Spřízněné duše

Spřízněné duše

Existuje někde váš dokonalý protějšek? A co když ho můžete najít díky novému vědeckému objevu? Originální a čtivý thriller Spřízněné duše vás uvede do světa, ve kterém technologie rozboru DNA umí určit, pro koho jste byli geneticky stvořeni. Průlomová metoda hledání ideálního partnera se rozšíří po světě, v databázi je miliarda lidí. Touto cestou ovšem nejen vznikají nové páry, ale dochází i ke spoustě rozchodů. Co to přinese objeviteli genu? A co teprve změněná realita v rukou psychopata? Zdá se, že ani spojení skrze DNA člověku nezaručí štěstí.

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/356694/spriznene-duse-1Dh-356694.jpg 4.6110
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, XYZ
Počet stran:472
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7505-835-5

Eduarda
předevčírem

Tři čtvrtiny Spřízněných duší jsem byla nadšená (super nápad, skvěle zpracované, neotřelé) - autorovi jsem odpustila i "motýlky v břiše" a několik dalších klišé. Konce většiny příběhů mi ale nesedly - jakoby na sílu překvapivé a překombinované. Za to hvězdu dolů, ale pořád je to jedna z nejčtivějších knih z poslední doby.

veruptackova

Skvěle napsaná kniha, která má asi vše. Zajímavý námět, postavy, zvraty .. je tam láska, napětí, vražda, psychopat, drama .. rozhodně doporučuju!

L.Helena

Výborná knížka. Pět příběhů, které se navzájem nijak neprolínají ani neovlivňují, vlastně je spojuje pouze jeden vědecký objev. Chválím jak nápad, tak i provedení. Autor úžasně dávkuje po kouskách děj a napětí každého z příběhů. Po dočtení kapitoly jsem měla tendenci přeskočit ty následující, abych se rychle dozvěděla pokračování právě té dočtené, ale vydržela jsem to. Takže vlastně pětinásobné napětí ...
Určitě doporučuji!

fis.rena

Já jen opěvuji toto příjemné čtení (y) Nápad spojení lidí v dokonalý pár skrze DNA je úžasný. Všech pět dějových linek,do kterých aktérům všem zasáhla zmíněná DNA,mě moc bavilo,i přesto,že to není žádný krvák. V určitých pasážích prostě víte,co se stane,tušíte a ano,je to tak,ale já to odpouštím,čtení mě moc bavilo. Kdybych měla vyzdvihnout jednu dějovou linku,která mě nejvíce bavila,tak to nedokážu. Každá je něčím zajímavá a chytlavá...ať je to vědkyně Ells nebo Amy,která nemá tušení...všechny jsou top.

intelektuálka

Napíšu pro Dany - vzhledem ke svému věku bych do toho nešla.
Celý život miluji komunikaci s lidmi a poznám, s kým si budu rozumět.

Ale ... tak si říkám, je to sci - fi anebo už se to děje ?

sola_lupa

Nechápu, jak mohla tato kniha jen tak zapadnout mezi novinkami. Dobře, chápu, neměla takovou reklamu jako jiné. A je to velká škoda, protože i když se prvních pár stran nudíte, tak potom přichází zvrat za zvratem. Některé nečekané události nejsou sice zas tak nečekané, ale věřte mi, spíš si budete na konci každé kapitoly říkat: ´Cože? Jak? To snad ne!´A pak jen budete čekat pokračování ob asi čtyři kapitoly, kdy se opět dostanete k příběhu dané osoby (ano, kniha sleduje osudy více lidí), ovšem mezitím přijde další šok v jiné kapitole a vy jste ve výsledku tak napnutí, že ji nebudete chtít odložit.
Jako studentka biologického oboru oceňuji, že spojení pomocí jednoho genu bylo výborně reprezentováno jako oboustranná závislost, se kterou člověk nic nenadělá. A ta psychologické vsugerování si něčeho? To chce potlesk, protože přesně takhle to funguje. Ach, ano, málem bych zapomněla na ustavičnou manipulaci lidmi... Ta je nejen v knize, ale i v životě tak častá a nikdo si jí ani nevšimne, případně všimne, ale až když je pozdě, že je super o ní i číst a rozčilovat se hezky od plic.
Jak můžete vidět, jsem z knihy naprosto unešena. Pokud jste tyto řádky přečetli, doufám, že jsem moc nespoilerovala, protože jsem se vážně snažila, aby mi to moc neujelo.

cace

Docela souhlasím s předchozím komentářem. Na dovolenou je to čtivá oddechovka. Na rozdíl od Dany 3304 mě zajímaly všechny příběhy, až jsem se divila. Vyhovovalo by mi trochu méně tragiky, taky někdy nějaký happyend, aby to bylo vyvážené. Nelituji přečtení, ale knihu do knihovny nezakládám a nabízím v bazaru dalšímu čtenáři.

Dany3304

Z týhletý knížky jsem měla v hlavě pěknej guláš...jako opravdu velkej. Pro lidi, kteří to četli, tak doufám, že mě chápou. Kniha se celkem skládá z několika příběhů, které jsou odlišné. Okey u nějakých pasáží jsem se nudila, ale velkou většinu času jsem to měla naopak. TA knížka je strašně dobře udělaná, protože vás nutí číst dál a dál. Když se něco stalo v jednom příběhu, musela sem přečíst ty další, abych se dostala k tomu 1., ale v těch dalších se taky a takhle to šlo dokola.
Takže to hodnotím jako super oddechovku a knížku, která má myšlanku, že najít svůj dokonalý protějšek pomocí DNA test je teď hračka.
A otázka na vás, kteří ste to četli: šli byste do toho?

Anne123

Spřízněné duše jsem náhodou zahlédla v obchodě. A vykoukla na mě otázka: Jak daleko jste ochotni zajít, abyste našlo toho pravého? S touto otázkou jsem knihu začala číst. A nemohla jsem se odrhnou. ještě jednu stránku, ještě jednu...s každou další mi srdce bušilo víc a já jsem stejně nemohla přestat číst.

Kniha na 120 % stojí za přečtení. Výborně propracované příběhy zcela odlišných osob.

intelektuálka

Zajímavé téma - hledat si životního partnera podle vzorku DNA...

V knize je několik postav, a tak mne bavilo vymýšlet, kdo se s kým spojí...

Víc toho neprozradím - jen závěrečnou myšlenku:

"Všichni bez ohledu na to, jestli je jejich spojení správné, nebo vzniklo na základě falešného propojení, se budou muset spolehnout na vlastní instinkty".

Knihu určitě doporučím.

AndreaOn

Hustýýý...už dlouho mě něco tak nenadchlo a nepohltilo, jako tato knížka...až jsem byla naštvaná, že mě někdo ruší a já nemůžu číst :D

DK197

Chvalořečím. Jsem spokojená. Knížka začíná nenápadně, máte pocit, že vás čeká několik předvídatelných příběhů (a něco skutečně předvídatelné je), ale dějová linka se několikrát nečekaně otočí a vy jen koukáte a hltáte dál. Není to psané nikterak dramaticky, ale stejně vás to pohltí. Kapitoly jsou příjemné délky, hezky to ubíhá. A postava sociopata tomu dává říz. Navíc se můžete zamyslet nad vztahy, sexuální přitažlivostí a láskou. Co chcete víc? Jediné mínus vidím v množství postav. Dost dlouho se mi pletlo, kdo je kdo, jak se příběhy střídaly... Ale nakonec se i to poddalo. :-)

ClarrWinchester

Téhle knize nemám snad co vytknout. Naprosto mě uchvátila a vtáhla do velmi napínavého děje. Nikdy jsem nemohla knihu odložit, protože mě neustále nutila si přečíst další kapitolu. Jediné, co se mi kazilo celkový dojem, byl rozvleklý začátek. Ale věřte, že se přes něj vyplatí překousat. Originální, napínavé, skvěle napsané. Milovníkům thrillerů doporučuji!

Danka1975

Jak účninné!!!! :-)
Svižné čtění i přes to, že kniha má 500 stránek, to fakt "odsejpalo". :-) Krátké,úderné kapitoly,které mě nutily dát hned další. Takže účel byl splněn.
Téma je dost zajímavé, promyšlené autorem, žádné zbytečné kudrlinky (až na motýlky v břiše u chlapa :-)))).. . . .Zakončím komentář větou mé dcery: "Tak tohle mě ba!" :-)

FlexiMZ

Velmi zajímavá a velmi čtivá kniha. Zprvu jsem se trochu bála, že se mi jednotlivé osudy hlavních hrdinů budou plést, ale nakonec tomu tam nebylo. Bylo to opravdu čtivé, napínavé, ale konec mě trochu zklamal. Čekala jsem ten konec asi trochu víc nečekaný. Celé se to neslo v takovém poklidném stylu. Shrnula bych to asi takto: velmi čtivé, odpočinkové, ne moc náročné. Takové neurazí nenadchne.

Sabka123

Naprosto dokonale napsaná kniha. Napínavá, plná zvratů, fascinoval mě i sériový vrah a myšlenky psychopata. Všechny příběhy byly skvěle vylíčeny, četly se úplně samy. Po každé přečtené kapitole jsem byla ohromena a překvapena s pusou dokořán, prostě neuvěřitelné. Bezkonkurenčně jedna z nejzajímavějších.

Cari

WOW! Do těchto třech písmenek by se dala shrnout celá kniha. Já nevím, proč jsem ji tak dlouho odkládala. Asi proto, že ten název ve mně evokoval úplně něco jiného. Nějaký romantický/klišé příběh, ale ono ne!
Kniha mě okamžitě pohltila a nepustila, dokud jsem nepřečetla poslední stránku. Už dlouho se mi něco takového nestalo. Perfektní nápad, perfektní zpracování. Ačkoliv v příběhu vystupuje pět osob, každá linie je zajímavá! Ani jedna mě nenudila. Naopak, jak stránky přibývaly, víc a víc jsem chtěla vědět, jak jejich příběhy dopadnou.
Autor píše takovým jednoduchým, ale osobním stylem? Nevím, jak to úplně nazvat, ale prostě na chvíli jsem byla každou jednou postavou v jeho příběhu. Bylo strašně lehké se do nich vžít.
Opravdu skvělý počin! Plný zvratů, napětí a emocí. Dostalo mě, jak měl autor skvěle vymyšlené příběhy a jejich postupné odkrývaní - všechno sedělo. Po skutečně dlouhé době jsem četla knihu, kde jsem nenašla žádná hluchá místa! Ale jako vážně... Ani jednu stránku jsem nepřeskočila.
Btw: Byla jsem jediná, kdo přemýšlel o tom, proč všichni cítili tu spřízněnost, ačkoliv existovala možnost, že ty páry byly špatně spárovány? :D Že by zafungoval "placebo" efekt? Tolik chtěli najít svou spřízněnou, že tomu nakonec uvěřili?
Každopádně, příběh byl skvělý! Docela jsem zalitovala, že autorovi u nás vyšla zatím jen jedna kniha. Nakonec chci jen říct, že se těším na další autorovo dílo!

Izu

Příběh mě už od začátku vůbec ničím neoslovil.Za mě nulové nadšení a knihu jsem odložila.

Marcela52

Kniha se moc dobře četla a téma, které si autor zvolil rozhodně donutí k zamyšlení. Příběhy několika dvojic, které uvěří tomu, že seznámení přes internet, kam zadají svoje DNA, jim zaručí výběr toho pravého životního partnera, jsou hlavně varující. Každý vynález lze zneužít a zvlášť v dnešní době, kdy většina mladých lidí je bez facebooku doslova ztracená, bychom měli více spoléhat na své instinkty a zdravý rozum, než na tzv. přátele z internetu. Rozhodně zajímavý námět, který čtenáře až do poslední stránky udržuje v napětí. Doporučuji!

kaaaca

Perfektní knížka, ve které je všechno,co si čtenář jen může přát. A zároveň skvěle napsáno.

Kaetana

Tak to byla jízda!!Naprosto geniální psychothriller!Tak smele do toho..Doporučuji

morella

Takhle skvělou knihu jsem už dlouho nečetla. Plná zvratů, napětí a emocí. Doporučuji z celého čtenářského srdce.

Ouninka

Výborná knížka....každá kapitola mě bavila a vždy něčím překvapila...skvěle vykreslený popis myšlení psychopata....knížka už teď patří mezi moje nej oblíbené knihy ! :-)

peitho.1

Jedna z nejlepších knih, co jsem za poslední dobu četla. Výborné spojení romantiky, thrilleru a psychologického románu, skvělé téma a ještě lepší provedení. Vřele doporučuji!

Illaa

Jedním slovem pecka. Kniha mě ohromně bavila, dlouho jsem takhle nadšená nebyla. V knize se pravidelně střídá pět osob a pět osudů, které pojí dohromady jedno téma - hledání dokonalého partnera. Zvraty byly hrozně nečekané, když už jsem si myslela, že nic dalšího přijít nemůže, stejně přišlo.

Astonius

Bohužel, za sebe musím říct, že to bylo velmi slabé. Naivní zápletky tvářící se jako velké životní osudy, z nichž jsem cítila takové nějaké "morální ponaučení pro děti" na mnoho témat (kriminalita, homosexualita, umírání, popularita atd.). Styl mne též moc neuchvátil, nevím, jestli spisovatel vydal ve své domovině víc knih, ale bylo to psané tak nějak bez emocí, četla jsem prostě popisy situací, aniž bych je víc prožívala - takový ten dar zajímavého podání, to, co dělá spisovatele spisovatelem, mi tam chyběl. V tomto směru si myslím, že je to dané též tím, že čtenář sleduje 5 příběhů, což je docela dost a když jsem to na začátku čtení zjistila, dost mne to rozladilo. Je však také pravda, že se to pak už člověku nijak neplete a po druhém "kole" jednotlivých kapitol už se orientuje bez problémů. Na mě to pojímalo velké množství témat, která chtěl zřejmě autor zpracovat a propojit, v důsledku čehož jsem žádný příběh nesledovala dostatečně do hloubky, aby se mne víc dotkl. No a některé zápletky (ne-li všechny) byly stupňované do absurdna, že jim bylo těžké uvěřit (nejvíce uhozený mi přišel "kriminální případ"). Absolutně nefungovala psychologie jednotlivých postav, což je pro mne základní věc, abych příběh brala vážně - ti lidé se v daných situacích a v daných postaveních chovali naprosto nelogicky, někdy až jakoby z dětských představ, takže můj celkový dojem z vyprávěných příběhů je takový, že to byla pro mne zbytečná kniha, podprůměr.

orinka3

Tak to byla opravdu pecka. Zpočátku se zdálo, že půjde o lehké zábavné téma. Jenže pak to šlo do hloubky a začala jsem být lehce nervózní z vývoje. Nikdo z těch, o kterých se tu píše, neměl přímočarý vztah. Mrazivé čtení o myšlení psychopata, sériového vraha. Ta, která spustila do chodu pekelný stroj, poháněný spřízněnou DNA a kterou ani na chvíli nepřepadají pochyby o svém díle, se na konci knihy dočká velkého překvapení. Pokora je pro ni cizí slovo, proto ani nepřemýšlí, že by něco bylo špatně. Špatní jsou ti druzí! Svým způsobem psychopat taky...Ne, rozhodně tu nejsou klasické happyendy. A člověk si uvědomí, že nemá co zasahovat Pánubohu do JEHO tvoření.

kristyna2349

Zajímavé téma knihy, naštěstí naše věda zatím není tak daleko. Krátké kapitoly se dobře četly. Dost často končily nějakým zvratem, což člověka nutilo číst stále dál a dál.

AnetV

Páni, dlouho mě žádná kniha tak nedostala. Už od druhé kapitoly,kde se představí Christopher mi spadla brada, jsem hltala jednu kapitolu za druhou. Rozhodně doporučuji.

Vladísek

Tato kniha mě opravdu příjemně překvapila. Od první stránky naprosto skvělé a rozvržení do krátkých kapitol, kdy každá z nich sleduje a popisuje vždy jednu dějovou linku konkrétní postavy, bylo autorem dobře promyšlené. Napětí je dávkováno pomalu, nevíte co přijde, můžete jen hádat. Kniha mě udržovala v napětí takřka nepřetržitě, nenašla jsem v ní žádné "hluché" místo. Myslím, že co se hodnocení týče, pět hvězdiček je právem zasloužených.