Spolubydlící

Spolubydlící https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413598/bmid_spolubydlici-sQE-413598.jpg 4 1284 370

Muž a žena sdílejí postel - přitom se nikdy nepotkali Tiffy Moorová potřebuje levné bydlení, a to rychle. Leon Twomey žije v bytě s jednou postelí, má noční směny a potřebuje peníze. Jejich přátelé si myslí, že jsou šílení, ale jde přece o dokonalé řešení: Leon přes den přebývá v bytě, zatímco Tiffy je v práci, a ona tam zase tráví čas večer a v noci. Nepotkávají se, přesto spolu začnou navazovat vztah prostřednictvím vzkazů na lístečcích, které si v bytě nechávají. Brzy se ale ukáže, že jejich uspořádání nebude tak jednoduché, jak se zpočátku zdálo...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Motto

The Flatshare , 2019

Market = )
10.08.2022 5 z 5

Pro mě milé překvapení. Jednak tak mile vtipné, jednak hezky uchopené poměrně závažné téma.

knihomolka78
10.08.2022 3 z 5

Samozřejmě je hned na začátku jasné, jak to všechno dopadne, ale nápad byl zajímavý, jiný než u ostatních knih. Nicméně zpracování se mi nelíbilo, vůbec jsem se nemohla začíst a knihu jsem chtěla odložit. Nakonec se mi to povedlo a knihu jsem dočetla, ale strašně mi vadila absence přímé řeči.

Joyce24
02.07.2022 4 z 5

Příjemná oddechová četba, vhodná pro odreagování

Malýmedvěd
27.06.2022 2 z 5

Zajímavá myšlenka pro námět (vzkazy na lístečkách). Dobré téma k osvětě (stolking). Literární zpracování naprosto hrozné. Romantiku v knihách a filmech můžu, ale tohle pro mne nebylo ani náhodou. Červená knihovna a oddechovka (ano, rozhodně a vrchovatě). Nelíbilo se mi to, ale své čtenáře si to určitě najde. Pokud se má na problematiku stolkingu upozorňovat, je to jeden z možných způsobů, aby to padalo na úrodnou půdu. Dobré je, že taková četba může pomoci na straně obětí postavit se proti a vzdorovat. Bohužel nevím co by se mělo dělat s tou druhu stranou - s aktéry? Literatura asi nepomůže, tak pojďme vytvářet alespoň společenský tlak, že je takové chování nepřípustné.

CiaKawlone
26.06.2022 4 z 5

Nevím kde bych začala. Nápad a zpracování bylo nakonec docela hezká. Na začátku jsem se přistihla, že tomu nevěnuju úplnou pozornost a bála jsem se že se nezačtu. Což se mi tedy asi po 70 stranách povedlo. Trochu mi vadila ta přímá řeč a là divadelní hra. Zase na druhou stranu to bylo něčím obzvláštněné. Nakonec to bylo celkem oddychové čtení a z některých postav ale silně sálal duševní neklid.

Sixtínka
30.05.2022 5 z 5

Veľmi vydarená kniha. Oddýchnete si pri nej, zasmejete sa a aj srdiečko vám príjemne zahreje. :)

LaCoccinelle
22.05.2022 5 z 5

Příjemná čtivá oddychovka.

Dámaskloboukem
08.05.2022 5 z 5

Na knihu se podíváte a podle obrázku hned víte o čem to je, kdo jsou hlavní hrdinové a vpodstatě i jak to skončí.
Ale to vůbec nevadí a rozhodně titul stojí za přečtení. Autorka píše hodně lehkým perem, čtivě a používá zábavná přirovnání.
Mimo hlavní linie příběhu se dostane i na vinu/nevinu na to, že svoboda jednoho člověka končí tam, kde začíná svoboda druhého člověka, na hledání životní osudové lásky…
Mně se líbilo, jak se mezi dvěma lidmi utvoří úplně jiný druh vztahu, když jediným dorozumívacím prostředkem jsou písemné vzkazy. Ona je otevřenější a On spíše rezervovaný. Oba jsou hodně upřímní, protože napsat, je mnohem lehčí, než to samé říct do očí.
Na závěr jsem si užila, vzhledem k více tématům příběhu, multidobrý konec. Není nepřirozený ani přeslazený.

Kuli dobrým koncům mám tento druh literatury tak ráda.

Alisce
07.05.2022 5 z 5

Cítila jsem potřebu přečíst si konečně něco oddechového a pozitivního, takže jsem sáhla po románu, který mě zaujal podle obálky. Kniha mě opravdu příjemně překvapila. Přečetla jsem jí za dva dny, nemohla jsem se od ní odtrhnout a pořád jsem se u ní pitomě usmívala. Tohle je příběh, který v této době potřebuji. Myslím, že se ke knize zase jednou vrátím. Dává mi podobný uklidňující pocit jako čerstvě povlečená postel nebo sledování Gilmorek po stopadesáté.

EDIT:
Přečteno znovu, tentokrát v originálu. Většinu času mě kniha opět hřála u srdce, ale ke konci mi to při druhém čtení přišlo trochu přehnané. Pořád knihu ale doporučuji. Je to moc milá kniha.

suzanne1997
07.05.2022 4 z 5

Spolubydlící je rozhodně kniha, kterou nečekáte. Dva naprosté protipóly, zamotaný příběh několika lidí, kteří mezi sebou mají více či méně vřelé vztahy a neskutečný propletenec na první pohled se k sobě nehodících charakterů. Přesto do sebe každá část knihy přesně zapadá, nutí čtenáře přemýšlet. Autorka dokázala strhnout s sebou a postavit čtenáře do centra dění. Díky propracovaným dialogům a gradujícímu ději se kniha stává ještě o kousek lepší.
Na to, že jsem na ni narazila náhodou a neskutečně mě štvaly rozhovory typu Já a někdo, je takhle kniha překvapivě více než dobrá. Dokáže rozesmát, zarazit i překvapit. K autorčině tvorbě se rozhodně ještě někdy vrátím.

KaMal
27.04.2022 5 z 5

Jsem ráda, že se mi knihu po dlouhém čekání podařilo vypůjčit. A byl to moc fajn zážitek! První půlka velice vtipná, pak přijde romantika, nakonec i s trochu vážnější přesahem. Jako oddechovku doporučuju všemi deseti :-)

E.T.007
26.04.2022 4 z 5

Príjemná oddychovka. Bavilo ma to čítať. Bavilo ma sledovať zbližovanie Leona a Tiffy. Vlastne ma bavila celá kniha. Nemám jej čo vytknúť. Jednoznačne odporúčam.

Raislin
23.04.2022 5 z 5

Skvělá oddechovka! Knihu jsem si užila. Je skvěle napsaná a neuvěřitelně čtivá. Leon a Tiffy jsou báječní. Za mě jednoznačně stojí za přečtení!

tynapos
21.04.2022 5 z 5

Tak tahle kniha byla jedna z nejlepších za poslední dobu. Na romantiku si moc nepotrpím, takže konec už mě tolik nebavil, ale rozhodně to knize na ničem neubírá. Příběh a děj jako takový je za mě v této knize naprosto skvěle napsaný.

lucie2371
19.04.2022 4 z 5

Romantické knihy moc často nevyhledávám ale tohle byla příjemná romantická oddechovka, místy i vtipná.
Co mi na knize nesedělo a za co strhávám jednu hvězdičku, je styl psaní z pohledu Leona.

PeťkaW.
08.03.2022 5 z 5

Kniha, která po všech směrech na 100 % plní svůj účel - pobavit, odreagovat, naštvat, vyzenovat, dopálit, rozesmát, dojmout, rozeznít romantické struny... prostě to, co chcete od příběhu v kategorii "romantické, humorné". Bylo to moje moje první setkání s autorkou a opravdu příjemně mě překvapila tím, jak kompaktní příběh sepsala. Kompaktní a přitom neskutečně normální. Nevím, jak líp ho vystihnout. Od postav, prostředí, zvolený humor, vážnější linku, vedlejší příběh, až po, akorát tak sladký, konec. Spolubydlící jsou krásným příkladem toho, že i červená knihovna jde napsat "chytře" a bez zbytečně otřepaných vzorců. Palec nahoru dávám osobně i za to, že se O´Leary rozhodla nastínit problematiku, ne moc známé, formy týrání, které mělo v knize funkci vážnějšího tématu. Normálně bych dala krásné 4 hvězdičky, ale Spolubydlící mi opravdu neskutečně Sedli a za to, že jsem kolikrát doslova vyprskla smíchy, ještě přihazuju i tu poslední.

mia.com
05.03.2022 3 z 5

Jako nebylo to spatne, ale proste me to nejak nevzalo za srdce. Pri Leonovych kapitolach byl styl prime reci fakt hrozny a tema psychickeho tyrani bylo pojate proste nejak divne. Nevim no...takovy celkovy prumer s dost predvidatelnymi udalostmi.

Ana72154
24.02.2022 4 z 5

Po přečtení jsem mile překvapená. Začátek byl trochu táhlý, ale po 1/4 se to hezky rozeběhlo. Při čtení jsem měla chuť fackovat Justina za ty jeho výstupy.

kačenka80
21.02.2022 2 z 5

Nápad na knihu byl zajímavý ale vyšla z toho tuctová červená knihovna. Muž, žena jedna postel a postupné sbližování. Nejvíce mi vadil styl psaní a označení osoby která právě mluví.

aydam
15.02.2022 3 z 5

Láska prochází nejen žaludkem, ale i postelí, kterou okupují dva lidé v různou dobu.
Kapitoly z pohledu Tiffy se střídají s kapitolami Leonovými.
Kniha se nečetla špatně, ale místy jí dochází dech. Hrdinům je kolem sedmadvaceti, ale občas se chovají jako čtyřicátníci.
Myslím, že si za nějaký čas řeknu: Spolubydlící?, jo aha, to bylo to lístečkování.

"Jak to vypadá v ložnici? Přiškrceně vykřiknu. Vypadá to, jako by tu někdo nablil duhu a kaliko, každý povrch je pokrytý barvami, které k sobě od přírody nejdou."

"Nemůžete na muže ve sprše jen tak vypustit spoře oděnou ženu. To se nedělá. Není to fér."

"Je léto, jsem single, lišky mrouskají na zápraží, holubi na okapech vrkají... Život. Je. Fajn."

milostné romány romantika psychická traumata zfilmováno – TV seriál spolubydlící

Beth O’Leary
britská, 1992