... s duší beadníka

... s duší beadníka https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371862/bmid_s-dusi-beadnika-ovA-371862.jpg 5 79 46

"Sráčská" trilogie série

< 3. díl

Měsíc života (konec srpna - konec září 2017) autorova alter ega – nezaměstnaného spisovatele, introverta, inklinujícího k bohémství a samotě, trpícího depresemi a opovrhujícího konzumním životem. Bydlí v mizerném podnájmu, bere jakoukoliv příležitostnou práci, žije jako psanec na okraji jím nenáviděné společnosti a potýká se s existenčními problémy, „díky“ nimž se často ocitá v až tragikomických, zoufale banálních i šílených životních situacích. Navzdory podlomenému zdraví řeší své problémy alkoholem, drogami, prášky a náhodnými milostnými románky. Jeho nejmilejším únikem z reality je však psaní, při němž se snaží srovnat své roztříštěné myšlenky a najít smysl života a především sebe sama. "... s duší beadníka" je debutový román mladého olomouckého spisovatele Jaroslava Irovského. Stylem i obsahem navazuje na předchozí autorovy sbírky dekadentních povídek "Příběhy sráče" a "O(byčejný) ŽIVOT" psané bez příkras a cenzury, s nevybíravým slovníkem, undergroundovou emotivní přímostí a velkou dávkou upřímnosti, sebeironie a humorné nadsázky, odkazující na nejlepší tradice americké Beat generation a autory jako John Fante nebo Charles Bukowski.... celý text

orson
18.04.2018 4 z 5

Na knížku jsem se těšil a rozhodně mě nezklamala - opět skvěle napsaná, úžasné příběhy, humor a sebeironie. Rozhodně jsem se u čtení nenudil. Ale myslím si, že kratší povídky z předchozí tvorby byly o chlup lepší. Ani ne tak obsahem, ale formou. Děj knihy zachycuje život hrdiny během několika týdnů, ale nemá to žádné finále, pointu... Každopádně pořád je to pro mě nadprůměrná kniha, takže se těším na další!

akinoreva
18.04.2018 5 z 5

Knížka je velice vtipně napsaná, opravdu jsem se nasmála a chystám se ji přečíst brzy znovu! Doporučuji všem si ji přečíst, stejně jako ostatní, neméně povedené knížky tohoto skvělého autora a těším se na další :-)

Soa
18.04.2018 5 z 5

Milí čtenáři,
Pokud byste chtěli doporučit výbornou knihu, plnou inteligentního humoru, sebeironie, Jardových zážitků, představ a mnoho dalšího - DOPORUČUJI PRÁVĚ TUHLE KNIHU! :-)
Dlouho jsem se tak dobře nepobavila, občas jsem si i říkala: "Jardo, to není ani možné, co se v té tvojí hlavě děje." :D
A nebýt i spolubydlícího Milana, tak by kniha neměla asi takové kouzlo ;-)
Posledních pár stránek jsem ani nedýchala, protože jsem čekala, jak to všechno dopadne...ač vím jaká je skutečnost.
Jardo! Klobouk dolu! Tohle se ti opravdu povedlo :-) jen tak dál

lukas.fojtu
16.04.2018 5 z 5

Cist v dnesni divny dobe neco takovyho, to je fakt balzam na dusi. (zakoupeny v brnenskym Knihy Dobrovsky)

B-side
10.04.2018 5 z 5

Právě jsem dočetla román a strávila tak pět smysluplnných hodin, mého, jinak nudného, stereotypního a povinnostmi přesyceného života a jen jsem si připomněla, jak je Jarda úžasný člověk. Chvílemi jsem se dusila smíchem a to především také proto, že ho znám osobně a mohla jsem si tak celou situaci barvitěji představit a stejně tak jako je jeho psaní humorné, má obrovskou dávku lidskosti a hloubky. Psát o obyčejném životě takovým způsobem, je prostě dar :-)

harimarka
23.03.2018 5 z 5

Do rukou se mi opět dostala kniha od tohoto skvělého spisovatele. Musím říci, že mě kniha okamžitě vtáhla do děje a přečetla jsem jí jedním dechem. Děj je poutavý, protkaný inteligentním humorem. Mohu ji vřele doporučit všem ke čtení :)

autobiografické prvky Olomouc alkohol bohémský život

Jaroslav Irovský
česká, 1985
2018  94%... s duší beadníka
2022  90%Psí život
2013  89%Příběhy sráče
2014  93%O(byčejný) život
2020  90%Hrobař

Kniha ... s duší beadníka je v