Spočítej hvězdy

Spočítej hvězdy https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225850/mid_spocitej-hvezdy-UuB-225850.png 4 424 113

Kniha světoznámé americké autorky, jejíž mnohonásobně vyznamenaný román Dárce se dočkal také filmové podoby, zavede čtenáře do Dánska v době druhé světové války. Dvě kamarádky Annemarie a Ellen si zatím válku nijak neuvědomují, pociťují ji snad jen v tom, že už se v obchodech nedá koupit tolik věcí, zvláště jejich oblíbených sladkostí. Válečné hrůzy však náhle a brutálně vtrhnou do jejich života, když Němci začnou v okupovaném Dánsku pronásledovat Židy. Ellen je totiž Židovka a ocitá se v ohrožení života. Annemariini rodiče se rozhodnou malou kamarádku své dcery zachránit...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: , Argo

Number the Stars , 1989

mynamail
05.04.2017 3 z 5

Hodnocení dcery (11 let):
Příběh kamarádek pěkný, četlo se plynule. Postrádala jsem více popisu válečné doby spojené s pronásledováním Židů. Z období 2.sv.války jsem přečetla více knížek, které mě zaujaly více a více mě pohltily. Proto ***.

Lulu2210
23.03.2017 4 z 5

Hledala jsem knihu, díky které bych dětem na prvním stupni přiblížila problematiku holocaustu. Myslím, že tato kniha je velmi vhodná pro dítě ve čtvrté až páté třídě. Je hezky napsána a dobře se čte.

amaenium
14.02.2017 3 z 5

Knížka cílená pro mladší čtenáře, tudíž psána jednodušeji, ale jinak velmi čtivá a napínavá. Příběh byl dobrý, jen tím, že je psaný spíše pro děti, tak mě tolik emocionálně nezasáhl. Co bych vytkla, tak názvy kapitol, u kterých jste si mohli rychle domyslet co bude dál.

Odehnalka
09.02.2017 3 z 5

Ačkoliv je to tenká knížka, trvalo mi dlouho, než jsem ji přečetla. Vůbec mi totiž nesedl autorčin styl psaní. To ubírá body, protože jinak to byla velmi zajímavá knížka. Kniha s těmito motivy mám velmi ráda, ale prostě mi to celé nesedlo. Pokud chcete něco podobného, doporučuji knihu "Kdysi."

Elen telemna
08.02.2017 5 z 5

Moc hezký a čtivý příběh plný napětí a emocí. Pro některé to může být knížka pro trochu mladší čtenáře, ale já v ní vidím mnohem větší hloubku než jak se na první pohled zdá. Rozhodně nemá cenu něco odsuzovat a nezamyslet se nad tím. Každopádně Spočítej hvězdy je pro mě úžasná knížka s moc hezkou myšlenkou.

kalinkacz
07.02.2017 3 z 5

Milý a nenáročný román, který je svým dějem zasazen do kruté druhé světové války... U knihy se dá dobře odpočinout, jelikož je psaná opravdu jednoduchým jazykem, který je ale velice čtivý, takže knihu přečtete za jedno odpoledne... Autorka je mou oblíbenkyní a tyto kniha mi to opět potvrdila..

bflm
03.01.2017 5 z 5

Skvělá kniha pro děti, proto 5 hvězdiček. Četla jsem synovi (9let). Čtu mladší dceři (4roky) a tak občas musím i jemu :-) Občas jsme si museli o nějakých výrazech popovídat a zdržet se povídáním o 2.světové válce, ale bylo to úžasné. Kapitoly rozumně dlouhé, tak jsme měli dost času a často konec kapitoly komentoval "To musí kapitola skončit zrovna teď?!" :-) Skvěle se vcítil do dětských postav, nemohu ani tlumočit, jak se vyjádřil o Hitlerovi :-D
A úplně ho dostal doslov - co všechno je pravda a co bylo smyšleno, ale mohlo se stát ;-)

BlackBunny
11.12.2016 5 z 5

Knížka se na první pohled může zdát velice jednoduchá, ale to co se ukrývá uvnitř, vás naprosto ohromí! Kniha je krásně zpracovaná pro děti a pro starší generace obsahuje i nějaký hlubší smysl, což velice doceňuji. Smysl, který donutí zapřemýšlet nad minulostí. Kniha si mě opravdu získala!
--bb--

emve
26.07.2016 4 z 5

Krásná knížka. :-) Je to krátký a poměrně jednoduchý příběh, do kterého se ale autorce podařilo "nacpat" maximum. Mentalita malých dětí, jejich prožívání, nevědomost, strach, síla, napětí...Oceňuju i to, že některé pasáže/fakta jsou založené na pravdě. Velmi příjemné čtení.

Lucopatka
10.07.2016 4 z 5

V jednoduchosti je síla.

Sardothiem
05.06.2016 4 z 5

Kniha mě celkem zaujala, na to, že v ní byla popisována 2. světová válka tak nebyla nijak brutální ani moc smutná. Musím ale souhlasit s uživatelem Evickar, že 10-ti leté dítě nemůže být tak chytré :D Proto jsem knize udělila 4 hvězdy :-)

Attia
04.05.2016 5 z 5

Lehká, nekompliková, a přesto ze své podstaty nádherná knížka s velmi silným příběhem, která osloví čtenáře všech věkových kategorií.

Evickar
18.04.2016 4 z 5

Knihu jsem raději nehodnotila. Nebyla špatná, ale, že bych autorce za ní dala nějaké ocenění, to určitě ne. Knihu bych doporučila dětem minimálně od 11 let. Hlavní hrdince je 10 a dochází jí souvislosti, které podle mě dětem v jejím věku vůbec nedochází (které 10letté dítě ví, co je to odboj?). Nevím, kniha mě spíše zklamala, ale asi to bude tím, že už nepatřím mezi děti a nevnímám tu knihu tak, jako oni.

terezvknize
13.04.2016 5 z 5

Úžasná knížka :D

MirijamFrankl
20.02.2016 4 z 5

Kniha je poutavě napsaná a vážné téma citlivě a opravdově zpracované.
jen mi trochu chybí překvapivý zvrat. Pořád jsem čekala, kdy se záchrana Ellen zvrtne, ale nic. Chtělo to trochu promyšlenější zápletku.

LiLinka
15.02.2016 3 z 5

Je velmi zajímavé si představit tuto dobu z pohledu malých dětí, oproti všem ostatním knížkám popisujících toto téma. Doporučovala bych ji přečíst každému, zabere to max. 2 hodinky času.

JanaT.
07.01.2016 5 z 5

Knížka je bezvadná, myslím, že bychom si měli stále připomínat doby, kdy nic nebylo tak samozřejmé jako dnes a lidé byli přesto ochotni nezištně pomoci jiným, ačkoliv tím riskovali svůj vlastní život. Válka je velké téma, zde vylíčeno optikou malé slečny, která se učí chápat složitost své současnosti. Knížka je milá svým sdělením o hrdinství, soucitu a nezlomné odvaze.

beruška@
13.10.2015 5 z 5

Tato knížka se mi moc líbila.Líbilo se mi že jsem mohla vidět válku očima malé holky.

Kingomolka
31.08.2015 4 z 5

Milé čtení. Zajímá mě 2.světová a osudy Židů... knížka je napsaná jako pohádka s vážným tématem. Dávám čtyři hvězdičky. I když knížka moc neoslovila. :) Krásná obálka, i graficky uvnitř krásné... :) Nakladatelství Argo umí zaujmout.

goalie
26.08.2015 1 z 5

Čekal jsem něco lepšího. Na rozdíl od ostatních knih je tahle docela propadák.