Listy z vyhnanství / Úkryt

Listy z vyhnanství / Úkryt

Povídkový cyklus Listy z vyhnanství podle 3. vyd. z r. 1946 a novelu Úkryt podle 2. vyd. z r. 1946 edičně připravila Olga Hostovská

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27813/ukryt-27813.jpg 4.332

Spisy Egona Hostovského

Romány, Literatura česká
Vydáno:, Akropolis

Palivo

Těžký hodnocení! Asi je to tak 7/10, ale z dlouhodobýho hlediska raději půjdu na tři hvězdy. To je jako s jégrem. Toho člověk taky hodnotí velmi dobře večer, ale po pár letech jeden zjistí, že to asi nebyl nejlepší nápad dát si patnáct panáků každej víkend a jít do bordelu platit ženám dvěstě korun, aby hrály tichou poštu. Moc jim to každopádně nejde.

Úkryt je o tom, že se maník během Druhé vybíjené ukryje ve Francii ve sklepě a do toho píše manželce dopis, proč je ve Francii ve sklepě. Je v tom samozřejmě žena s prsima a vulvou. Hrdinovi se nedivím - taky mám doma jednu ženu a kdybych měl sklep, jsem v něm pořád.

První polovina románu byla podařená psychologická valba a Hostovský je vážně svižnej a čtivej, nicméně druhá polovina už byla taková víc funky a já zrovna funky nepotřeboval.

7/10

pawla.sevcikova
29.09.2017

"Pachtili jsme se za drobty života, zatímco se nám hroutil život celý."

WEIL
18.08.2011

Nevím, proč se cítil E. Hostovecký v USA jako ve vyhnanství, snad by měl podobné problémy v každé zemi.