Spřízněné duše

Spřízněné duše

Existuje někde váš dokonalý protějšek? A co když ho můžete najít díky novému vědeckému objevu? Originální a čtivý thriller Spřízněné duše vás uvede do světa, ve kterém technologie rozboru DNA umí určit, pro koho jste byli geneticky stvořeni. Průlomová metoda hledání ideálního partnera se rozšíří po světě, v databázi je miliarda lidí. Touto cestou ovšem nejen vznikají nové páry, ale dochází i ke spoustě rozchodů. Co to přinese objeviteli genu? A co teprve změněná realita v rukou psychopata? Zdá se, že ani spojení skrze DNA člověku nezaručí štěstí.

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/356694/spriznene-duse-1Dh-356694.jpg 4.6147
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, XYZ
Počet stran:472
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7505-835-5

Dela111

Tak toto mě dostalo, neotřelý námět, perfektně napsáno!
Nač se namáhat s hledáním partnera/ky a přitom se třeba několikrát zklamat, absolvovat rozchody :-O ..., když vám ho díky rozboru DNA najdou a bude to ten/ta pravý/á?! Šokující myšlenka? Během čtení mi párkrát blesklo hlavou kolik knih bylo v době svého vzniku označeno jako sci-fi a za pár desítek let už to byla realita...

V příběhu sledujeme pět dějových linek a všechny jsou výborně rozehrané, udrží naši pozornost, u všech chceme honem vědět jak je to dál...
Příběh je napínavý, dynamický, chytlavý, má v sobě spoustu tajemna a mrazivých momentů.

Určitě doporučuji. A rozhodně by si knihu neměli nechat ujít ti, kteří mají rádi v románech psychologii a mezilidské vztahy, pro ty to bude lahůdka :-)

rode

První co je důležité zmínit, je že kniha má v sobě přemíru zvratů, díky kterým na konci skoro každé kapitoly zůstanete sedět s otevřenou pusou. Celkově se mi zápletky a celá kniha opravdu moc líbila a rozhodně ji doporučuji. Ovšem označení thriller je zde asi použito trochu s nadsázkou, ale i tak rozhodně nelituji, že jsem knihu koupila.
Téma je tak trochu sci-fi, i když nikdy nevíte... v dnešní době tinderu a dalších internetových seznamek jsme možná jen o krůček pozadu k seznamování se přes DNA... chybí tu někdo kdo by to objevil, ale co my víme, možná už se na tom pracuje.
Takže kdo ještě váhá s přečtením, určitě do toho běžte, kapitoly jsou krátké a rychle to odsýpá. Najednou se ocitnete na konci a ani nebudete vědět jak.

LenkaWal

Nevím jestli bych to nazvala thriller, ale napínavé to bylo dost. Některé linky by možná thrillerové byly, ale je to všeho chuť. Některé jsou drama a některé doslova slaďák. Ale všechny byly strašně čtivé. Nešlo se odtrhnout možná si ji ještě přečtu.

P.S. Nemůžu si pomoct, ale nejvíc se mi líbili Alex a Nick. To jejich oťukávaní a nejistota a všechno kolem bylo hrozně roztomilé.

nefernefer

Rozhodně zajímavá kniha. Sice má nálepku „thriller“, ale skutečnost je trochu jiná. Pět příběhů, jejichž jediným jednotícím prvkem je to, že hlavní hrdinové podstoupili test DNA kvůli nalezení ideálního partnera. Jinak je ale každý z nich úplně jiný a jiné je i jejich zpracování. Od psychologického dramatu přes thriler a detektivku až po červenou knihovnu. Nebudou vám sedět všechny, ale určitě si mezi nimi vyberete alespoň jeden. Je pravda, že některé momenty mi přišly tak trochu „přitažené za vlasy“, ale je to fikce a představa autora o chování a reakcích jeho hrdinů na určité situace se s tou mou nemusí vždycky potkat. Nicméně ústřední myšlenka je vážně dobrá a bude vám pak ještě dlouho vrtat hlavou. Budete si stejně jako já říkat: „Kdyby to bylo možné, šla bych do toho?“ Budu upřímná. Přes všechna rizika. Asi jo.

Ka.Flo

Top strop

Chytuš

Svět podle Johna Marrse:
Lidstvo se v zásadě dělí na následující podskupiny:
a) lidé s narušenou psychikou (a to i ti, u kterých se vám to zpočátku vůbec nezdá)
b) vrazi (a to i ti, u kterých se vám to zpočátku vůbec nezdá)
c) vážně nemocní, případně umírající
d) ti, kteří o sobě do vysokého věku nevěděli zásadní informace, jako například sexuální orientaci
e) různé kombinace výše uvedeného
Jelikož vždycky se najde vyjímka, máme tady Jade, jejíž příběh jakoby vypadl z pera Rosamunde Pilcher.
Děj nakombinovaný tak, aby vám každou chvíli spadla brada s povzdechem: "COŽE???"...
Čekala jsem hlubší psychologické vykreslení postav, ale po přečtení zůstávám jen s vykloubenou bradou... Bohužel tohle nebyl můj šálek kávy...

Rodaw

SPŘÍZNĚNÉ DUŠE
Na tuto knížku jsem se velmi těšila - po všech těch pochvalných komentářích a doporučeních ani nešlo jinak! :-)
A teda... wow! Hned na začátek musím říct, že tato knížka mě velmi překvapila. Dostala jsem něco jiného, než jsem očekávala a s čím jsem počítala... Nešlo totiž o mrazivý thriller, ale za mě spíš o psychologické drama. Thriller byly kapitoly s Christopherem - sériovým vrahem žen - ale příběhy dalších postav byly zase úplně jiné... Takže já sama za sebe říkám, že tohle není čistokrevný thriller, je to velmi zajímavá směska, která ve finále čtenáře vede k zamyšlení.
Kapitoly jsou zde krátké a každá z nich je psána z pohledu jiné postavy (ve třetí osobě). Celkem tu máme pět postav, čili pět příběhů. A ty se střídají. Mě ze všeho nejvíc bavil již zmíněný vrah Christopher a potom asi příběhy Jade a Nicka.
Na knížce je opravdu zajímavé to, že vypráví ne jeden, ale hned pět příběhů, které se svým způsobem doplňují a nebo mají něco společného, ale i tak jde každý z nich svou vlastní cestou..
Líbilo se mi a hlavně mě bavilo to, že jsem byla neustále něčím překvapována a šokována. Doslova. Počet šoků a zvratů v této knize.. to se nedá spočítat! :-D
Spřízněné duše patří rozhodně mezi nejvíce šokující knihy - a s největším počtem zvratů - které jsem kdy četla. Možná tím množstvím patří i na pomyslnou první příčku. Pokud chcete být šokováni - často šokováni - přečtěte si Spřízněné duše.
V podstatě tato kniha je velmi zajímavým literárním počinem - až bych řekla experimentem - který se povedl. Doporučuji ji rozhodně, jen zkrátka ne vyloženě jako mrazivý thriller, ale jak jsem již zmiňovala - jako zajímavou směsku :)
Věřím, že si v této knížce každý najde to svoje!
A autor je sympaťák, líbí se mi, když je někdo takhle vděčný a šťastný za své čtenáře, toto píše na konci knihy:):
"A nakonec bych rád velice poděkoval tobě, milý čtenáři, ať už jsi kdokoli, za to, že sis našel čas, zakoupil a přečetl moji knihu. Ani netušíš, jak moc něco takového pro spisovatele a autora znamená."
PS: když se na tuto knížku dívám kritickým okem, svým způsobem je možná mírně překombinovaná (myslím počet zvratů a věcí, co se v ní stanou) - ale já si říkám - proč ne? Život je občas opravdu nevyzpytatelný a hodně se zamotává.
Mě to bavilo!!

gordon13

Zajímavá kniha se zajímavou myšlenkou, kdysi jsem četla podobnou od pana Childa - Seznamka smrti, která byla opravdu skvělá...i tato se mi dost líbila, i když některé z konců jsou trochu přitažené za vlasy...

astroweb

Začátek dobrý, pěkně se to rozjelo, ale pak jsem zjistil, že příběhy se nespojují, od dalšího čtení jsem byl odrazen.

CharlesWard

Z pěti příběhů, ušly dva, zbytek byla jen rádoby červená knihovna. Tedy dvě hvězdy z pěti.

RADOST

Oceňuji námět, nutí k zamyšlení. Množství postav, jejichž příběhy se v knize neustále střídají, zvláště na začátku ztěžuje orientaci. Postupně se kniha čte lépe a stává se napínavější. Stojí za přečtení.

Evule81

Skvělá. Velmi napínavá, nutí číst stále dál. Doporučuji.

Eduarda

Tři čtvrtiny Spřízněných duší jsem byla nadšená (super nápad, skvěle zpracované, neotřelé) - autorovi jsem odpustila i "motýlky v břiše" a několik dalších klišé. Konce většiny příběhů mi ale nesedly - jakoby na sílu překvapivé a překombinované. Za to hvězdu dolů, ale pořád je to jedna z nejčtivějších knih z poslední doby.

veruptackova

Skvěle napsaná kniha, která má asi vše. Zajímavý námět, postavy, zvraty .. je tam láska, napětí, vražda, psychopat, drama .. rozhodně doporučuju!

L.Helena

Výborná knížka. Pět příběhů, které se navzájem nijak neprolínají ani neovlivňují, vlastně je spojuje pouze jeden vědecký objev. Chválím jak nápad, tak i provedení. Autor úžasně dávkuje po kouskách děj a napětí každého z příběhů. Po dočtení kapitoly jsem měla tendenci přeskočit ty následující, abych se rychle dozvěděla pokračování právě té dočtené, ale vydržela jsem to. Takže vlastně pětinásobné napětí ...
Určitě doporučuji!

fis.rena

Já jen opěvuji toto příjemné čtení (y) Nápad spojení lidí v dokonalý pár skrze DNA je úžasný. Všech pět dějových linek,do kterých aktérům všem zasáhla zmíněná DNA,mě moc bavilo,i přesto,že to není žádný krvák. V určitých pasážích prostě víte,co se stane,tušíte a ano,je to tak,ale já to odpouštím,čtení mě moc bavilo. Kdybych měla vyzdvihnout jednu dějovou linku,která mě nejvíce bavila,tak to nedokážu. Každá je něčím zajímavá a chytlavá...ať je to vědkyně Ells nebo Amy,která nemá tušení...všechny jsou top.

intelektuálka

Napíšu pro Dany - vzhledem ke svému věku bych do toho nešla.
Celý život miluji komunikaci s lidmi a poznám, s kým si budu rozumět.

Ale ... tak si říkám, je to sci - fi anebo už se to děje ?

sola_lupa

Nechápu, jak mohla tato kniha jen tak zapadnout mezi novinkami. Dobře, chápu, neměla takovou reklamu jako jiné. A je to velká škoda, protože i když se prvních pár stran nudíte, tak potom přichází zvrat za zvratem. Některé nečekané události nejsou sice zas tak nečekané, ale věřte mi, spíš si budete na konci každé kapitoly říkat: ´Cože? Jak? To snad ne!´A pak jen budete čekat pokračování ob asi čtyři kapitoly, kdy se opět dostanete k příběhu dané osoby (ano, kniha sleduje osudy více lidí), ovšem mezitím přijde další šok v jiné kapitole a vy jste ve výsledku tak napnutí, že ji nebudete chtít odložit.
Jako studentka biologického oboru oceňuji, že spojení pomocí jednoho genu bylo výborně reprezentováno jako oboustranná závislost, se kterou člověk nic nenadělá. A ta psychologické vsugerování si něčeho? To chce potlesk, protože přesně takhle to funguje. Ach, ano, málem bych zapomněla na ustavičnou manipulaci lidmi... Ta je nejen v knize, ale i v životě tak častá a nikdo si jí ani nevšimne, případně všimne, ale až když je pozdě, že je super o ní i číst a rozčilovat se hezky od plic.
Jak můžete vidět, jsem z knihy naprosto unešena. Pokud jste tyto řádky přečetli, doufám, že jsem moc nespoilerovala, protože jsem se vážně snažila, aby mi to moc neujelo.

cace

Docela souhlasím s předchozím komentářem. Na dovolenou je to čtivá oddechovka. Na rozdíl od Dany 3304 mě zajímaly všechny příběhy, až jsem se divila. Vyhovovalo by mi trochu méně tragiky, taky někdy nějaký happyend, aby to bylo vyvážené. Nelituji přečtení, ale knihu do knihovny nezakládám a nabízím v bazaru dalšímu čtenáři.

Dany3304

Z týhletý knížky jsem měla v hlavě pěknej guláš...jako opravdu velkej. Pro lidi, kteří to četli, tak doufám, že mě chápou. Kniha se celkem skládá z několika příběhů, které jsou odlišné. Okey u nějakých pasáží jsem se nudila, ale velkou většinu času jsem to měla naopak. TA knížka je strašně dobře udělaná, protože vás nutí číst dál a dál. Když se něco stalo v jednom příběhu, musela sem přečíst ty další, abych se dostala k tomu 1., ale v těch dalších se taky a takhle to šlo dokola.
Takže to hodnotím jako super oddechovku a knížku, která má myšlanku, že najít svůj dokonalý protějšek pomocí DNA test je teď hračka.
A otázka na vás, kteří ste to četli: šli byste do toho?

Anne123

Spřízněné duše jsem náhodou zahlédla v obchodě. A vykoukla na mě otázka: Jak daleko jste ochotni zajít, abyste našlo toho pravého? S touto otázkou jsem knihu začala číst. A nemohla jsem se odrhnou. ještě jednu stránku, ještě jednu...s každou další mi srdce bušilo víc a já jsem stejně nemohla přestat číst.

Kniha na 120 % stojí za přečtení. Výborně propracované příběhy zcela odlišných osob.

intelektuálka

Zajímavé téma - hledat si životního partnera podle vzorku DNA...

V knize je několik postav, a tak mne bavilo vymýšlet, kdo se s kým spojí...

Víc toho neprozradím - jen závěrečnou myšlenku:

"Všichni bez ohledu na to, jestli je jejich spojení správné, nebo vzniklo na základě falešného propojení, se budou muset spolehnout na vlastní instinkty".

Knihu určitě doporučím.

AndreaOn

Hustýýý...už dlouho mě něco tak nenadchlo a nepohltilo, jako tato knížka...až jsem byla naštvaná, že mě někdo ruší a já nemůžu číst :D

DK197

Chvalořečím. Jsem spokojená. Knížka začíná nenápadně, máte pocit, že vás čeká několik předvídatelných příběhů (a něco skutečně předvídatelné je), ale dějová linka se několikrát nečekaně otočí a vy jen koukáte a hltáte dál. Není to psané nikterak dramaticky, ale stejně vás to pohltí. Kapitoly jsou příjemné délky, hezky to ubíhá. A postava sociopata tomu dává říz. Navíc se můžete zamyslet nad vztahy, sexuální přitažlivostí a láskou. Co chcete víc? Jediné mínus vidím v množství postav. Dost dlouho se mi pletlo, kdo je kdo, jak se příběhy střídaly... Ale nakonec se i to poddalo. :-)

ClarrWinchester

Téhle knize nemám snad co vytknout. Naprosto mě uchvátila a vtáhla do velmi napínavého děje. Nikdy jsem nemohla knihu odložit, protože mě neustále nutila si přečíst další kapitolu. Jediné, co se mi kazilo celkový dojem, byl rozvleklý začátek. Ale věřte, že se přes něj vyplatí překousat. Originální, napínavé, skvěle napsané. Milovníkům thrillerů doporučuji!

Danka1975

Jak účninné!!!! :-)
Svižné čtění i přes to, že kniha má 500 stránek, to fakt "odsejpalo". :-) Krátké,úderné kapitoly,které mě nutily dát hned další. Takže účel byl splněn.
Téma je dost zajímavé, promyšlené autorem, žádné zbytečné kudrlinky (až na motýlky v břiše u chlapa :-)))).. . . .Zakončím komentář větou mé dcery: "Tak tohle mě ba!" :-)

FlexiMZ

Velmi zajímavá a velmi čtivá kniha. Zprvu jsem se trochu bála, že se mi jednotlivé osudy hlavních hrdinů budou plést, ale nakonec tomu tam nebylo. Bylo to opravdu čtivé, napínavé, ale konec mě trochu zklamal. Čekala jsem ten konec asi trochu víc nečekaný. Celé se to neslo v takovém poklidném stylu. Shrnula bych to asi takto: velmi čtivé, odpočinkové, ne moc náročné. Takové neurazí nenadchne.

Sabka123

Naprosto dokonale napsaná kniha. Napínavá, plná zvratů, fascinoval mě i sériový vrah a myšlenky psychopata. Všechny příběhy byly skvěle vylíčeny, četly se úplně samy. Po každé přečtené kapitole jsem byla ohromena a překvapena s pusou dokořán, prostě neuvěřitelné. Bezkonkurenčně jedna z nejzajímavějších.

Cari

WOW! Do těchto třech písmenek by se dala shrnout celá kniha. Já nevím, proč jsem ji tak dlouho odkládala. Asi proto, že ten název ve mně evokoval úplně něco jiného. Nějaký romantický/klišé příběh, ale ono ne!
Kniha mě okamžitě pohltila a nepustila, dokud jsem nepřečetla poslední stránku. Už dlouho se mi něco takového nestalo. Perfektní nápad, perfektní zpracování. Ačkoliv v příběhu vystupuje pět osob, každá linie je zajímavá! Ani jedna mě nenudila. Naopak, jak stránky přibývaly, víc a víc jsem chtěla vědět, jak jejich příběhy dopadnou.
Autor píše takovým jednoduchým, ale osobním stylem? Nevím, jak to úplně nazvat, ale prostě na chvíli jsem byla každou jednou postavou v jeho příběhu. Bylo strašně lehké se do nich vžít.
Opravdu skvělý počin! Plný zvratů, napětí a emocí. Dostalo mě, jak měl autor skvěle vymyšlené příběhy a jejich postupné odkrývaní - všechno sedělo. Po skutečně dlouhé době jsem četla knihu, kde jsem nenašla žádná hluchá místa! Ale jako vážně... Ani jednu stránku jsem nepřeskočila.
Btw: Byla jsem jediná, kdo přemýšlel o tom, proč všichni cítili tu spřízněnost, ačkoliv existovala možnost, že ty páry byly špatně spárovány? :D Že by zafungoval "placebo" efekt? Tolik chtěli najít svou spřízněnou, že tomu nakonec uvěřili?
Každopádně, příběh byl skvělý! Docela jsem zalitovala, že autorovi u nás vyšla zatím jen jedna kniha. Nakonec chci jen říct, že se těším na další autorovo dílo!

Izu

Příběh mě už od začátku vůbec ničím neoslovil.Za mě nulové nadšení a knihu jsem odložila.

partnerské vztahy

John Marrs