Sny v čarodějnickém domě

Výbor z povídek amerického autora, který patří nejen k zakladatelům, ale i nejlepším autorům moderně pojatého hororu. Čtenáři jistě ocení působivou atmosféru příběhu, v němž tajemné síly, nepoznané zlo a kosmické hrůzy vyvolávají mrazení v zádech.

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12028/spisy-h-p-lovecrafta-sny-v-carodejnickem-dome-a-jine-horrory-12028.jpg 4.471
Horory, Povídky, Fantasy
Vydáno, Zlatý kůň

Kniha Sny v čarodějnickém domě

osman111
09.10.2020

Dokonalé. Stupňující se napětí od první stránky. Málem jsem to vzdala, jak moc strašidelné to bylo. Úžasná kniha.

Usire
17.08.2020

Některé povídky jsou lepší než jiné, ale jinak lze dílo hodnotit velice kladně. Ostatně hodně záleží na prostředí a denní době, kdy čtenář čte tyto povídky.

Johana
24.05.2020

Tento výbor obsahuje krátkou povídku o strážci majáku: Bílá loď, což není horor - těžko říci, co je to. Bílou loď mám moc ráda. Další pozoruhodná je určitě povídka poslední: Zvíře v jeskyni, kde se podle mne setkáváme se zřetelným předobrazem toho trotlíka Gluma... Však víte, kterého. Ryzím hororem je pak určitě Věc na prahu. Celkově abych ke knize něco řekla - no, prostě musíte mít rádi Lovecrafta, jinak je to opravdu velmi zapeklité čtení, starobylého stylu a mnoha, mnoha přívlastků v barokních odstavcích. Modernější autoři vyvolávají strach celkem úspornějšími prostředky, nežli tento pan autor. Ale má to své kouzlo!

danny_21
17.04.2018

V této sbírce mě zaujaly pouze 2 kusy : Věc na prahu a Zvíře v jeskyni. Zbytek povídek, ve kterých se Lovecraft zaobírá svými typickými fantaskními světy a postavami mě vyloženě nebaví - jako celek - 45 %

kralika
23.01.2018

V tomto Mistrově výběru lze těžko hledat slabé místo.

Miro.slav
27.10.2017

Áno, „Věc na prahu“ je skvelá. Áno, „Sny v čarodějnickém domě“ sú skvelé. Áno, „Přízrak temnoty“ je skvelý. Ale,... nik sa nepozastaví nad majstrovským snovým dielom „Bíla loď“! Tie čadičové stĺpy a ten koniec oceánu – nádhera. Lovecraftom majstrovsky spojil sen so skutočnosťou. Nik sa nepozastaví ani nad dielom „Zvíře v jeskyni“! Mne tento príbeh evokoval jasný motív filmu „Descent – Pád do tmy“. Lovecraft krásne opísal zhubný vplyv temnoty jaskyne a nádherne vypointoval koniec. Paráda. Jedine „Nepojmenovatelné“ vyznieva tak trochu v úzadí, keď celý príbeh pôsobí nemastno-neslano.

nai.ivka
01.09.2017

Čekala jsem to strašidelnější :D

E.Hyde
26.11.2016

Sny v čarodějnickém domě a Věc na prahu - skvělé povídky. A číst si je o půlnoci, to je výzva. :)