Sport v Československu

Popis knihy zde zatím bohužel není.

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/294464/sport-v-ceskoslovensku-AnC-294464.jpg 51

Sport
Vydáno:, Olympia

TaLu
21.11.2017

Kniha je až úsměvně poplatná bývalému režimu. Tedy teď je to úsměvné, tenkrát asi jediné možné, aby mohla vyjít, což bylo smutné. Je vícejazyčná, to mě udivilo a najdeme v ní fotografie sportovců, které jsme obdivovali, když jsme byli malí. Bráním se nostalgii, když vzpomínám nad knihou na nácvik na spartakiádu.....
Fotografická dokumentace je vlastně úžasná. Na první straně Gustav Husák při projevu, s pravou rukou položenou na prsou, jako by skládal nějaký současný slib, ale uvnitř knihy třeba záběr na Věru Čáslavskou......znamení doby, zachycené okamžiky, zřejmě si knihu alespoň podrobněji prohlédnu. Neměli bychom zapomenout, že do sportu by se politika neměla plést - alespoň ne zásadně. Ovšem hodnotit ji vlastně nelze, jak oddělit tu poplatnost režimu od kvality a krásy fotografií. Hodnocení by muselo být dvojí.

Autor knihy

Rudolf Dušek