Smolné povětří

Smolné povětří

Píše se rok 2002, na Zemi mezi lidmi žijí tři druhy Správců: Správci Počasí (ovládají vodu a vzduch), Správci Země (odvracejí celoplanetární katastrofy), Správci Ohně (potlačují sklony planety spálit vše na popel). Všichni se sdružují v Asociaci správců, v jejímž čele stojí Světová rada. Joane Baldwinová je mladá, atraktivní dívka, která pracuje na Floridě jako Správkyně počasí. Seznamujeme se s ní při její cestě za přítelem, Lewisem Orwelem, který jako jeden z mála je nadán výjimečnou mocí - je schopen ovládat všechny živly. Joanu pronásleduje Komando, které má vykonat akt spravedlnosti, přivést ji před soud za vraždu státního Správce Floridy - Boba Biringhama. Postupně se dozvídáme o tom, jak se Joane stala Správkyní, jak došlo k vraždě Zlého Boba a seznamujeme se s Joaninými přáteli i nepřáteli, i s důvody, proč se rozhodla vyhledat Lewise. Román je prvním dílem cyklu Strážci Počasí. Knihu doplňuje doslov o autorce (vl. jménem Roxanne Longstreet Conrad)....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32068/smolne-povetri-32068.jpg 4.240

Správci počasí (1.)

Ill wind (2003)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Triton

sun.from.ibiza
10.04.2017

Nechápu jak je možné, že tuto knihu nezná. V tomto žánru je takových blbostí, ale tohle ... Musím se teď pořádně naučit anglicky, protože poslední díl bohužel v češtině nevyšel.
Proč?? Já tomu nerozumím.
Doporučuji. Jedna z nejoblíbenějších knih. Absolutně skvělý humor, akční, postavy jsou sympatické a krásně vykreslené. Jedna z mála sérií, kterou si ještě někdy přečtu znovu.

manaj
15.10.2013

Kniha se mi velmi libila, uplne jsem ji zhltla, uz mam pripraveny druhy dil.

Dandulka
28.08.2013

První díl o Správcích počasí byl úžasný a moc dobře se četl, tak jsem zvědavá, jak to bude dál!

americká literatura

Roxanne Longstreet Conrad