Spriaznené duše

Spriaznené duše https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399878/bmid_spriaznene-duse-ryA-399878.jpg 4 629 187

Existuje niekde vaša spriaznená duša? Predstavte si svet, v ktorom ju môžete nájsť vďaka novému vedeckému objavu. Stačí jednoduchá analýza DNA a hneď je jasné, pre koho ste boli stvorení. Databáza zahŕňa miliardu ľudí z celého sveta. No na „večnú lásku“ nie je stopercentná záruka. Pretože dokonca aj spriaznené duše majú svoje tajomstvá. A niektoré sú smrteľne šokujúce...... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Lindeni

The One , 2016

JitkaHambi
06.01.2023 5 z 5

Neskutečně čtivá kniha!Kdybych mohla, dám mnohem víc hvězd než jen 5.
Trochu krimi, trochu se člověk i zasměje a chvílemi je kniha hrozně napínavá,nemohla jsem se odtrhnout.Vyhovoval mi i styl psaní.Za mně opravdu úžasné čtení.
Doporučuji!!!!

SimonaP
23.12.2022 4 z 5

Tak tohle mě bavilo moc. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Přiznám se ale, že jsem občas musela přeskočit a přečíst hned další kapitolu týkající se dané postavy. Čtivé, originální.

Hall3006
22.12.2022 3 z 5

Váhal jsem jestli nehodnotit výše, to hlavně kvůli prostřední části a nápadu, kvůli různým zvratům v příbězích jednotlivých dvojic. Ale ne, přeci jen to bylo trochu delší a rychlé střídání krátkých kapitol věnovaných jednotlivým dvojicím mi zpomalovalo čtení.
Příběh o vědeckém objevu spojení párů skrze DNA shodu je skutečně originální a v menším rozsahu a s méně postavami by byl fakt našlapaný. Autorka se však chtěla věnovat co nejvíce úhlů dopadu takového objevu do společnosti. Nejlepší byla kriminální linka Christophera a Amy. Další linky byly buď smutná romance nebo špionážní blamáž. Těžko zařadit knihu do jednoho žánru. Kniha to není špatná, ale číst se musí pozorně a nespěchat.

PeťulaV.
10.11.2022 4 z 5

Pět hlavních postav, pět osudů "spřízněných" párů spojených skrze DNA. Všechny postavy mají své vlastní kapitoly a v celé knize se pravidelně střídají. Ze začátku jsem se trochu ztrácela, moc jmen, ale po chvíli si na oddělení každého příběhu zvyknete. Kapitoly jsou krátké a končí vždycky nějakým napětím, nebo otazníkem, takže vás to pořád nutí číst dál a dál a vy se pořád napjatí těšíte, jak to bude pokračovat, aby vás to pak zase úplně vyvedlo z omylu. Kniha je plná zvratů a překvapení. Chválím hlavně velmi originální a zajímavé téma, nic podobného jsem ještě nečetla. Ale i vás donutí k zamyšlení.. Opravdu je lepší věřit technologiím, než vlastnímu srdci a instinktům? Rozhodnutí už nechám na vás.

maryska09
15.10.2022 5 z 5

Dobře napsaná svižná knížka, která se čte jedním dechem. Krátké kapitoly nutí k dalšímu čtení, pointy se zdály často průhledné, jen aby se vzápětí vše zase zvrtlo a celý děj se překopal. Doporučuji

Marci34
13.10.2022 5 z 5

Tato kniha je super, naprosto souhlasím s recenzi paní Markéta1860.

marketa1860
10.10.2022 5 z 5

Za mě naprostá pecka. Příjemná svižná kniha. Příběh pěti dvojic spojených agenturou jako dokonalý pár. Trochu detektivka, trochu vztahy, trochu komedie. Zhltla jsem jí za dva dny, styl psaní mi dokonale vyhovoval, příběhy byly zamotané, propojené, pointy parádní.

něcosivymysli
31.08.2022 4 z 5

ředem říkám, že tahle knížka není vůbec sci-fi, a i přesto, že je na tom postavena celá kniha se příběh kolem DNA vůbec nemotá, jde tu jen o ty vztahy které párováním vzniknou. Je tak možné, že někomu, kdo očekával hodně vědy zpracování nesedne, ovšem mě to udělalo radost, protože vztahová dramata mohu. Díky tomu bych ani neoznačila titul za thriller, za mě je to skutečně jen soubor dost nešťastných osudů, za to ale velmi povedený a těch téměř 500 stránek uteklo na jedno posezení rychleji než voda. Od začátku je i přes větší množství postav děj přehledný a jednotlivé příběhy jsou stejně napínavé (ačkoliv během čtení se mi osobně nejoblíbenější linky měnily podle zvratů). Snad jediný problém vidím ve faktu, že se příběh v tom nejnapínavějším utne a čtenář musí přečíst všechny ostatní charaktery než se probojuje k rozuzlení.

zuzuzajda
18.08.2022 4 z 5

Vyborna kniha. Na zacatku jsem akorat mela trochu problem si srovnat kdo je kdo. Jednu hvezdu strhavam pouze za (podle meho vkusu) az moc do detailu popsane vrazdy. Jinak pecka!

Anniee
29.07.2022 4 z 5

Tak tohle byla jízda. Jeden zvrat za druhým, pět příběhů pěti lidí, kteří nemají spolecnyho nic a zároveň hodně, tuna lásky, tuna podezření, ještě víc lží. Nečekejte žádnou poklidnou sladkou romantiku, ale pořádnej, místy dost zvrhlej thriller. Doporučuju.

NelaMaty
24.05.2022 5 z 5

Další skvělá kniha od tohoto autora. Už mi chybí od něho jenom kniha "Když si odešel". A pak už se jen těšit, čím mě překvapí příště. Námět s DNA a nalezení ideálního partnera je velmi originální a perfektní k zamyšlení. Věřím, že bych se taky přihlásila. :-D

Julinka679
14.05.2022 4 z 5

(SPOILER) Našli jste na základě DNA v poslední době svou spřízněnou duši? Gratuluji. Bohužel spárování bylo chybné... A co teď s tím, že?!

Hodně dobrý thriller se zajímavým námětem a spoustou zvratů.
Není úplně co dodat protože většina již byla řečena, knížka mě až na pár pasáží velmi bavila a konec byl uspokojivý, hlavně ten s Christopherem, kdy jej jeho "spřízněná duše" zabila stejným stylem jakým on zabíjel své oběti. Tam jsem si říkala, že si o to vyloženě koledoval. Velmi zajímavou dějovou linkou je i ta se zakladatelkou Spřízněných duší a tady nám na scénu přichází psychopat č. 2 (psychopat č. 1 - pro nás známý jako Christopher), který si s ní hraje již od začátku ale na první pohled byste to do něj neřekli a mysleli si, že je to milující přítel. To bohužel ani náhodou a není překvapením, že za celou věcí s chybným spárováním stojí on.
Zbytek dějových linek pro mě nebyl natolik zajímavý jako výše zmíněné ale rozhodně se nečetli špatně a mají hodně co říct.

Je to moje prvotina od tohoto autora ale jsem velmi mile překvapena a doufám, že i další knihy budou stejně tak dobré.

Za mě 4,5* a naprosto doporučuji! :-)

Bara52
05.05.2022 3 z 5

Urcite zvlastni knizka, uz samotna myslenka parovani podle DNA je zajimava. Ale napred jsem od autora cetla jinou knihu Kdyz jsi odesel, a ta me teda vystrelila k nebi mnohem vic, nez Spriznene duse. Asi bych ani teto nemela co vytknout, nebyt konce, ten mi pripadal snad az trapny.

mirinda973
25.04.2022 3 z 5

Napínavé to bezpochyby bylo, příběhy 5 lidí/párů Vás nutí číst a číst, abyste zjistili, co se s nimi stane. Dokonce jsem chvíli i sympatizovala s vrahem. To se mnou všechno knížka dělala. Ale jinak hoooodně přitažené za vlasy:o), taková fantasy pro dospělé.
Největší zklamání Nick/Sally. Na to jak zajímavě se jejich příběh rozvíjel a kam směřoval, byl konec fádní a těžko uvěřitelný.

Višnička
20.04.2022 5 z 5

Tak tohle mě strašně bavilo a John Marrs obecně teda skvělý !!!! Vřele doporučuji, absolutní page turner.

moma08
14.04.2022 2 z 5

Tak asi takhle, kdyby mi tuhle knihu nepůjčíla švagrová, tak bych jí asi ani nečetla...
Nemůžu pochopit, že jsem to dočetla, ono každopádně čtivé to bylo, to jo, ale tím to prostě končí.
Pořád nad ti přemýšlím, jaká to byla kravina.

Leena
11.04.2022 3 z 5

Přečetla jsem za jeden den, neboť u toho se moc přemýšlet nemuselo.
Námět nebyl špatný, ale zpracování podivné.
Dle hodnocení zde jsem myslela, že je to absolutní pecka..
Bohužel, pro mne nebyla.
Zdálo se mi úplné zcestné, že se žena zamiluje jen do fotografie a zpráv, a je ochotna letět za partnerem, kterého nikdy nevíděla, na druhý konec světa.
Další se zase zamiluje do muže, který údajně zemřel a dokonce je ochotna odnosit dítě z jeho zmrazeného spermatu, což mi připadalo ještě bizarnější, že na to přistoupí.
A bohata majitelka firmy se zamiluje do tuctového muže.
Pak jsem si vzpomněla na případy, kdy se žena v reálném životě zamiluje do falešného amerického lékaře, vojáka, kteří ji pak oberou o úspory, tak jsem si řekla, vlastně, proč ne, v životě jsou bizarnější případy:-)

Comelye
11.04.2022 1 z 5

Tak tohle se mi ale vůbec nelíbilo, nechápu jak jsem to mohla vůbec dočíst. Četla jsem to neuvěřitelně dlouho. Pořád jsem čekala na ty zvraty co přijdou a ony přišly, ale přesně ty co jsem čekala :D ...námět hodně zajímavý, ale špatně napsaný. Kniha mi připomněla seriál "The one" na Netflixu, řekla bych že volně inspirovaný knihou.

Mišák240
11.04.2022 5 z 5

Tak to byla jízda. Příběhy pěti dvojic, které se střídaly, vždy ukončená kapitola s otazníkem, takže je těžké přestat číst. Kniha se mi moc líbila, má spád, krátké kapitoly, za mě rozhodně plný počet.

Olga8480
05.04.2022 5 z 5

Kniha kterou začnete číst a nemůžete se od ní odpoutat, aby jste zjistili jak vše dopadne. Všechny ty zvraty v ději vás nutí jí neodkládat. Určitě doporučuji k přečtení.