Oliver Twist

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Oliver Twist je román od anglického spisovatele Charlese Dickense. Kniha byla zveřejněna v roce 1838 nakladatelstvím Chapman & Hall. Román byl také mnohokrát zfilmován, například v roce 2005, kdy ho skvěle zpracoval polský režisér Roman Polanski. Hlavní hrdina románu – sirotek Oliver Twist – vyrůstá v chudobinci pod vládou krutého pana Bumbla. Poté, co požádá o jídlo navíc, je ale z chudobince vyhozen a dostává se jako učedník k hrobníkovi panu Sowerberrymu. Poté však utíká do Londýna, kde se Oliver dostává do bandy mladých zločinců, kterou vede Žid Fagin a v níž vyniká Oliverův učitel Ferina Lišák a lupič Bill Sikes se svou společnicí Nancy. Při jedné z krádeží je zadržen nevinný Oliver, před rozsudkem soudce jej však zachraňuje dobrotivý starý pan Brownlow. Ten mu také dá střechu nad hlavou a Oliver krátký čas bydlí v jeho domě. Poté je ale unesen kumpány, kteří se ho nechtějí vzdát......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411/oliver-twist-411.jpg 41437
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Odeon
Orig. název

Oliver Twist, 1838

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (154)

Kniha Oliver Twist

Přidat komentář
Greenfingers
15. září

Mám rád příběhy z Anglie 19.století, zejména pak ty které jsou tak poutavé jako Oliver Twist. Knihu lze bez jakýchkoliv okolků zařadit mezi klasiků.

andrii24
01. září

... musí zvítězit. Livrej dobra ve službách zlých. Jiskra hodnot ve spárech popelavých.


Lessana
06. července

Pútavý a pôsobivý román. Osudy Dickensových mužských, resp. chlapčenských knižných hrdinov dojmú vždy až k slzám. Takou silou oplýval tento majster pera. Rada čítam jeho knihy, je v nich múdrosť a hlboké poznanie života. Je v nich vždy nádej, že peripetie skončia a šťastie poctivých a čestných dlho obchádzať nebude.

Andrrew
12. června

Na Olivera Twista vzpomínám s velkou dávkou nostalgie, která se dost pravděpodobně odráží i v počtu hvězdiček. Nicméně, byl to právě Dickens, který mě v útlém věku dokázal zaujmout a jehož témata, která obsáhl už v této knize velmi slušně, mě zajímají dodnes. To, co už v dnešní době v literatuře tolik nevyhledávám jsou sáhodlouhé popisy, kterých je toto dílo plné, což ale není u podobných klasických románů nic neobvyklého. Dovoluji si tedy z pozice “fundovaného odborníka” apelovat na případné čtenáře, aby se počtu stran nezalekli, stojí to za to.

petunkav
17. května

Milé, příjemné, lehce naivní čtení. Naivní pro nás, pro nás z této rychlé a uspěchané doby.

Isew
10. května

Oliver Twist je klasika, ale nikdy nepatřil mezi mé oblíbené knihy od Dickense. Popisoval dobu a situace které znal a není to hezké čtení. Nemám ráda, když jsou ohroženy děti, když vítězí zlo i jen na chvíli a situace se zdá bezvýchodnou. V této knize je zoufalství a bezvýchodnosti opravdu nadbytek. A možná právě proto, že se tohle opravdu dělo a možná ještě někde děje, se mi při čtení nedělalo zrovna dobře. A konec? Pro většinu dětí z té doby, byl takový konec nereálný.

astroweb
06. května

Parádní Dickensův román. Po delší době jsem se začetl do této klasiky a nelitoval jsem. Mnohokrát zfilmováno, ale kniha je kniha.

intelektuálka
11. dubna

Opět návrat ke klasice - tentokrát do Londýna minulého století ....

A musím napsat : Olivere, Pipe, Davide, Dorritko - vy všichni hrdinové Dickensových příběhů ze života - vy jste mne provázeli mládím a vůbec jste se nezměnili ....

Charles Dickens také pocházel z chudých poměrů a v knihách promítl poznatky ze svého života ....

A všichni dětští hrdinové si i přes nepříznivé životní začátky uchovali morální hodnoty ....

Knihy tohoto autora rozhodně patří do naší knihovny.

1 ...

Doporučujeme

Nová hlídka
Nová hlídka
Život za životem
Život za životem
Vděk
Vděk
Ta druhá
Ta druhá