Společnost správných romantiků

Společnost správných romantiků https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38146/spolecnost-spravnych-38146.jpg 4 15 3

Napínavý prázdninový příběh se odehrává na řece Rokytce, kde tajemný domorodý kmen Ponků chrání své území proti vetřelcům, jimiž se stávají sourozenci Ájina a Tonino z Prahy a nevlastní bratři Jura a Dan z Brna. Jejich dramatické setkání vyústí v založení klubu Žlutý květ.

tatjana1737
18.11.2015 4 z 5

Nevím, zda existuje onen zámek i obora, ale pokud ano, musím se tam vypravit, zda je to tam opravdu tak krásné, jak to na mne z knížky působí. Knížku chválím i proto, že velmi podprahově a nenásilně informuje mladé čtenáře s historií našeho státu, ať už s dobou nedávno minulou, do které se Hogan "naváží" i v jiných knížkách (Meč Vontů), tak s dobou druhé světové války. Hlavní postavy jsou sympatické (u mne nejvíc vede Spratek Dan), nechybí romantika letních prázdnin, konkurenční parta a rozluštění tajemství.

Joges
11.09.2015 5 z 5

Výborný úvod a vtažení do děje. Autorův styl je živý a plný dialogů, které posunují děj dopředu. Zajímavá je i detektivní zápletka a postavy. V závěru mi přišel styl stále stejný, trochu už unavoval, ale nápaditý závěr všechno napravil. Nezbývá tedy nic, než knihu jen chválit a chválit. Prvenství v literární soutěži z roku 1995 je zcela zasloužené. Kniha byla též zpracována do rozhlasové podoby, nese název Poklad Tří růží.

Paja.T
15.08.2012 5 z 5

Naprosto skvělá, dobrodružná knížka, plná krásné přírody a podtržená zajímavým dějem.

Jiří Hogan
česká, 1934
1999  83%Meč Vontů
1996  89%Společnost správných romantiků
1995  81%Tajemství Volavčího jezera
2008  76%Konec Romantiků
2005  55%Případ zelený drak

Kniha Společnost správných romantiků je v