Pětka na ostrově pokladů

Pětka na ostrově pokladů https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68737/bmid_petka-na-ostrove-pokladu-AzJ-68737.jpg 5 391 47

Správná pětka, to jsou ve skutečnosti čtyři a pes! Julián, Dick, George, Anna a pes Tim.Taky byste si přáli mít vlastní ostrov, který by byl jen a jen váš? A zažít takové dobrodružství jako správná pětka? Plavili byste se po moři, přespávali v bouři ve zřícenině starého hradu a prozkoumali potopený vrak! A jak má takové správné dobrodružství skončit? Přece honbou za pokladem!... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Famous Five: Five on a Treasure Island , 1942

terimila
06.07.2020 5 z 5

Jako malá holka na prvním stupni jsem příběhy Správné pětky naprosto zbožňovala. Když jsme se pak s bratránky a sestřenkami sjížděli u babičky v nedaleké vesnici, děsně jsem snila o podobně velkém dobrodružství, o nálezu pokladu někde v lese, o sledování podivných lidí a odhalování nekalostí... jo! Jejda, jak já těmhle dětem záviděla. A úplně nejlepší byla samozřejmě George. Takovéhle holky-kluci byly vždycky můj vzor. :)
Před pár roky, když jsem usoudila, že potřebuju udržet angličtinu na nějaké rozumné úrovni, jsem si pár příběhů SP stáhla v angličtině... a co na tom bylo nejlepší, ono to fungovalo a mně se to líbilo pořád. Některé věci ani rokama neztratí kouzlo. Anebo s sebou prostě přinesou zpět to kouzlo, který tehdy vyvolaly v dětství? :)

m_martina
30.05.2020 5 z 5

Knihu jsem četla před lety společně se svými dětmi. A líbila se nám všem. Hlavně syn byl nadšený, i když nikdy žádný velký čtenář nebyl.

Katka2382
24.05.2020 5 z 5

Jo jo,balíček Skitlles a Správná pětka-část mého dětství.Prožívala jsem to strašně a strašně mi to bavilo.

haki34
14.04.2020 4 z 5

díky Isew za připomenutí :) náhodně jsem našla ve vyřazených knihách z naší knihovny za 1kč a teď jsme ji s dětmi v rámci domácího učení a tréningu čtení nahlas přečetli společně - každý kousek...
já už tak nadšená jako v dětství nebyla - asi jsem ztratila růžové brýle a podobně jako Isew vnímala podivné chování dospělých, děckám se ale navzdory jistým výhradám (jakto, že třeba George okamžitě příhodně tahala z kapes nože, Julián křídy a podobně..) moc líbila a denně se dožadovali pokračování, a ihned po čtení chtějí shánět další díly :D (8 a skoro10 let)
...takže za mě : jo, taky mi ve věku kolem 10-12 přišlo, že být klukem je lepší..dnes už bych v životě neměnila :D a teď, jak se tak na to dívám, (navíc umocněno mojí prací na psychiatrii :D) byla George minimálně solidně deprivovaná a zadělávala si na trable s vlastní identitou přinejmenším..naštěstí děti to tak nevnímaly...
dále mi vadila spousta nejasností - na co Georgini rodiče potřebovali ty peníze ? nevysvětleno...suchá zmínka o tom, že by jim otec - manžel Quentin mohl koupit, co chtěl, mi fakt neskýtá dostatečné vysvětlení...
další věc - Kirrinský ostrov patří Georgině mámě tetě Fanny, ale ta do prodeje nemůže mluvit ( ??? to jako fakt ???)
Kirrinská chalupa je sice velká, ale rodiče Juliána, Dicka a Anny se tam na přespání nevlezou - musí do hotelu..to neměli v obýváku nějaký gauč , nebo to jsou ty britské vřelé rodinné vztahy ??
taky zajímavá poznámka rodičů, že si chcou užít dovču osamotě - a co dělají celý rok, když mají děti v internátní škole ??
a vracím se k tématu "nasraného" vědce Quentina - co za vědu dělal, nevysvětleno...asi autorku napadlo, že vědec je tajemné povolání, dobře zní, že vědci píšou knihy a potřebují klid a že do toho nikdo vrtat nebude...no, fakt si nepamatuju, co jsem si o tom myslela před 28 lety nebo kdy jsem to četla prvně :D třeba mi to tehdy přišlo normální..proč ale byl tak zaujat a nevraživý i vůči vlastní dceři ?? naco jsou děti dobré a podobně ? tak proč si ji pořizoval ??

no raději končím...zavřu oči, připomenu si nostalgii školních let a nadšení mých dětí a dávám 4* za to dobrodružství...a taky za možnost přilákat i dnešní děti ke čtení....

Isew
09.01.2020 5 z 5

Moc hezký a napínavý příběh. Enid Blytonová zkrátka umí. Jen ti dospělí... V sérii záhad jsou rodiče vylíčeni jako ti, kteří sice mají děti, ale nemají je moc rádi a jen jak to jde, šoupnou je někam pryč. Jen aby s nimi nemuseli být. V této knížce je také otec, který nemá rád děti. Budu si muset o Enid Blytonové něco načíst, abych objevila, proč jsou v jejích knížkách dospělí vždy vylíčeni buď jako zloději, podvodníci, nebo jako ti, kteří děti nemají rádi. Ale to neubírá nic na napínavém a dobrodružném příběhu.

parxel
19.09.2019 5 z 5

Správnou pětku jsem četl jako dítě a moc mne bavila. O to větší jsem měl radost, když jsem se k tomuto příběhu vrátil se svými syny a dobrodružství na ostrově pokladů jsme si užili společně. Příběh je napínavý a pro děti přiměřeně strašidelný.

PavelCallta
01.05.2019 5 z 5

Velmi zajímavá a napínavá kniha. Jedna z nejpovedenějších z edice Správná pětka.

Jessybelle
01.04.2019 5 z 5

Knihu jsem koupila synovi, protože jsem na těchto knihách vyrostla... A neodolala jsem a přečetla si ji dřív než on... Byl to skvělý návrat do dětství...

Ran
23.12.2018 5 z 5

Knížka se mi četla velmi dobře a příběh je skvěle napsaný. Děj příběhu a jeho konec jsou také velmi dobře napsány. Mojí nejoblíbenější postavou je George, jelikož se nebojí být sama sebou.

Blahorodi
30.08.2018 5 z 5

Jó, to byly časy se Správnou pětkou! Nejraději jsem měl zalézt si do postele a číst si příběhy celý den; a jak jsem si přál být tam s nimi! Už tehdy mi však vadili střídající se překladatelé v celé sérii, a tak Goerge byla najednou Jiřina, a podobně.

katy87
28.02.2018 3 z 5

Kdo by neznal tuhletu sérii! Kdo by si nepřál být na jejich místě a prožívat tak úžasná dobrodružství prokládaná vždy pauzami na jídlo :-). Jako dítě jsem hltala každý díl, teď se ke všem dílům nostalgicky vracím a čtu jeden po druhém. Tento první je takový průměr, ale i tak skvělý!

pollyanna
02.06.2017 5 z 5

Klasika pro děti:). Vždycky jsem měla pocit, že tyto děti nestárnou, i když se střídá rok za rokem. A asi jsem jim i trochu záviděla, protože si mohly cestovat, jak je napadlo, a rodiče jaksi nic moc nenamítali... No, knížky se rozhodně hodí jako podpůrný prostředek při nechutenství, protože popis všech těch svačin, obědů a večeří rozhodně nenechá jen tak někoho lhostejným, já mám od té doby chuť na sendviče... Správnou pětku jsem četla pořád dokola, kupodivu mě v první desítce nejvíc zaujaly liché díly.

MiroslavKutík
29.01.2017 4 z 5

Správná Pětka je moje mládí a místo spaní čtení napínavých dobrodružství. Některé díly této série knih mám do dnes schované doma...

sumcicka
11.01.2016 4 z 5

Narazila jsem na ni ve své dětské knihovně, když jsem byla o Vánocích na návštěvě u rodičů, a musím říct, že Pětka mě ani po těch letech nezklamala. Navíc jsem při jejím čtení odhalila důvod, proč mi nevadí popisy oblečení a hostin v Martinově Písni ledu a ohně - Blytonová, na které jsem vyrůstala, totiž taky nikdy nezapomněla napsat, jaký si Anna oblékla k džínám svetr a čím si Dick obložil svůj chleba, který zapíjel zázvorovou limonádou :)

Luciska13
21.10.2015 5 z 5

Poté, co jsem si asi v osmi letech přečetla první díl, kupovala jsem si všechny, co vyšly jako další. Asi každý, kdo tuto knížku četl si někdy představoval nebo přál, že je na jejich místě. Možná díky této sérii jsem si čtení zamilovala a nebyla to pro mě povinnost, ale příjemná zábava. Vím, že spousta mých vrstevníků čtení nesnášelo a já je vždy nechápala. Opravdu všem vřele doporučuji.

Redmassie
13.07.2015

Knížky mého dětství, celkem předvídatelný děj a žádný vývoj postav, ale v 9 letech jsem je milovala :-)

Ddaannddaann
26.02.2015 4 z 5

Přišlo mi že celá knížka byla založená na náhodě ale jinak byla velice hezká

Acinore
02.02.2015 5 z 5

Správnou pětku jsem milovala, všechny díly :-)

dove
04.03.2014

Oblíbené knížky v dětství, přečetla jsem spoustu dílů a vždy jsem ta dobrodružství prožívala spolu s pětkou. Nedávno jsem si na tyto příběhy vzpomněla a doporučila malému a ten je z nich taky unešený, když mu je večer čteme a tatínka taky zaujali :-)

Pakuna
11.09.2013 5 z 5

Dětské detektivky, které splnily svůj účel - každé nové dobrodružství správné pětky jsem prožívala tak, jako bych k nim patřila!