Spříznění

Spříznění https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446457/bmid_sprizneni-IE8-446457.jpg 5 139 40

Jefferson Tayte série

POUZE MUŽ BEZ RODINY MŮŽE ODHALIT KOŘENY VLASTNÍHO SPŘÍZNĚNÍ… Jefferson Tayte věnoval celý život zkoumání neúplných rodokmenů, aby pomohl rozvráceným rodinám… a odkryl dlouho ukrytá tajemství. Sám je ale samotář, muž bez kořenů – jeho vlastní původ představuje největší záhadu jeho kariéry. To se však změní, když se Taytovi dostane do rukou nová stopa, za kterou se s profesorkou a kolegyní Jean Summerovou vydají do Mnichova. Hon za odpověďmi je ale zavede na nebezpečné území: ke zlověstným tajemstvím nacistického Německa a lidem ochotným obětovat cokoli, aby je ochránili. Když jejich pátrání začne ohrožovat základy fašistické organizace, Tayte se Summerovou pochopí, že hrají o čas. Dokážou odhalit kořeny temné minulosti německého národa dřív, než se sami stanou jejími oběťmi?... celý text

Literatura světová Thrillery Historické romány
Vydáno: ekniha , Mystery Press

Kindred , 2016

m2056
dnes 3 z 5

Kniha se četla dobře ale vadilo mě že to člověk musí číst jako celou sérii škoda že na úvod není napsáno shrnutí z předchozích dílů škoda jinak závěr trochu se dal čekat Kniha je lepší průměr.

Standa24
28.08.2022 5 z 5

Zatím nejnapínavější díl série, kniha má takový spád, že se od ní jen těžko dá odtrhnout. JT pátrá po svých předcích a stopa ho zavede do Mnichova. Jakou cenu budou mít odpovědi, které chce znát? A bude se opravdu chtít dozvědět pravdu?

bigben
17.08.2022 4 z 5

Konečně se JT dočkal a zjistil pravdu o své rodině, samozřejmě se to neobešlo bez pořádného dobrodružství a tajemných zápletek.

Staráknížka
05.02.2022 5 z 5

Četla jsem už několik knih od toto autora a každá se mi líbila, snad nejvíce Ztracená vládkyně. Přečetla jsem během dvou dnů. Trochu děsivý závěr, ale výborně napsané.

Danuše7
20.12.2021 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, napínavá a měla dějový spád.

Kubajzz
29.11.2021 4 z 5

Opět super krimi které chytne a nepustí. Čtivé, napínavé plné zvratů. Určitě doporučuji.

Arev122
24.11.2021 4 z 5

Napínavé čtení, ale rozuzlení mě nenadchlo. Váleční zločinci se NIKDY nepřiznají.

soukroma
17.08.2021 2 z 5

Některé předchozí díly se mi líbily a těšila jsem se na pokračování, ale poté, co se záhy objeví téma nacismu, války, fašistů jsem ke knize pojala takový odpor, že dál číst nebudu.

Ulala
27.07.2021 5 z 5

První knihou autora, která mně velmi zaujala, byly Dopisy od mrtvého. Připadala mi neuvěřitelná, ale velmi "přitažlivá". Spříznění je pro mně uvěřitelným příběhem (asi to bude bližší historií) a velmi velmi zajímavě napsaným. Nemohla jsem se odtrhnou a stačilo mi 24 hodina na přečtení. Skvělé čtení, skvělé propojení historie se skutečností. Už se těším na autorovy další knihy.

Pavlnka
19.05.2021 5 z 5

Hodně zajímavý příběh, i když jsem tušila, o co se jedná, tak to na čtivosti neubralo. JT se konečně dozvěděl, co chtěl a těším se, jak bude příběh pokračovat v dalším díle.

kikies
17.09.2020 5 z 5

Silný příběh, především kvůli tomu, že JT se konečně dozvídá o své rodině. Musím říct, že je to dobře promyšlené a i to napínavé pátrání natažené na několik dílů nebylo ke škodě. Chválím i tu historickou - válečnou část. Někdy mi hlava nebere, že zrovna ti váleční zločinci se dožívají bez problémů tak vysokého věku a v tak dobrém zdravotním stavu, ale to je vedlejší. Proti kriminalistické části pátrání bych také měla nějaké výhrady, jak už tu bylo zmíněno několikrát, ale nechme bejt, nikdo není dokonalý, ale tohle se sakra dobře čte :-) Teď mi ale řekněte, po čem bude JT s Jean pátrat dál?

Šárka345
22.07.2020 5 z 5

Hotovo, paráda, moc se mi příběhy JT líbí :0)))

Šárka345
20.07.2020 5 z 5

Jelikož nemám Ztracenou vládkyni, jdu rovnou na Spříznění. Doufám, že JT bude opět skvělý! :0)))))

TeaPeter
29.06.2020 4 z 5

Poněkud drsnější příběh, který pohltil samotného hlavního hrdinu. Obecně nemám moc rád knižní série, kde se časem jakoby náhodou ukáže, že všechno souvisí s minulostí/rodinou hlavní postavy, ale tady to nebylo až tak zlé. Kniha je napsaná zajímavě a dobře se čte. Spíš mě více a více unavuje se, jak se mnoho autorů snaží stále vytežovat motiv ukrytých nacistů a jejich pohrobků.

Katania
27.05.2020 5 z 5

Konečně něco o jeho rodině. Moc pěkný díl! A Jean se mi také moc líbí.

wooloong
09.04.2020 5 z 5

Dle mého nejlepší díl série. Na rozdíl od předchozích dílů se už nehromadily mrtvoly všude, kam slavný genealog vkročil, zápletka byla zajímavá, linie z války napínavá, nemám co vytknout.

Didi15
06.04.2020 5 z 5

Parádní díl, moc mě to bavilo, hlavně linka z války. Dávám pět hvězd.

Vevericka.eva
03.03.2020 4 z 5

Konečně se dozvídáme vše o rodině hlavního hrdiny. Autor udělal dobře, že vše neodhalil hned v prvním dílu, ale nechal čtenářovu zvědavost dozrát. Napínavé, čtivé, zajímavé. Doporučuji.

Madelisi
04.02.2020 4 z 5

Jízda od začátku do konce. JT se naučil pátrat v německých matrikách a vystačil si bez znalosti němčiny. A to ani nepotřeboval znalost kurentu.

Ovšem ta kriminální část, ta byla na mě až moc. Už by konečně mohli ti nacističtí superpadouši vymřít.

PeM
25.11.2019 5 z 5

Tak na začátek musím říct - ne, opravdu hledání, hlavně v nedaleké minulosti, opravdu není tak jednoduché, jak autor, už po několikáté, prezentuje....vím o čem mluvím, rodokmen si sestavuji už delší čas... nicméně, po dvou předchozích "slabších" dílech to byl opět podařený "sešup". "Historický" příběh mě velmi překvapil, bylo to opravdu vymyšlené. Jsem ráda, že se JT posunul v hledání svých kořenů dál. "Krimi" část byla opět, dle mého, přitažená za vlasy, ale budiž...jdu do dalšího dílu!