Splátka růží

KDYŽ JE CESTA ZA PRAVDOU TRNITĚJŠÍ NEŽ RŮŽOVÉ KEŘE… Jaro roku 1142 ne a ne přijít, až si v shrewsburském klášteře začínají dělat starosti: pokud se brzy neoteplí, nestihnou do dvaadvacátého června vykvést růže. Právě v tento den každého roku musí mladá vdova Judita Perleová obdržet jednu bílou růži jako symbolickou splátku za dům, který převorství pronajala, jinak smlouva pozbyde platnosti. V okolí kláštera se však vyskytuje někdo, jehož chamtivosti hraje váhání přírody do karet – a když růže nakonec vykvetou, neváhá sáhnout k násilí, aby dosáhl svého. Jeho první obětí se stává mladý mnich, který vlastním tělem chrání Juditin růžový keř před zničením. Moudrý bratr Cadfael se vydává po stopě krví potřísněných okvětních lístků. Zavedou ho k některému z nápadníků, o něž nemá hezká a bohatá vdova nouzi? Brzy je ovšem ve hře ještě mnohem víc – život samotné Judity, která znenadání zmizí. Bratr Cadfael má před sebou cestu, která bude trnitější než vdoviny růžové keře…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445231/splatka-ruzi-MiP-445231.jpg 4.674

Případy bratra Cadfaela 13.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Mystery Press

The Rose Rent, 1986

Kniha Splátka růží

akinomV
31.12.2020

Detektivka dle mého gusta - historické prostředí, Anglie, zajímavá zápletka a milý příběh. Taková malá jednohubka, ale potěší.

SBH
27.11.2020

Na plný počet tomu něco chybělo. Vraha jsem odhadla brzo, takže mi vyšetřování přišlo přímočaré a nepříliš zábavné. Moudré postřehy a úchvatné popisy činí z textu klenot. Ale ani bratr Cadfael, ani můj oblíbenec Hugh nedostali tolik prostoru, kolik by se mi líbilo. Navíc pořadí, v jakém Mystery Press sérii vydává, je přinejmenším podivné, takže si s obtížemi vybavuju předchozí osudy hrdinů a postavy kvůli tomu můžou působit odbytým dojmem.
Ale každopádně autorka vykreslila atmosféru počátku dvanáctého století věrně a živě, historické podrobnosti jsou dokonalé.

mikika
02.11.2020

na ten poetický styl vyprávění si člověk musí zvyknout, ale jak se tam dostane, už nemůže ven. krásné a uklidňující, i když tam umírají jak na běžícím pásu.

Modrina
16.10.2020

Pachatele jsem si tipla správně, ale to můj požitek z knihy nikterak nesnížilo. Moc pěkné.

jaroiva
16.08.2018

Zápletka i rozuzlení se mi líbily. Jen jsem si nějak nedokázala oblíbit žádného z mladých mužů, nikomu jsem nefandila, vlastně mi bylo jedno, kdo byl pachatel a kdo nakonec "vyhraje".
Cadfael se tentokrát podle mě málo zapojil do pátrání. Nebo ne tak zajímavě. Ale i tak se mi knížka líbí. Určitě mnohem víc než předešlý Havran z Předklášteří.

Vojslava
12.10.2017

Ráda jsem si zase tenhle příběh, který nepostrádá logiku i romantiku, přečetla. Přehledný, vlastně i poklidný, s atmosférou, i hlavního viník se dal vyluštit... na podzimní večery ideální společnost!

Eicherik
06.08.2017

Další detektivní příběh s bratrem Cadfaelem, tentokrát s mimořádně pěkným přebalem.

wooloong
01.08.2015

Trochu historie, špetka lásky a nějaká ta vraždička. Bratr Cadfael v nejlepší kondici.