Lea a protivy protivné

Lea a protivy protivné https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/4144/spolek-holek-lekorek-lea-a-protivy-protivne-4144.jpg 4 21 2

Spolek holek Lékorek série

Lea Správná kamarádka. Je zvědavá a má ráda zvířata, umí výborně napodobovat jejich hlasy a leze na stromy jako kočka. Koníček: skákání na trampolíně. Dotta Trochu pohodlná, ale když na to přijde, je na ni stoprocentní spolehnutí. Často je hubatá, ale vlastně je nesmělá a její velká italská rodina jí někdy jde na nervy. Mája Má ráda všechno v lila a růžové, je strašně milá, jen někdy trochu naježená. Umí stříhat ušima. Koníček: krasobruslení. Fanny Drzá, hlučná, odvážná, prudká. Má bezvadné nápady, umí krásně kreslit a vždycky chce být ve všem první a nejlepší. Oblíbená barva: modrá. Když Lea přijde jako nová žákyně do 4. A, okamžitě se skamarádí s Dottou, které si ve třídě nikdo nevšímá. Ale nepočítala s tím, kolik protiv protivných tak proti sobě popudí. Fanny, vůdkyně děvčat ve třídě, a Mája, která jí dělá ocásek, oběma kamarádkám ztrpčují život. Není divu, že si Lea a Dotta umíní ukázat jim, zač je toho loket. Využijí příležitosti, kdy se Fanny rozhodne založit spolek holek a pomocí testu vybírá členky.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Knižní klub

Leo hat Zickenzoff

Štěpinambura
Štěpinambura
24.09.2022 3 z 5

(SPOILER) Knížka byla hezky ilustrovaná, děj byl trochu ohraný - téměř v každ knize je dívka a její kamarádka nepřátelé a pak jsou všichni super parta. Ale zarazilo mě, že v knize je tolik chyb. Místo "natáhla ruku." například napsali "natáhla tuku" a to není všechno. Pak tu taky byl Tygřík, kocourek. Překvapila mě například věta: Lea po tygříkovsku odbyla mytí. To je hodně divné protože kočky svoji probdělou dobu stráví z 50% mytím.
A pak je tu ještě to, že maminka dceru utěšuje že Tygřík nespadne z balkónu, protzože má skvělou rovnováhu. Je sice pravda že kočky dokáží skvěle držet balanc, ale spadnout mohl.
Takže milé, ale znovu se k ní asi nevrátím.

minusha97
minusha97
25.02.2017 3 z 5

Dievčenské romány a všeobecne knihy orientované na mladé príslušníčky ženského pohlavia, sú ťažkým žánrom, lebo hoci text, ktorý si získa mladých čitateľov sa dá napísať pomerne ľahko, lebo nezvyknú mať také očakávania od kníh a patria skôr k sentimentálnym čitateľom, napísať niečo, čo má aj skutočnú hodnotu a nestratí sa to s pribúdajúcimi rokmi je beh na dlhé trate.

Nuž a táto kniha to rozhodne nespĺňa. Ako malej sa mi pelendrekové baby páčili, veď prečo nie. Príjemné hrdinky, bežné dievčatá s okolia a ich malomestské dobrodružstvo doplnené farebnými ilustráciami a ponaučením a priateľstve, ktoré dokáže prenášať hory, bla, bla, bla...
Ale narozdiel od iných dievčenských a detských kníh, ktoré si dokážu žiť čitatelia každého veku sa táto kniha po prekročení určitej vekovej hranice stáva nudnou a priehľadnou. Nie, že by bola zlá, ale málokto starší ako deväť rokou sa nad touto knihou nejako zabaví.

přátelství stěhování

Patricia Schröder
německá, 1960
2003  53%Moje kamarádka je koza nebeská
2007  71%Lea a protivy protivné
2009  79%Lukášův dračí kamarád
2005  72%Peprmintky
2004  69%První prázdninová pusa

Kniha Lea a protivy protivné je v