Sport královen

Sport královen https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113756/bmid_sport-kraloven-ylZ-113756.jpg 4 62 7

Autor detektivních příběhů vypráví vlastní životní příběh a spojuje ho s životopisem překážkového jezdce Piggotta.

Literatura světová , Literatura faktu

Vydáno: , Olympia

The Sport of Queens a Lester , 1982

Luigi1
02.08.2023 4 z 5

Zajímavé ale už jsem od Francise četl lepší

Kabuky
29.05.2022 5 z 5

Super.

4345
28.03.2022 4 z 5

Pro mě jako fandu dostihů skvělé čtení. Doplnila jsem si informace o tom, kým byl Dick Francis před tím, než se stal slavným spisovatelem, jak se ke psaní dostal a kde bere inspiraci ke svým knižkám.
Sepsal zde nejen svůj životopis, ale i Lestera Piggotta a ten mě bavil ještě víc. Dočtete se zde jak Piggott vnímal jednotlivé koně, vymýšlel taktiku do dostihů a jak se vyrovnával s úspěchy, úrazy i tresty.
Knihu bych doporučila hlavně těm, kdo se zajímají o historii dostihů a o anglického plnokrevníka. Jistě bude ale bavit i ty, kteří si rádi přečtou o životě zajímavých osobností.

JancaMia
17.10.2020 4 z 5

životopis dvou úžasných žokejů , pro koňaře povinnost

Greenfingers
07.03.2020 5 z 5

Dlouhou dobu jsem byl dostihovým fandou a proto kniha z prostředí koní a jezdců, zvláště pak tak význačných jako Lester Piggott a Dick Francis, byla pro mě vyslovenou lahůdkou.

denib
13.04.2018 4 z 5

Pro jistotu upozorňuji, že toto není detektivka! Je to milé vyprávění o životě autora, o dostizích a o jezdci Piggottovi. Je to velmi dobře čtivé a zajímavé i pro laika, kterému dostihy moc neříkají. Občas sice Francis zajede do moc velkých detailů (právě pro laiky), např. o dostihových překážkách, ale to je jen občas a nijak to při čtení neruší. Musím smeknout před člověkem, který začal psát knihy, protože nějak se po ukončení jezdecké kariéry prostě živit musel. No a tak píše. A dělá to dobře :-)

petra8695
30.11.2015 3 z 5

Pro koňaře určite povinná četba ;-).

koně životopisy, biografie koňské dostihy autobiografie

Dick Francis (p)
britská, 1920 - 2010