Hvězda jihu

Dobrodružný román z jihoafrických diamantových polí líčí historii uměle vyrobeného diamantu, zvaného Hvězda jihu, diamantu, který se při slavnostní hostině záhadně ztratí a jejž neohroženě hledá jeho tvůrce, mladý francouzský inženýr. Kapitoly: 1. Ti Francouzi jsou úžasní chlapíci, 2. Diamantové pole, 3. Trochu vědy, které učí dobrý přítel, 4. Vandergaart Kopje, 5. První práce, 6. Život v táboře, 7. Zával, 8. Velký pokus, 9. Překvapení, 10. John Watkins uvažuje, 11. Hvězda jihu, 12. Přípravy k odjezdu, 13. Napříč Transvaalem, 14. Na sever od Limpopa, 15. Úklady, 16. Zrada, 17. Překážkový běh napříč Afrikou, 18. Pštros, který mluví, 19. Zázračná jeskyně, 20. Návrat, 21. Benátská spravedlnost, 22. Prapodivný dúl, 23. Komturova socha, 24. Padající hvězda. Druhé vydání v Albatrosu. Cena knihy v čase vydání: 24 Kčs....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30528/big_spisy-julese-vernea-hvezda-jihu-P6Q-30528.jpg 3.9164
Literatura světová, Dobrodružné, Romány

Vydáno: , Albatros (ČR)

L'Étoile du Sud, 1884

Kniha Hvězda jihu

Turlogh

Další povedená dobrodružná Verneovka slušné úrovně, není to nejlepší z Verneovek, ale takový zlatý střed, pro fanoušky knih Julese Vernea. Howgh.

Luigi1
10.10.2021

Zde se pojednává o honbě za diamanty a těžké práci v dole.Na povrchu se pokusil francouzský inženýr vyrobit úmělý diamant který nazvali Hvězda jihu.

st18321
23.06.2021

Tato Verneovka mě příliš nezaujala. Celý příběh je takový nemastný neslaný. A když už to vypadá celkem zajímavě, tak je následně zazděno nějakou stupiditou. Až jsem si občas říkal co to jako má být. Rozhodně jsou daleko zajímavější knihy od Verna. Tuto moc nedoporučuji.

michalsch
17.01.2019

objednal jsem si z antikvariátu tuto méně známou Verneovku, ale byl jsem příjemně překvapen. Za 3 dny přečteno, odpočinkové čtení.

1972Sixo
14.01.2019

Nepokryte, staromilsky som sa bavil. Dobrodružná romanca sťa western, z južnej Afriky z čias diamantovej horúčky, bez pridanej fantastickej hodnoty.

Karcoolka2210
12.08.2018

Toto leto mi knižne vládne Jules Verne. Siaham po všetkom, čo od neho doma máme už roky rokúce a teraz si užívam bláznivé dobrodružstvá :) Jeho knihy, vrátane Hviezdy juhu, sú úžasným únikom do sveta fantázie jedného brilantného spisovateľa. Oceňujem jeho kreativitu, vtip a slušnosť v jeho príbehoch. Nepotreboval vulgarizmus, zbytočné násilie a presexualizovaný text ako to majú mnohí súčasní spisovatelia a predsa dokáže zaujať a nadchnúť čitateľa aj v dnešnej dobe a človek si z jeho príbehov dokáže aj niečo dobré odniesť. Klobúk dolu! :)

danny_21
01.08.2018

Další z průměrných děl francouzského vizionáře, kvalitou i námětem podobným jako v Honbě za meteorem. Jakmile se některá ze zásadních dějových linek týká lepá ženy, po které pase hlavní hrdina, kvalita jde do dolů, Verneova dobrodružství jsou nejlepší v rovině vědecko-fantastické, bez bab - 50 %

konicekbily
28.06.2017

Jako patnáctiletý jsem se tehdy seznamoval s jinou Afrikou než tou, která nam byla prezentována jako boj afrického lidu za svobodu. Dokonalá africká fikce!