Povídky z jedné kapsy / Povídky z druhé kapsy

Sborník detektivních povídek "Povídky z jedné a z druhé kapsy patří mezi to nejlepší, co kdy bylo v tomto žánru napsáno. Odhalení zápletky je vždy podloženo dokonalou charakteristikou postav, jejich morálkou. Většina těchto povídek patří do zlatého fondu české literatury a jejich náměty jsou natolik originální, že byly mnohokrát znovu a znovu použity a přesto dokáží vždy překvapit a nadchnout....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64297/povidky-z-jedne-kapsy-povidky-z-dru-DIQ-64297.jpg 4.31094
Povídky, Literatura česká
Vydáno, Československý spisovatel

Kniha Povídky z jedné kapsy / Povídky z druhé kapsy

palka452

Vždy se člověk zamyslí

Bethanee

Nejdříve mi tyto povídky vyprávěl tatínek, pak jsem si je přečetla sama a nikdy neomrzí. Vždycky tam můžu najít zase nějaké to nové pragmatické moudro a nebo jenom pobavení a Čapek je opravdu Mistr v psaní povídek.

L.one
21.12.2020

Doporučuji i namluvené, je to dokonalý počin.

P4vlin4
20.12.2020

Milé, moudré povídky

evickakyticka
26.10.2020

Tak konečně dočteno. A byla to docela fuška. Musela jsem mockrát přerušit čtení po jednotlivých povídkách a na čas přestat. Abych se přiznala, moc se mi čtení nelíbilo a nic zajímavého jsem v něm nenašla. Je to sice klasika, ale taková, která mi nic neříká. Od Čapka mám raději jiné knihy.

yellowbanna
25.10.2020

Překvapilo mě, jak dlouho mi trvalo se knížkou pročíst. Vzala jsem si ji jako svoji další každoroční letní klasiku. Možná jsem na ni jen neměla tolik času a klidu, kolik by si zasloužila. Nicméně i tak dokážu ocenit její kvality a některé myšlenky zastavily mé oči běžící po řádcích a přinutily mě si nad nimi popřemýšlet déle.

"Kdyby se člověk hrabal ve s vé minulosti, našel by, že v ní je dost látky na docela jiné životy. Jednou...buď omylem, nebo z náklonnosti...si vybral jenom jeden z nich a dožívá jej až do konce; ale nejhorší je, že ty druhé, ty možné životy nejsou tak docela mrtvé. A někdy se stane, že v nich pocítíš bolest jako v uříznuté noze."
Sbírka známek.

LilianaFalcon
18.10.2020

Nejlepší je stejně jeho převyprávění Romea a Julie :-D

zdenaR
06.09.2020

Krásná klasika, která se dá číst kdykoliv a kdekoliv :-)))