Společník

Společník https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31439/spolecnik-31439.jpg 4 132 21

Kyle McAvoy má ty nejlepší kariérní výhlídky: je výjimečným studentem práv, má bystrý a vybroušený úsudek a navíc velmi dobře vypadá. Má ale také tajemství, které by mohlo ohrozit jeho budoucnost, profesní i soukromou. A vyděrači na sebe nenechají dlouho čekat. Přinutí však Kyla k něčemu zcela nečekanému: přijmout skvěle placené místo v jedné z největších právnických firem na světě. Kyle souhlasí, pustí se však do riskantní hry, když pronikne do zákulisních praktik této společnosti a od toho okamžiku se o něj začne stejně intenzivně zajímat i FBI. Nový právnický thriller z pera Johna Grishama dá vzpomenout na bestsellerovou Firmu, v dramatičnosti a akčnosti ji však v mnohém překonává.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Knižní klub

The Associate , 2009

Luigi1
26.10.2023 5 z 5

Tato kniha mě bavila a dobře se četla

borsalino_csfd
20.08.2023 3 z 5

Mám rád, když mě kniha pohltí. To nebyl ten případ, ale Svědek určitě patří do lepšího průměru, hlavní hrdina je celkem normální a závěr mi přijde nakonec realistický.

kačenka80
13.04.2023 2 z 5

Nudný příběh bez spádu a napětí. S přemáháním dočteno ale škoda času. Mladý právník co se nechá vydírat. Překombinovaný příběh a konec spíše úsměvný nebo otevřený pro pokračování.

DericCaster
06.08.2022 5 z 5

Když si chci odpočinout a zároveň si přečíst něco lehčího, tak Grisham je vždy jasná volba.
Příběhy nejsou náročné, leckdy i předvídatelné, ale prostě mne jeho knížky baví.
Společník je knížka postavená na již známém vzorci začínajícího, mladého právníka ve velké advokátní firmě, kterého kdosi, pomocí hříchu z mládí, nutí ke špionáži...

evik_svistik
05.08.2020 2 z 5

Za mě bohužel ne, celá kniha se vlekla a konec to nevylepšil. Hlavní hrdina ukňouraný mladý právník, mě velmi nesympatický. Nějak jsem vlastně ani nepochopila, co se autor snažil knihou sdělit. Jistě vím jen to, že další knihy od něj už určitě ne. (Možná má na mé negativní hodnocení vliv skutečnost, že jsem vystudovaný právník a cítila jsem se u knihy podobně, jako když zdravotní sestřičky sledují na Nově Ordinaci... Ostatním mimo obor by se kniha třeba i mohla líbit).

mistrikova
03.02.2020 5 z 5

Hlavní postava, mladý právník, Kyle mi nebyl příliš sympatický, protože byl tak trochu srab a prakticky mu nic jiného nezbylo, než dělat tajného agenta pro FBI. I přes moje "antipatie" vůči hrdinovi knihy se mi příběh moc líbil jako každá kniha od Grishama.

MonikaKutá
16.01.2020 5 z 5

Má první kniha od Johna Grishama a určitě ne poslední. Krimi příběh z právnického prostředí se mi moc líbil. Jediné co mi trochu vadilo, byl konec, který nebyl tak úplně dokončený. 5/5

Wladimirski
26.12.2019 4 z 5

Pěkný thriller, má napětí i spád, příjemné kapitolové členění. Do pozice Kýla jsem snadno vcítil, a o to více mne zklamal závěr, který nepřinesl očekávané finále.

Ben Nevis
09.07.2019 4 z 5

Kvalita od Grishama, nicméně ten závěr byl takový nemastný a neslaný a hrdina více méně taky v tom, že neměl žádné lidské slabůstky.

Kalina
04.07.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem dostala. Měla jsem dojem, že příběh z právnického prostředí mě nezaujme. Omyl. Velmi čtivě zpracováno a čtenáře udržuje stále v napětí. No a o praktikách ve “vyšších”kruzích si jistě každý udělá svůj názor.

akdar72
31.08.2017 5 z 5

Moc hezky se četla.

tulip131
02.08.2017 5 z 5

Tak tahle kniha od Grishama byla úžasná, četla jsem, kde se jen dalo, poutavé a zajímavé.

Wargo
10.02.2017 4 z 5

Knihu som si užil. Silná empatia s hlavným hrdinom, priblíženie fungovania obrovských amerických právnických firiem. Koniec síce typický americký, zniesol by som aj trocha dramatična na záver. Tým chcem povedať, že som očakával o niečo emotívnejší záver. Ale samotná kniha je pútavá,a napínavá ! Vrelo odporúčam.

Skripi
26.08.2016 4 z 5

Po dlhom čase kniha ktorá ma bavila. :)

Peršanka
17.08.2016 5 z 5

Sice byl závěr trochu nijaký, ale i tak hodnotím maximálně. Napínavé, ironické, poučné.

čef
21.07.2015 5 z 5

John Grisham je absolutní špička v právních thrillerech, protože do hloubky zná prostředí, ve kterém se pohybují fikaní advokáti a arogantní soudci a umí vyprávět napínavé příběhy, o které není v této oblasti nouze. V této knize je všechno - vražda, znásilnění, láska, přátelství, sofistikovaní vyděrači a sympatičtí vydíraní. Vedlejší motiv, odlidštěná práce v obřích právnických firmách, je stejně zajímavý jako motiv hlavní - vydírání za účelem průmyslové špionáže. Absolventi prestižních škol jsou zde vylíčeni jako chudáci, kteří dřou na pomocných pracích mraky hodin, odtrženi od klientů, rodin a volného času. Naštěstí je autor natolik zběhlý, že nic není černobílé a konečné a proto ho budu číst vždy rád.

konformita
19.01.2014 3 z 5

Pan Grisham umí psát, kniha je napínavá. Něco mi tam ovšem chybělo.

Evik30
12.08.2013 4 z 5

Další z řady skvělých knih Johna Grishama. Tato kniha mě zaujala, i když u mě vede Vyvolávač deště a Klient.
Skvěle zpracovaný příběh, plno napětí, zvratů a soudních tahanic. I když se Kyle McAvoy stává vydíraným je pro mě hrdina.
Už se těším na další Grishamovu knihu.

Carrissa
17.05.2012 4 z 5

Knížka je pohodová, chytlavá, dobře se čte. Nedostatek jednoznačně vidím v závěru. Osobně jsem milovnicí otevřených konců, ale tady zbylo tolik nevyřešených věcí. Skoro jako kdyby měl přijít další díl. A mínusem je i překlad, který v právnických věcích hapruje. Už jen název "the associate" zde dle příběhu vyjadřuje koncipienta, nikoli společníka.

lucifrid
20.04.2012 3 z 5

Grishama mám moc ráda, ale jeho nové romány už tak ne. Takhle kniha byla celkem fajn, ale po pravdě mi moc v hlavě neutkvěla. Napsal mnohem lepší knížky. Ale doma ji mám :).