Spravedlnost Arsèna Lupina

Spravedlnost Arsèna Lupina https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72934/bmid_spravedlnost-arsena-lupina-iQp-72934.png 3 26 4

Arsène Lupin série

Románové znovuzrození oblíbeného hrdiny Arséna Lupina, lupiče - džentlmena. Potrestá vraha, který poškozuje celonárodní zájmy Francie. Děj se odehrává po 1. světové válce a vychází z jejich událostí. Autoři napsali svůj příběh s lehkou ironií a zachovali i literární styl svého předchůdce M. Leblanca.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Československý spisovatel

La justice d´Arsène Lupin , 1977

BabaJaga11
20.04.2023 3 z 5

Není to určitě špatná knížka a i když začátek mě příliš nebavil, většina děje pro mě byla napínavá a zábavná. Ohledně vraha jsem velmi dlouho tápala a podezírala jsem kdekoho, hlavně motiv mi nebyl jasný. Ale to bude i tím, že tento žánr čtu spíše výjimečně.

Trochu mě zklamal konec, i když nevím, co jsem vlastně čekala. Vlastně to dopadlo dobře, aspoň pro některé postavy. Dávám nakonec tři hvězdičky, i když jsem uvažovala i o čtyřech. Nakonec jsem zůstala u tří, protože si myslím, že knížka není zrovna z těch, které si budu déle pamatovat. Ale na čtení ve vlaku nebo jako oddychovka určitě fajn.

jprst
26.05.2022 4 z 5

Hodně povedená klasická detektivka, pro příznivce detektivních příběhů dobrá změna mezi mezi mnohem drsnějšími současnými detektivkami.

Nymfadora.T.
20.01.2021 4 z 5

Stará dobrá klasika pro nás ,dříve narozené...

85098211
06.07.2018 4 z 5

Nechápu tak slabé hodnocení knihy, která je - i ve srovnání s jinými klasickými detektivkami - dost dobrá. Arsén Lupin je opět na scéně, kromě toho je zde opravdu zachován styl Maurice Leblanca a jako třešničku na dortu tady najdeme stále zajímavé téma Titaniku. Mně se příběh líbil a kniha se mi dobře četla, proto si poctivé čtyři hvězdičky určitě zaslouží ;-).

Autoři knihy

Pierre Ayraud