Správná pětka opět v akci

Správná pětka opět v akci https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181/bmid_spravna-petka-spravna-petka-opet-v--A6f-181.jpg 5 268 18

Blíží se Vánoce a Pětka se setkává na Kirrinovské chalupě. Narazí na prastarý náčrtek tajné cesty a pátrání začíná. Do hry vstupuje i oblíbený učitel, pan Roland, děti ale netuší, že je namočen do podvodu ve věci tajného pokusu strýce Quentina, který má přispět k ochraně životního prostředí. Ke všemu dojde k domácimu trestu George a pejska Tima.... celý text

Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Five Go Adventuring Again , 1943

ElikaS
04.08.2021 4 z 5

Já už milovníkem správné pětky určitě nestanu, bohužel mě to moc nebaví a přijde mi to nudné. Naopak pětiletého syna to fakt baví, takže alespoň on si to užije.
Jedná se o takovou první detektivku pro děti.

IreneP
18.06.2021 4 z 5

Příběh pěkně dětsky detektivní, moje první setkání se Správnou pětkou, kterou má rád můj 8letý syn. Poslouchala jsem jako audioknihu. Jen nechápu obal knihy i audioknihy. Děj se odehrává před Vánocemi a dost podstatnou roli hraje sníh. A obálky vydapají skoro letně...

pepa4081
16.05.2021 5 z 5

Další díl pěkné série dětských detektivek. Vřele doporučuji.
Velmi uspokojivé.

snowpinkee
11.01.2021 4 z 5

Opět další díl po 30 letech. Ano nejsem cílová skupina, ale ráda se vracím do dětských let a vzpomínám na chvíle, kdy jsem napjatě čekala jak kniha dopadne.
Dříve jsem nedokázala jako dítě natolik předvídat jako dnes a nevšímala jsem si zvláštností, které se v knihách objevují. Různé nereálné situace, které jsem jako malé dítě doslova "žrala".
V dnešní době, by asi autorka s genderovou nevyrovnaností George měla větší problém. Rozhodně bych sérii chtěla zvládnout celou.

gambinka87
09.11.2020 4 z 5

"přečteno" po x letech jako audiokniha, pěkný příběh a připomenutí dětských prvních přečtených knih

Páájinka
31.08.2020 5 z 5

Knížky o Správné pětce se mi líbí. Teď je čtu znovu. Už si je nepamatuji, ale baví mě. Hezky se čtou. Sice to dospělí mají zvláštní chování, ale i tak mě dobrodružství baví.

haki34
18.05.2020 3 z 5

!!! možné spoilery !!!
tak tohle byl boj. přečteno s dětmi nahlas nastřídačku...a kolektivně ohodnoceno jakožto pouze "dobré", protože proti prvnímu dílu nás to poněkud nudilo..3/4 knihy se řešil jen "chudáček Tim", "rozčilená George" (která má stále problém se svým pohlavím i jménem) a učení a pan učitel podežřelý Roland..na konci konečně došlo i na tajnou chodbu, odhalili 2 rádobyumělce, ale vlastně nebylo uspokojivě vysvětleno, naco těm ptáčkům byly ukradené stránky z knihy pana Quentina (který je stejný poděs jako v prvním díle, než své dceři raději věří cizímu chlapovi a dá si od něj diktovat, jak se má k dítěti chovat..děkuji pěkně..)
mno...dáme šanci dalším dílům...
p.s. děti se neustále podivovaly, proč jsou pořád Anna, Dick, Julián a George rozčilení...no jo, tohle přídavné jméno je použité na každé straně minimálně 5x...tenhle díl nedoporučujeme...

Halt468
08.02.2020 5 z 5

Dokonalé!!

Ran
09.12.2019 5 z 5

Kniha je skvěle napsaná a vývoj postav je velmi dobrý. Je to hezký a dobrodružný příběh, jehož čtení jsem si užila.

PavelCallta
01.05.2019 5 z 5

Další velmi povedená kniha.
Jen tak dále.

Jessybelle
21.04.2019 5 z 5

Pěkné dobrodružství pro děti. Jako dítě jsem je hltala, akorát na ně byla pořád fronta v knihovně... Teď jsem je koupila svým dětem a že není jednoduché je sehnat...
No a neodolala jsem a čtu si je sama. Je to návrat do dětství...

PetraaMatouš
04.03.2019 5 z 5

Nenašla jsem tady první díl, tak píšu na druhý.
Tyto knihy mě jako dětsko, stejně staré, moc bavily. V podstatě mě rozečetly. Dodnes mám v paměti tajné čtení pod dekou při baterce a následné usínání při hodinách ve škole. Což mělo za následek poznámku.
S příběhy dětí sem se dobře zžila. Děj byl svižný. Knihy nejsou obsáhlé, tak rychle utíkaj. Jediný problém byl s názvy. Ty sem komolila.
A jako vždy ,,Co nechceš to puč".

katy87
31.03.2018 4 z 5

Další krásné dobrodružství, odehrávající se tentokrát o zimních prázdninách.

Elulilinka1
22.04.2017 5 z 5

Kniha byla velice hezky napsaná a jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

hats
21.04.2016 4 z 5

knihu sme čítali s deťmi večer pred spaním. po kapitole, či dvoch. Deťom sa páčila, niekedy ani nedýchali :)

Pakuna
11.09.2013 5 z 5

Dětská detektivka, která splnila svůj účel - každé nové dobrodružství správné pětky jsem prožívala tak, jako bych k nim patřila!

Každý týden jsem v knihovně hledala další díly! :)

Dep8
15.12.2012 5 z 5

Četla jsem v dětství všechny díly, co jen se daly vyšťourat v naší městské knihovně, prokládané Stopami hrůzy, Tajnou sedmou a Dívkami v sedlech. Dneska už s jistotou nevím, které díly to byly, ale každý z nich byl skvělou dětskou detektivkou.

sabanka
19.08.2011 5 z 5