Hvězda jihu

od:


KoupitKoupit eknihu

Dobrodružný román z jihoafrických diamantových polí líčí historii uměle vyrobeného diamantu, zvaného Hvězda jihu, diamantu, který se při slavnostní hostině záhadně ztratí a jejž neohroženě hledá jeho tvůrce, mladý francouzský inženýr.

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30527/hvezda-jihu-30527.jpg 3.9123
Orig. název:

L'Étoile du Sud (1884)

Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Přidat komentář
Karcoolka2210
12. srpna

Toto leto mi knižne vládne Jules Verne. Siaham po všetkom, čo od neho doma máme už roky rokúce a teraz si užívam bláznivé dobrodružstvá :) Jeho knihy, vrátane Hviezdy juhu, sú úžasným únikom do sveta fantázie jedného brilantného spisovateľa. Oceňujem jeho kreativitu, vtip a slušnosť v jeho príbehoch. Nepotreboval vulgaritu, zbytočné násilie a presexualizovaný text ako to majú mnohí súčasní spisovatelia a predsa dokáže zaujať a nadchnúť čitateľa aj v dnešnej dobe a človek si z jeho príbehov dokáže aj niečo dobré odniesť. Klobúk dolu! :)

danny_21
01. srpna

Další z průměrných děl francouzského vizionáře, kvalitou i námětem podobným jako v Honbě za meteorem. Jakmile se některá ze zásadních dějových linek týká lepá ženy, po které pase hlavní hrdina, kvalita jde do dolů, Verneova dobrodružství jsou nejlepší v rovině vědecko-fantastické, bez bab - 50 %

konicekbily
28.06.2017

Jako patnáctiletý jsem se tehdy seznamoval s jinou Afrikou než tou, která nam byla prezentována jako boj afrického lidu za svobodu. Dokonalá africká fikce!

EvikU.
09.04.2017

Verneovky a moc zdařilá. Všem doporučuji. Čte se hezky. Četba k maturitě..

alef
31.01.2017

O Julesi Vernovi se hodně píše v souvislosti s jeho předpověďmi různých nových technických vymožeností... jestli byly jeho nápady reálné, jestli se uskutečnily, nebo ne, a tak ... pro mě ale právě to není zas až tak důležité, víc mě zajímají jeho cesty za dobrodružstvím :-) (já si čas od času nějaké takové dobrodružné putování ráda připomenu ...na přelomu dětství a dospívání jsem jich přečetla opravdu hodně), pro mě, když otevřu jeho knížku, je nejzajímavější, že si spolu s hrdiny příběhů, projdu celý svět :-) ... mně se na jeho knížkách nejvíc líbí právě tenhle motiv cestování, poznávání ... v tom vidím společný základ jeho příběhů ... cesty po moři, ve vzduchu, i ve vesmíru, a samozřejmě napříč celou naší planetou ... prostě encyklopedie na dlani :-) ... v tomto příběhu pak navštívíte, v rámci zeměpisného putování, Jihoafrickou republiku, zjistíte při tom pár zajímavostí z těžby diamantů, a taky (abychom nechali promluvit technické vynálezy :-), jak vyrobit ten největší umělý diamant ... a aby nechybělo dobrodružství, budete taky po něm pátrat, protože se tak trochu ztratí :-).

PS: Víte, že se Verne někde vyjádřil, že by pro zeměpis chtěl udělat to samé, co pro historii udělal Alexander Dumas starší? No minimálně popularizaci historie, zeměpisu i technických pokroků jim asi nikdo upřít nechce, ... s fakty už je to trochu jinak, ale o ty tu zas tak moc nejde, protože se tu bavíme o literárních dobrodružných výpravách zrozených ve fantazii těchto dvou pánů :-).

mira.l
03.02.2016

Na pozadí skutečného objevu diamantu s názvem "Hvězda jižní Afriky", se kterým čtenáře seznámí v doslovu dr. F. Běhounek, vytvořil Verne dalo by se říct takový klasický příběh. Je v něm něco z techniky, zeměpisu, tentokrát i chemie, nechybí samozřejmě kladní i záporní hrdinové, nezbytná love story podaná tak, jak se na svojí dobu slušelo:), a na scéně máme tentokrát i zajímavý zeměměřičský omyl. A nebyl by to asi ani Verne, kdyby se jeho hrdinové nevydali alespoň na menší výpravu do neznámých, nebezpečných krajů. I přes některé čistě utopistické pasáže se to i po letech čte docela dobře.

Eigis
18.11.2013

Spousta věcí je přehnaná: jízda na žirafách nebo pštrosu či bizardní smrt v síti na ptáky, ale i přes to má příběh svoje nepopiratelné kouzlo a je čtivý. Také geografické a historické zajímavosti jsou předklány v přijatelné míře a knize nechybí napětí, Vernovská romantika a vtip. Na pět hvezdiček to nemá, protože bych křivdil takovým knihám jako je Tajuplný ostrov nebo Pět neděl v balónu, ale čtyři si více než zaslouží.

Rup
18.10.2013

I já si myslím, že tento příběh padl na oltář kvantitě na úkor kvality. Horší průměr.

vitavita
08.04.2012

Já nesouhlasím, je čtivá a zajímavá ...

jprst
07.11.2011

Pokud bych nebyl příznivcem J. Verna, asi bych se této knize vyhnul nebo bych si ji nechal na "potom".