Spolubydlící

Spolubydlící https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413598/bmid_spolubydlici-sQE-413598.jpg 4 1286 370

Muž a žena sdílejí postel - přitom se nikdy nepotkali Tiffy Moorová potřebuje levné bydlení, a to rychle. Leon Twomey žije v bytě s jednou postelí, má noční směny a potřebuje peníze. Jejich přátelé si myslí, že jsou šílení, ale jde přece o dokonalé řešení: Leon přes den přebývá v bytě, zatímco Tiffy je v práci, a ona tam zase tráví čas večer a v noci. Nepotkávají se, přesto spolu začnou navazovat vztah prostřednictvím vzkazů na lístečcích, které si v bytě nechávají. Brzy se ale ukáže, že jejich uspořádání nebude tak jednoduché, jak se zpočátku zdálo...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Flatshare , 2019

Micandy
11.02.2022 4 z 5

Není to ten klasický přehnaně romantický příběh a to mě na tom nejvíc bavilo. Byl jako ze života, plný překvapení a pádů. Hlavní postavy mi byly sympatické a kniha se četla sama.

PeťulaV.
07.02.2022 5 z 5

Krásná a nápaditá kniha s originální tématikou, která vám nabídne určitě daleko víc, než to, co od ní očekáváte. Pro mě byla moc milým překvapením. Příběh je nejen o romantice a postupně vyrůstajícím vztahu dvou neznámých, ale i o odvaze, síle, víře v sama sebe, naději a důležitosti přátelství. Zajímavý, nečekaný, jiný.. nechte se překvapit ;-)

broskev28
04.02.2022 5 z 5

Málokdy se mi stane, že bych byla z romantické knihy nadšená, ale tady se to povedlo, a já za to opět děkuju databázi.
Spousta komentářů pode mnou už zmínila, co všechno je na téhle knize nečekané, originální a výborně zpracované. Pokud se potřebujete odreagovat, zapomenout na své problémy a pobavit se vtipným a milým příběhem, neváhejte.
Doufám, že čtenářky v naší knihovně budou stejně nadšené jako já, až tuhle knihu dostanou na Valentýna; my totiž každoročně slavíme 14.února Mezinárodní den darování knih . . .

Angie.D
03.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Spočiatku ma to až tak nevtiahlo do deja, ale asi v 30% knihy sa to začalo rozbiehať :)
Kniha bola napísaná z pohľadu dvoch hlavných hrdinov. Kapitoly boli rozdelené podľa postáv, ale aj keby tam nie je napísané, koho pohľad tá kapitola je, tak to bolo ľahko odlíšiteľné, keďže autorka zvolila odlišný štýl písania pre obe postavy. To sa mi dosť páčilo.
Hlavné postavy mi síce k srdcu nejako výrazne neprirástli (boli mi sympatickejší naj kamoši Tiffy a vedľajšie postavy z nemocnice), ale ani mi nevadili.
Príbeh sa netočí len okolo romantickej dejovej linky, ale sú tam aj zaujímavé príbehy vedľajších postáv a hlavne ma prekvapilo aké rozmery nabral dej s Tiffinym ex.
SPOILER - Emočnému týraniu vo vzťahu sa venuje málo kníh (teda aspoň ja som také nečítala ešte :) ). Za to palec a jedna hviezda hore.

DeniCod
21.01.2022 5 z 5

Mile mě to překvapilo.taková příjemná oddechovka, kterou jsem měla za chvíly přečtenou. Ze začátku mi Tyffi nebyla moc sympatická, ale to se za několik kapitol změnilo. Leona jsem měla ráda a líbilo se mi jak byl zapálený do své práce. Super kniha, určitě doporučuji! :)

Klára16
15.01.2022 5 z 5

Šla jsem do toho s minimálním očekáváním a byla jsem mile překvapena! Byla to po dlouhé době fakt krásná knížka, plná milých lidí a gest. Za mě super! :)

LadyCarousel
14.01.2022 4 z 5

Pekna kniha, kde byly citlive a nenasilne vykresleny intimnosti. Cela kniha byla vlastne dosti uveritelna, pekne popsane pasaze zamilovani se. Akorat mi dej prisel moc natazeny.

Kikulka97
08.01.2022 4 z 5

Toto byla moc příjemná oddechovka, která nenásilně otevřele spoustu dalších témat. Vtipní a trochu trhlí hrdinové, každý úplně jiný, ale o to snáze si k nim člověk našel vztah. A pro lepíky po bytě mám asi slabost.

irskádívka
05.01.2022 4 z 5

Milý a něžný příběh o hledání sebe sama, léčení ran, které nám někdo jiný způsobil, o přátelství, pletení, jídle, nadšení pro vše zajímavé a samozřejmě o spolubydlícím především.

monushka
12.12.2021 5 z 5

Od knihy jsem neměla žádná očekávání, ale po přečtení musím konstatovat, že přesně takový příběh jsem potřebovala jako sůl! Úsměvný, vtipný, místy vzteklý, napínavý, milovaný, nenáviděný. Tiffy s Leonem mi byli sympatičtí od prvního seznámení s nimi. Spolubydlící doporučuji.

magdalene7
11.12.2021 4 z 5

Pěkná knížka, poměrně hezky se četla a postavy byly originální. Dějová linka byla zajímavá, akorát jsem od 80% začala trochu se čtením otálet. Pak jsem se ale kousla a dočetla jsem. A byla jsem mile překvapená. Celkově hodnotím 4,5 hvězdami :).

Jarka_rybář
05.12.2021 5 z 5

Tahle kniha je opravdu velice milá. Styl, kterým je napsaná, je trochu neotřelý, ale k neotřelým hrdinům neotřelý styl, ne? Po pár stránkách jsem ho přestala vnímat.
Hrdinové knihy jsou úžasný. Vtipná, trochu potrhlý Tiffy, jejíž outfity bych opravdu chtěla vidět, a k tomu ošetřovatel Leon. Autorka vytvořila velmi sympatické hrdiny.
Kniha je romantická oddechovka, ale má i něco navíc. Oba hrdinové mají komplikovaný životní příběh, což do děje vnáší velmi závažná témata. I přesto se z knihy nevytrácí humor.
Spolubydlící mohu jen doporučit.

Nelička
15.11.2021 4 z 5

Kdyby to šlo, dám o půl * víc. Bylo to bezva čtení. Líbil se mi nápad s tímto druhem spolubydlení, přišlo mi to mezi všemi těmi romány co čtu, poměrně neotřelé a svěží... Nevím proč, ale trochu raději jsem vždy četla Leonovy kapitoly a opravdu hodně jsem fandila Richiemu!!! :))

Kristy.Seb
09.11.2021 4 z 5

Zoufalství vás nutí mít mnohe otevřenější mysl.

Život je často jednoduchý, ale člověk si nevšimne, jak jednoduchý byl, dokud se nějakým způsobem strašlivě nezkomplikuje.

Zajímavý příběh, ale zbytečně dlouhý... chválím téma příběhu, jak spolubydlení, tak zaměstnání Leona.

michaelaaa5
08.11.2021 4 z 5

Námět knihy zněl docela zajímavě, ale jedná se o klasickou oddechovou romantickou knihu..

BarkaS
03.11.2021 4 z 5

Malá milá četba. Nic velkého, komorní “divadlo” o pár “hercích”. Klidně bych se obešla bez zbytečně podrobných erotických pasáží (naštěstí byly v podstatě jen dvě větší), 3/4 byly daleko zábavnější než finále, které stále víc klouzalo do klišoidní červí díry, až jsem se málem uchýlila ke třem hvězdám, ale nakonec jsem si řekla Ne. V rámci žánru, který přílišnou inteligencí neoplývá (a ani ji nevyžaduje), je to slušný nadprůměr.

punkgirl97
19.10.2021 5 z 5

To bylo tak krásně oddechové a zároveň hezky romantické. Samozřejmě se romantika nevyskytuje hned na začátku, ale až v průběhu příběhu, kdy si k sobě postavy, které spolu sdílí postel (každý v jiný čas), nachází cestu pomocí vzkazíků.

Obě hlavní postavy tj. Tiffy i Leona jsem si oblíbila v celku rychle. Tiffy byla správně praštěná a moc sympatická a zároveň skrývala svou minulost. Leon tak ten si mě získal svou profesí, protože byl ošetřovatel v paliativní péči. A zároveň fakt milý a skvělý chlap a ještě starostlivý.
Z vedlejších postav jsem si oblíbila hlavně Richieho a Moa.

Líbila se mi nápad na sdílení jedné postele každý v jiný čas. Je to z části dost děsivý, protože ti dva se setkali až mnohem déle, jinak s Tiffy jednala Leonova přítelkyně Kay.. mimochodem strašně nepříjemná postava. Vadila mi od začátku, a takový ten poslední hřebík do rakve si dala skrz Richieho.

Příběhu nechyběl ani humor, místy jsem doslova vyprskla smíchy. Na druhou stranu nepostrádal ani napětí hlavně skrz linku z minulosti Tiffy - její vzpomínky, které si postupně začíná vybavovat.

V knize je doplněn i epilog, který je hezky romantický zpracovaný, a myslím, že si v knize našel své právoplatné místo, ostatně přesvědčete se sami.

Pokud hledáte něco oddechového, milého, vtipného s trochou napětí tohle je román ideálně pro vás. ️

4,3/5

Evar88
11.10.2021 3 z 5

Námět knížky se mi moc líbil, zpracování o dost méně. Do příběhu jsem se nemohla vůbec začíst a celá první půlka na mě působila smutně, temně až depresivně. Hlavní postavy mi přišly nesympatické, prostředí, ve kterém se pohybovaly, dost pochmurné. Zhruba od poloviny se příběh rozeběhl a vykřesal i trochu jiskry. Nicméně podruhé bych si ho už nepřečetla.

knihomolka_eli
09.10.2021 5 z 5

Kniha Spolubývajúca sa mi veľmi páčila, nemala som veľké očakávania a asi aj preto ma príjemne prekvapila. Mala originálny námet, svojský štýl písania, ktorý mi ale hneď sadol, veľmi sympatické postavy...a tie ich hlášky naozaj stáli zato. Už dávno som sa toľkokrát pri knihe nezasmiala. Už pri prvej strane a prehliadke, resp.opise bytu, som vedela, že táto kniha ma ešte pobaví a tak aj bolo. Odkazy spolubývajúcich, ktorí síce spia v jednej posteli, ale nikdy sa nevideli, boli milé, originálne, vtipné...záver je jasný už z anotácie, žiadne prekvapenie, ale tá cesta k nemu bola super :) . Tiež sa mi páčilo, že sa striedali kapitoly z pohľadu oboch hlavných hrdinov, čo vlastne čitateľovi ,,dovolí" ich oboch viac spoznať. Príbeh, resp. prípad Richieho ma zaujímal tiež a bola som zvedavá ako to s ním dopadne. Tyffiní priatelia boli super, presne ten typ priateľov, ktorých by chcel mať každý. Leonova práca bola smutno-krásna obľúbila som si aj jeho pacientov, hoci boli vedľajšími postavami. Pán Prior, ktorý v živote veľa zažil a vždy vedel poradiť...držala som palce, aby stihol nájsť, čo hľadal. A malá Holly - jedno úžasné a bystré dievčatko, ktoré malo napriek všetkému neskutočnú silu a elán do života.
Čo sa týka Leona a Tiffy, boli skvelá dvojka, Tiffy musela najmä nájsť samú seba, aby sa jej otvorili nové cesty a možnosti. Zaujímavé bolo aj nadškrtnutie témy manipulátorstva...a ako obeť ani nevidí, že je skutočne obeťou niečoho takého. No a k záveru...záver bol výborný, úplne typický pre Leona. Spolubývajúca je milá romantická oddychovka, zaručene zdvihne náladu a číta sa sama :)

lucifess
07.10.2021 5 z 5

Skvělá příběhová myšlenka. Sice s předvídatelným koncem hlavní dějové linie, což mi ale při čtení nijak nevadilo. První třetina byla opravdu neotřelá, dál už to byla spíš harlequinka, ale výborně napsaná. I jména hlavních hrdinů - Leon a Tiffy nejsou úplně románově profláknutá. Knížka mě bavila. Skvělá a milá oddechovka.

milostné romány romantika psychická traumata zfilmováno – TV seriál spolubydlící

Beth O’Leary
britská, 1992