Správná pětka znovu na ostrově

Správná pětka znovu na ostrově https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32585/bmid_spravna-petka-znovu-na-ostrove-m29-32585.jpg 5 225 15

Děti se tolik těšily na svůj ostrov a teď tam nesmějí! Strýček Quentin si tam zařídil laboratoř a chce být docela sám. Netuší,že se na ostrově někdo ukrývá.Strýček se ocitne ve smrtelném nebezpečí a naše Pětka vezme věci do svých rukou!

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Five on Kirrin Island Again , 1946

Ran
07.04.2024 5 z 5

Celý příběh se mi četl výborně a byl moc dobře napsaný. Hodně se mi líbilo, jak to celé dopadlo.

LadyCotton
24.08.2022 5 z 5

Na Správné pětce jsem v 90. letech vyrůstala, mám doma ještě pár sešítků od nakl. Egmont.
Kniha se mi líbila i po více jak 25ti letech a byla bych moc ráda, kdyby i moje děti se do knížek začetly. Správná pětka sice byla napsána už po 2.světové válce ale myslím si, že i dnes by mohla některé děti zaujmout (stejně jako např. Rychlé šípy). Příběhy SP jsou o dobrodružství, přátelství a radosti ze života. Jsou to krátké knížky, snadno se čtou.
PS: ty "nové" obaly od Albatrosu se mi vůbec nelíbí :-D to vůbec nevypadá jako SP ale spíš jako nějaký komiks

marketa3815
21.07.2022 4 z 5

Správná pětka je u nás oblíbená, bohužel tento díl jsme měli půjčený ve vydání z 90. let bez ilustrací a se strašně malými písmeny, takže za to strháváme s dcerou hvězdičku. Takto knížka pro děti vypadat nemá. My ilustrace prostě chceme.

pepa4081
15.06.2021 5 z 5

Můj komentář ke všem dílům Správné pětky bude stejný. Za mého mládí tyto knihy nebyly přeloženy, takže si teď „doplňuji vzdělání“. I když je scénář vždy velice podobný a mění se jen prostředí, každý díl mne hodně baví. Je to skvělá relaxace. Dětem i dospělým s dobrodružnou dušičkou mohu vřele doporučit.
Nanejvýš uspokojivé.

ardetka22
19.02.2021 5 z 5

Jako malá jsem tyhle knížky milovala a toužila po psovi, jako je Tim. Dnes je hltají obě moje děti, jednomu je deset, druhému čtyři a oba dva stejnou mírou příběhy Správné Pětky hltají. Tenhle díl jsem z dětství neznala, i když je trochu nadnesený, moc se nám všem líbil :)

Páájinka
29.11.2020 5 z 5

Líbila se mi. Sice už trochu přitažené za vlasy, ale člověk se odreaguje a zavzpomíná.

haki34
26.05.2020 5 z 5

!!!SPOILERY !!!
Tak tento díl si vybavuji normálně z dětství (asi tou skleněnou prsko-blesko-drátkovou věží nebo co). A po delší době jsem se s Pětkou velmi dobře pobavila. Celé dobrodružství mělo hlavu i patu, George jenom jednou "sršely blesky z modrých očí" tuším, a otázka jejího pohlaví se také řešila méně než obvykle. Ze strýce Quentina se klube mísy celkem lidská bytost, dovídáme se také více o jeho vědě a výzkumu. A sice George uměla doveslovat k ostrovu i poslepu, ale přeci zjistila, že ostrov nezná, jak si doposud myslela. A děti mimo vyřešení záhady také získají nového kamaráda.
DOporučuji !!!

Jessybelle
11.01.2020 5 z 5

Se synem se vracím do dětství, kdy jsem je hltala jedním dechem, a že na ně byla fronta... Loni jsme je koupili našim synům, škoda, že je nemáme všechny.
Jinak tenhle díl je super.

katy87
18.10.2018 4 z 5

S každým díle mě udivuje, kolik tajných chodeb a skrýší pětka ještě objeví a jak moc je pes Tim inteligentní :-).

Vendula39
26.05.2018 5 z 5

Jako malá jsem tyhle knížky milovala.

Mates84
30.11.2017 5 z 5

Jak ja to jako mala milovala.Uplne si pamatuji s jakym nadsenim jsem bezela po skole do knihovny pro dalsi a dalsi dily a doma to hltala!!

buldozer5
31.12.2016 5 z 5

Velmi napínavá knížka, od které se nedá odtrhnout, takže jsem ji přečetl za jeden večer. Enid Blytonová -skvělá spisovatelka!

Pakuna
11.09.2013 5 z 5

Dětská detektivka, která splnila svůj účel - každé nové dobrodružství správné pětky jsem prožívala tak, jako bych k nim patřila!

Každý týden jsem v knihovně hledala další díly! :)

ondra1995
14.08.2012 3 z 5

Knížku jsem četl v 8. třídě a líbila se mi.

loudalouda
18.02.2012

Tuhle knížku mám doma a fakt moc se mi líbila