Spolubydlící

Spolubydlící https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413598/bmid_spolubydlici-sQE-413598.jpg 4 1286 370

Muž a žena sdílejí postel - přitom se nikdy nepotkali Tiffy Moorová potřebuje levné bydlení, a to rychle. Leon Twomey žije v bytě s jednou postelí, má noční směny a potřebuje peníze. Jejich přátelé si myslí, že jsou šílení, ale jde přece o dokonalé řešení: Leon přes den přebývá v bytě, zatímco Tiffy je v práci, a ona tam zase tráví čas večer a v noci. Nepotkávají se, přesto spolu začnou navazovat vztah prostřednictvím vzkazů na lístečcích, které si v bytě nechávají. Brzy se ale ukáže, že jejich uspořádání nebude tak jednoduché, jak se zpočátku zdálo...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Flatshare , 2019

Pafča88
04.10.2021 5 z 5

Na knížku jsem se strašně těšila a nezklamala. Při čtení anotace asi každému dojde, jak tohle skončí, ale i tak byl příběh super s originálním nápadem. Skvělá oddechová kniha, určitě doporučuji! :)

katerina3329
25.09.2021 4 z 5

DOPORUČUJI.

rilajaan
13.09.2021 5 z 5

Skvělý námět, spousta dějových linek, které krásně vše spojily. Moc mě to bavilo.

Fortuna7
11.09.2021 4 z 5

Kniha má pomalejší začátek, ale jak se objevil první vzkaz mezi hlavními hrdiny,(když už jsem u Tiffy a Leona, oba jsou skvělí!) chytlo mě to. Jejich vzkazy byly neskutečně zábavné a já musela číst dál a dál. Ke konci by se dala kniha trochu proškrtat a kvůli tomu jsem dala 4 ⭐.

haWranka
09.09.2021 4 z 5

Docela dlouho jsem se nemohla začíst, trochu mi vadil styl psaní autorky. Ale postupně jsem příběhu i hlavním postavám podlehla a pak už jsem to musela dočíst na jeden zátah. Příjemná oddechovka se z toho vyklubala. Ale nic hlubšího od toho nečekejte.

J.x
09.09.2021 5 z 5

Krásná oddechovka, moc se mi líbila. Myslím, že pro nás trošku nepochopitelný námět:-), ale i tak se to hezky četlo:-)

Jenny46
31.08.2021 4 z 5

Kniha mě příjemně překvapila, originální zápletka, zatím jsem nic podobného nečetla...
Ze začátku jsem si musela zvyknout na styl psaní, ale jinak dobrá romantická oddechovka.

Luciska13
30.08.2021 5 z 5

Skvělá kniha, ideální na dovolenou. Vtipná, ze života, trochu šílená a romantická a to v ideálním poměru. Čtení jsem si moc užila a to, jak se měnil styl psaní mě sice překvapilo, ale myslím, že to knížku zajímavým způsobem ozvláštnilo.

ardeas
28.08.2021 3 z 5

Asi blbé obdobie kedy som si túto knihu vzala do rúk (znova). Asi v polke knihy som zistila, že som ju už citala ale zabudla som na ňu. Takže asi až taká úžasná nebola :) keďže som ju citala akoby nanovo.
Veľké plus za tému, tam davam 5 z 5*,bez debát. Vývoj postáv, ich zmena, plynulé, bez zadrheľov...len ak by tam neboli tie odkazy, nudila by som. Tiež mi vadila forma priamej reci. Bolo to na štýl scenaru k filmu ako pribeh v knihe a rušilo ma to.

martina1797
25.08.2021 4 z 5

U téhle knihy jsem měla že začátku trošku problém se začíst, což se ale kolem třetiny změnilo. Pak už mě příběh o dvou spolubydlící, kteří se sblíží díky vzkazům, které si v bytě nechávají, začal opravdu bavit. Je to taková příjemná romantika.

nina3905
24.08.2021 4 z 5

Knihu zaraďujem medzi ideálne dovolenkové knihy. Na jej prečítanie ma nalákal obal a anotácia. Knihu si viem predstaviť aj ako predlohu pre filmové spracovanie.

Jeanine8
20.08.2021 4 z 5

Originální, svěží, romantické :-)

Aaron Lewis
18.08.2021 5 z 5

Velmi příjemná kniha. Měla jsem to přečtený za dva dny. Kdybych nešla do práce, tak za den:). Hezky se to četlo, byla to příjemná oddychovka. Leon byl super. Tiffy úplně jiná, než jsem si ze začátku myslela. Myslela jsem si, že to bude nějaké chladné a tak, ale hned mě to vtáhlo. To s Justinem jsem nečekala, ale proč ne, každý má nějakou zkušenost a určitě jo happyending:). Takže fakt dobrý:).

Terez9119
10.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Od téhle knihy jsem dostala mnohem víc, než jsem čekala. Vztah Justina s Tiffy mi gaslighting připomínal docela brzy, bylo parádní si o tak ukázkovém případu přečíst z pohledu oběti. Řekla bych, že Tiffy to zvládala skutečně dobře na to, co musela mít za sebou. Bavilo mě pomalu rozkrývat její osobnost, protože nejdříve je to o tom, jaká je podle toho, co jí vsugeroval Justin, a teprve později rozkrýváme to, jaká je doopravdy. Je praštěná a přecitlivělá, ale taky statečná, chytrá a moc milá. Už dlouho mě žádná hrdinka s pohnutou minulostí tak nebavila. Leon byl neuvěřitelně milý a sladký, jen mi na něm vadilo, že byl docela posera. Problémy se nevyřeší tím, že se jim vyhýbáte. Linka s Ritchim to celé výborně ozvláštnila. Suma sumárum jsem dostala docela skvělou sladkou romanci s psychologickým pozadím (mohla by sloužit jako učebnice o gaslightingu).

ElInWonderland
31.07.2021 5 z 5

Kniha mě skutečně překvapila, děj se stal mnohem zajímavější než se na první pohled zdá. A jak už tu někdo zmiňoval, nedostatky hlavních hrdinů jsou velmi sympatické a není to jen samá dokonalost. Rozhodně je to příběh, který potěší.

domihruzkova
29.07.2021 5 z 5

Tak přesně tohle jsem potřebovala! Pohodový příběh o dvou lidech, kteří si k sobě hledají cestu pomocí vzkazů na lístečkách, na pozadí s vážnějšími tématy jako posttraumatická stresová porucha.
Z příběhu přímo čiší vzrůstající zamilovanost, doslova cítíte jak pomalu přeskakuje jiskra. Kniha mě strašně bavila, kolikrát jsem se i nahlas rozesmála. Doporučuji!

Jája92
28.07.2021 5 z 5

Ke knize jsem došla náhodou, myslela jsem si, že to bude takové jen oddechové čtení, které neurazí ani nepřekvapí, ale nakonec mě kniha mile překvapila.
Leon a Tiffy jsou sympatičtí hrdinové se svými charakteristickými chybami. Je fajn číst knihu o nedokonalých hrdinech. U prvního setkání tváří v tvář jsem se upřímně pobavila. Námět knihy je zajímavý nápad. V knize se objeví také vážná témata a byla jsem nesmírně zvědavá, jak to celé dopadne.

Majkyna
28.07.2021 5 z 5

Přečteno během tří dnů, kniha mě vtáhla do děje, člověk při jejím čtení prožije snad všechny emoce, dlouho jsem se u knihy blbě neusmívala :), vyloženě jsem se těšila až se pustím druhý den do čtení. Konec byl trošku klišé, ale zbytek knihy byla jízda.

johana3160
26.07.2021 3 z 5

Bylo to pekne i kdyz mozna moc dlouhe. Na druhou stranu je tam hezky videt vyvoj toho vztahu a hlavne pokroky Tiffy.
Stylem psani se autorka nejspis chtela odlisit od beznych romanci a me v podstate nevadil.
Celkove to byla prijemna romantika, sladka jak lizatko.

trynitrix
25.07.2021 4 z 5

Koukám že už to tady je zmíněné jakou formou to bylo psané a taky jsem stím na začátku měla problém a možná i trochu i do konce ale příběh mě tak zaujal že jsem jí musela dočíst takže se to dalo :-D a velice příjemné čtení a v tehlé době i zajímavé. (kdo četl tak pochopí proč)
A hlavně se teď těším na další díl Výměna

milostné romány romantika psychická traumata zfilmováno – TV seriál spolubydlící

Beth O’Leary
britská, 1992