Spřízněné duše

Spřízněné duše https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356694/bmid_spriznene-duse-jUx-356694.png 4 630 187

Existuje někde váš dokonalý protějšek? A co když ho můžete najít díky novému vědeckému objevu? Originální a čtivý thriller Spřízněné duše vás uvede do světa, ve kterém technologie rozboru DNA umí určit, pro koho jste byli geneticky stvořeni. Průlomová metoda hledání ideálního partnera se rozšíří po světě, v databázi je miliarda lidí. Touto cestou ovšem nejen vznikají nové páry, ale dochází i ke spoustě rozchodů. Co to přinese objeviteli genu? A co teprve změněná realita v rukou psychopata? Zdá se, že ani spojení skrze DNA člověku nezaručí štěstí.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

The One , 2016

malýčtenář
04.06.2021 4 z 5

Zajímavé téma a krátké kapitoly. To vše je pro napínavou knihu důležité. Čtenář musí číst dál a dál. S napětím sledujeme osudy různých lidí. Mistrně popsané úvahy psychopata. Kniha mě zaujala hned od počátku. Nemohla jsem se dočkat, jak vše dopadne. Trochu mě konec zaskočil , ale dávám dost hvězdiček.

Evazita
28.04.2021 5 z 5

Po první kapitole o Mandy jsem si říkala: neee, co to je za trapárnu! Ale pak se to nějak rozjelo a já četla o sto šest! Někdy mě víc bavilo číst o Nickovi, tak jsem přeskakovala kapitoly a četla pouze jeho příběh. Pak se to zase zvrtlo a četla jsem kapitoly pouze o Mandy :-D Ve finále mě to bavilo celé už jenom pro ten nápad s DNA.

PepkazDepka
19.03.2021 5 z 5

Perfektná kniha, za deň prečítaná, koniec každej kapitoly núti čítať ďalej a ďalej.. Prekvapivé konce takmer všetkých liniek, niekoľkokrát počas čítania som omylom nahlas vykríkla ČOŽE?! :D Jednoznačne odporúčam, jedna z naj kníh posledných rokov.

ElenaPierce
22.01.2021 5 z 5

Dle názvu jsem čekala červenou a nějakou tuctovou knihu. Co se prostě může pod takovým názvem skrývat jiného? Ale vylíhlo se z toho nakonec úplně něco jiného, než jsem čekala. Od prvního okamžiku mě příběh vtáhl a nepustil. Každá kapitola končila napínavě, že jsem prostě musela otáčet stránky jednu po druhé. Příběh jsem doslova hltala a neskutečně se mi líbil. Pro mě velké překvapení. Čtivě, napínavé a opravdu žádná červená knihovna! Název i obálka mate. Skvělá kniha, kterou můžu jen doporučit a určitě si přečtu další autorova díla.

amysa
02.01.2021 5 z 5

Vánoční dárek a první přečtená kniha roku 2021 a pro mne velké překvapení. Měla jsem delší čtecí pauzu a tato věc mě dokázala chytit a nepustit, těch "pár" stránek jsem přelítla jako nic a jsem moc spokojená! Rozhodně čtivá, napínavá a také nepřeslazená záležitost, kterou ráda doporučuji dál a těším se na další autorovy knihy!

helenJJhockey
09.11.2020 4 z 5

Velmi čtivá kniha i díky kratším kapitolám, je vidět, že autor umí psát tak, že knihu jde těžko odložit. Vždycky ukončil kapitolu tak, že nešlo nepokračovat. Velké plus vidím v originalitě zvoleného tématu skrze DNA. Na to, že to psal muž, umí výborně vykreslit psychologické pochody žen. Ale bohužel konec byl hooodne přitažený za vlasy, neuvěřitelný a i díky němu jsem musela hvězdičku ubrat. Ale rozhodně doporučuju přečíst a od autora si vyhledám určitě další knihy.

AngieDepKa
03.11.2020 5 z 5

Páni! K téhle knize jsem byla zprvu skeptická. Ten název, to prostě v člověku vyvolává dojem, že půjde o červenou knihovnu. O to víc jsem překvapená, že to tak nebylo... Jako možná trošku a ke konci, ale! Kniha mě ohromně bavila, kapitoly byly nesmírně napínavé a čtivé. Úplně mi sedl styl autora, který je fakt čtivý. Vždy ukončil kapitolu tak, že jsem prostě musela číst. Asi jako když se díváte na nějaký TV seriál a říkáte si, že tohle je poslední díl a pak půjdete něco dělat, ale nakonec to skončí tak, že si prostě musíte pustit další díl. Tady jsem měla stejný pocit. Knihu jsem doslova přečetla jedním dechem, naprosto skvělá věc a vřele doporučuji!

mi-380
07.10.2020 4 z 5

Už poněkolikáté, a určitě ne naposled, jsem se nechal nachytat (v dobrém slova smyslu) způsobem vyprávění, kdy autor příběhy (tentokrát je jich pět) rozseká na malé části do krátkých kapitol a ty pak jako v TV seriálu chytře, v nějaké mírně vypointované části, přeruší a přeskočí do jiného příběhu. Text je striktně popisný až polopatický, některé linie zábavné, některé méně, některé nepravděpodobné, jiné napínavé. Co se týče hlavních postav, tak ty naprosto přesně ve svém komentáři charakterizovala Chytuš, jen bych dodal, že všichni lžou. Skoro všichni.
A docela by mě zajímalo, v jakém procentu aktuálně vydávaných knih se vyskytuje sériový vrah. Bojím se, že bude vysoké, ani zde samozřejmě nechybí, ačkoliv hlavní a spojující téma je na míle daleko. Literatura bez sériových vrahů? Pro některé autory neuskutečnitelné.
*** a půl, 70 % (aktuálně 376 hodnotících s průměrem 88 %).

Sima1207
05.10.2020 4 z 5

Do půlky knížky se to furt táhlo a nic zvláštního se nedělo, po půlce se to rozjelo a konec to zachránil. Za nijakej začátek dávám 4*, jinak vcelku dobrá knížka:)

kramlinka88
02.09.2020 5 z 5

Konečně zase kniha u které na konci nastal opravdu wow efekt a nutilo mě to pořád číst dál a dál :-) Téma bylo fascinující a příběhy i vykreslení postav skvělé :-) Nějak nemám co bych vytkla, jsem ráda, že na základě hodnocení splnila kniha má očekávání :-) Určitě stojí za přečtení :-)

ddkk
29.08.2020 3 z 5

Moje první kniha tohoto autora a bohužel trochu zklamání. Dlouho jsem si nebyla jista, co vlastně čtu - scifi? thriller? nebo snad červenou knihovnu? Ve skutečnosti to bylo od všeho trochu. Několik příběhů, které spolu nijak nesouvisely a které spojovala pouze touha a možnost poznat spřízněného partnera podle podobné DNA. Přiznávám, že mě kniha dlouho moc nebavila, zachránil to až konec, ale i tak nemůžu dát více než tři hvězdičky.

GYROTOURBILLON
19.08.2020 5 z 5

Super kniha

veronika6239
11.08.2020 2 z 5

Pokud nemáte tu vlastnost jako já, že když už nějakou knihu začnu číst, tak ji vždy doctu i když mě sebevíc nebaví, tak se závěry těchto několika příběhů, které jsou v knize odehrany nedozvíte, protože trochu zajímavá kniha začíná být až cca po 200 stranách. Příběhy, které v mnoha ohledech působí jako fantasmagorie.... Tuto knihu tedy nedoporučuji.

anája
28.07.2020 4 z 5

Originální námět, zatím pro mě nejlepší kniha autora .Ze začátku jsem se musela naučit orientovat v postavách a příbězích. Pak mě to tak chytlo, že bych byla nejradši dočetla hned každý příběh hned. Bylo to napínavé akční čtení. Jednu hvězdu ubírám, protože to nejde srovnat třeba s Timem Weaverem, kterému věřím skoro všechno. Tady mi jednání postav připadlo chvílemi jako klišé a naivní. Pochválit musím příběh se sériovým vrahem, ten se mi asi líbil nejvíc. Doporučuji!!!

Daduna
23.07.2020 5 z 5

Tahle kniha ve Vás jistě zanechá nějakou stopu. Je to jedna z knih,o které budu ještě nějakou dobu přemýšlet. Velmi zajímavé téma se zajímavými příběhy.

C.Skilark
19.07.2020 2 z 5

Už jen ten nápad, že by mohlo fungovat spojení na základě DNA mi přišel podivný, ale oukej, řekla jsem si, že nepotřebuji podrobná vědecká vysvětlení, že jde o příběh. Ten je ale tak příšerně vykonstruovaný, připadá mi jakoby autor dostal zadání "šupni tam nějaké těhotenství a nějaké umírání a bude to", postavy ploché, vlastně se o nich ani nic nedozvíme krom jejich problémů se vztahy. Zaujal mě jen příběh bohaté podnikatelky. Ale kniha alespoň díky členění kapitol rychle utekla.

Allla9
06.07.2020 5 z 5

Chcete poznat svůj protějšek, který se k vám hodí na 100%? Tak od toho je tady agentura s testy DNA.
Nemyslela jsem si, že mě bude knížka až tak bavit, ale jsem spokojená také na 100%.

maximus13
10.06.2020 5 z 5

Všechny knihy se dají poměrně přesně rozškatulkovat do kategorií, ale tato kniha je unikátní mix několika z nich. Zaprvé je potřeba vyzdvihnout, že na takto neotřelý námět jsem ještě nenarazil. Dále pár kategorií, které kniha obsahuje. Thriller/stalking. Detektivka. Sci-fi, využití/zneužití DNA. Romantika zamilovaná/těžce nemocný.... Knihu si kupte/zapůjčte a hlavně čtěte!

E_Lan
06.06.2020 4 z 5

Jak příjemné a napínavé čtení. Několik příběhů docela dobře vygradovaných, někdy překvapivých. Jen ten konec se u části příběhů trochu nepovedl a byl těžko uvěřitelný. Ale celkově velmi dobrá odpočinková záležitost se zajímavým nápadem.

Nisus
27.05.2020 5 z 5

Skvelý zážitok! Light triler aj pre tých, ktorí žánru trileru neholdujú. Knihu tvorí päť príbehov piatich postáv a každá kapitola je ukončená tak, že potrebujete vedieť ako to s danou postavou bude ďalej. Kniha preto plynie rýchlo, je to svižné, plné napätia a neočakávaných zvratov, téma je originálna, taká aj na zamyslenie.