série nevypráví vlastně nic nového, nic, co by jsme nevěděli z hodin dějepisu nebo literatury faktu. Tento díl se snad nejvíc vzdálil českým zemím, ale děj je pořád poutavý, čtivý a propracovaný. Jako matka se navíc dokážu vcítit do pocitů Sissi ve vztahu ke svým dětem.

MOu598
MOu598
18.01.2018 4 z 5

Všechny díly Sissi jsem zhltla na posezení.
Nyní jsem četla asi po třetí.
Ze života nejvyšších kruhů v Rakousku-Uhersku - České země se skoro nezmiňují.

locin
locin
21.06.2016 5 z 5

Zatím jsem se ani u jednoho dílu ani trochu nezklamala.

katushka17
katushka17
21.07.2014 5 z 5

Kniha je prostě a jednoduše ÚŽASNÁ.

Markett
Markett
19.12.2013 5 z 5

Další krásný díl. :)

lusila
lusila
07.07.2013 4 z 5

Prečítala som celú sériu, každá kniha bola zaujímavá, aj keď som sa nedozvedela nič nové.